Autor Wątek: Obóz szkoleniowy w Chorwacji  (Przeczytany 17355 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Styczeń 2009, 16:12:51 »
Cytat: "wodzu"
Podczas wyprawy na Elbę odbył się kurs na P1. Wiem na pewno, że co najmniej 3 osoby, które zrobiły tam kurs nie "odważyło się" więcej zanurkować w Polsce ("ee za za zimno i nie ma nic ciekawego").
Czy jest ktoś na forum z tamtej ekipy (kurs prowadził Węgorz z asystą Sylwka) - może oni by się wypowiedzieli?


To czy ktoś się zarazi nurkowaniem to jedna historia. To czy ktoś odnajdzie swoje miejsce w Krabie, to druga. Czy ktoś będzie miał czas na nurki i klub.. to kolejna.
Można nurkować tylko w ciepłych morzach, można uwielbiać Zakrzówek, nocne nurkowania w naszych jeziorach czy wraki na Bałtyku.. można wymieniać i wymieniać.
Do Kraba na baseny zapisuje się corocznie 100 i więcej osób. Nie wszyscy z nich, z wielu względów, dotrwaja do końca. W Klubie pokazuje się potem tylko garstka . Są nabory, gdzie zostaje u nas tylko kilka osób z danego rocznika na kolejne lata. Ale są i takie, gdzie zostaje i to na wiele lat, cała grupa basenowa!!!
Pierwszym wyraźnym czynnikiem, który wpłynął zdecydowanie na obniżenie ilości osób, które zostawały na kolejne lata, było wprowadzenie kursów weekendowych. Obóz dawniej miał charakter niesamowicie integracyjny i był najważniejszym elementem życia klubowego. Obecnie już nie każdy może na niego pojechać, stąd szkolenia weekendowe.

Nie szukał bym prostej zależności między zrobieniem stopnia w ciepłym morzu, a nast. zaprzestania nurkowania i udzielania się w Klubie, ze wzgl. na zimne i puste nasze wody.
Nasze jeziora latem są przepiękne, woda ma 21 st. C do 7m, podwodne łąki tworzone przez wiele gat. roślin, żerujące w nich ryby, wielkie szczupaki i cudowne nocne nurkowania. Raki, żerujące węgorze, czy ogromne szczupaki, które moż na dotknąć reką... Warunek jest tylko jeden: w naszych jeziorach mezotroficznych nie należy turystycznie nurkować głębiej niż do termokliny (7m), czasem do 9m w czystych jeziorach występują jeszcze mszaki i niektóre gat. ryb. Głębiej jest już tylko pustynia, lodowata woda... i ktoś, kto wali u nas od razu na 20m lub głębiej, a potem mówi, że nie ma po co u nas nurkować... po prostu nie ma  racji.
Lekki sprzęt, mała butla, prosty jacket... a nie żadne twiny, akumulatory itp. Płytkie, lekkie i przyjemne nurki w ciepłej wodzie. Taka jest dla mnie śródlądowa Polska i nie wyobrażam sobie życia nurkowego bez niej.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2009, 16:38:48 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Styczeń 2009, 16:34:43 »
Cytat: "Sylwek"
Są nabory, gdzie zostaje u nas tylko kilka osób na kolejne lata.


ale to jest starannie wyselekcjonowany material!!  :mrgreen: choc co do zasady, nikt nie jest z gory przekreslany... zapraszamy wszystkich i obiecujemy solidna, staropolska goscine!!  :twisted:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline goya

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Styczeń 2009, 17:09:59 »
Cytat: "wodzu"
nie "odważyło się" więcej zanurkować w Polsce

trochę przeceniacie te nasze akweny, toż to bułka z masłem  :roll:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez goya »

Offline goya

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Styczeń 2009, 17:17:15 »
Cytat: "Sylwek"
Lekki sprzęt, mała butla, prosty jacket... a nie żadne twiny, akumulatory itp. Płytkie, lekkie i przyjemne nurki w ciepłej wodzie. Taka jest dla mnie śródlądowa Polska i nie wyobrażam sobie życia nurkowego bez niej.

i tu mamy sedno sprawy
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez goya »

Offline Anonymous

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:19:31 »
Jako że opinie zerówki są wskazane to i ja sie wypowiem :P Mi Chorwacja pasuje, ale jak już ktoś wcześniej proponował można by się tam wybrać we wrześniu, żeby każdy kto cierpi na niedostatki gotówki mógł sobie przez wakacje dorobić. A co do tego, który obóz lepszy to wydaje mi się że , przynajmniej w moim  przypadku, pierwsze kroki po zdaniu na p1  będe stawiał na Zakrzówku, to mnie powinno przyzwyczaić do polskich warunków, a w Chorwacji przynajmniej pogoda bedzie dobra :D ale w tej drugiej kwestii nie podejmuje dyskusji bo się nie znam.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Anonymous »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:13:30 »
Cytat: "armani"
to ja dodam cos od zerowkowicza...
Cytat: "Puchał"
Jako że opinie zerówki są wskazane to i ja sie wypowiem
Milo ze zerowka sie wypowiada!! Oznacza to ze tez czytaja forum i interesuja ich tematy klubowe
Cytat: "Puchał"
pierwsze kroki po zdaniu na p1 będe stawiał na Zakrzówku,

... i pierwsze i drugie i trzecie.... itd Zakrzowek to piekne miejsce, idealne do szlifowania umiejetnosci nurkowych plus te grille, piwko, pogaduchy,  
ech ... byle do wiosny :D  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline jajo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Luty 2009, 12:05:17 »
ja również jestem za Chorwacją! Jeśli nie w wakacje to nie wiem kiedy znów będę miał okazję nurkować w takich komfortowych warunkach, poza tym chce wyjechać, posiedzieć na słońcu, a przede wszystkim póki co chce sie nacieszyć nurkowaniem i zobaczyć kilka bardziej egzotycznych rzeczy pod woda! Jeżeli chodzi o akwen Zakrzówek to czeka on na mnie cały pozostały sezon, poznam go dobrze i mam nadzieję że będę miał możliwość pływać w nim na kursach weekendowych! więc ostatecznie oddaje mój głos na CHORWACJE! :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jajo »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Luty 2009, 14:28:24 »
Reasumujac biarac pod uwage obecny kurs EURO obóz proponuje w Polsce a we wrzesniu po wzbogaceniu kiesy po wakacyjnych saksach jakis maly wypad na Chorwacje w celu ugruntowania umiejetnosci zdobytych na szkoleniu na P1  :D  :D
Mozecie sie nie obawiac, kadra gwarantuje wam niezapomniane przezycia rowniez w naszym pieknym kraju
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2009, 15:57:04 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Luty 2009, 14:54:49 »
Plan obozu w Chorwacji został zarzucony ze względu na bardzo wysokie koszty. W tym roku obóz tradycyjnie odbędzie się nad naszymi pięknymi jeziorami :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline MartaA

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Luty 2009, 16:43:16 »
A jakieś bliższe informacje np o terminie obozu? Niektórzy muszą w pracy urlop zaplanować...  :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez MartaA »