Autor Wątek: Badania lekarskie - spotkania z lekarzami klubowymi  (Przeczytany 1425 razy)

Offline Anka Sołtysik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Badania lekarskie - spotkania z lekarzami klubowymi
« dnia: 07 Luty 2017, 14:37:41 »
Drodzy kursanci,
z uwagi na Wasze bezpieczeństwo przed pierwszym nurkowaniem w sprzęcie powietrznym konieczne będzie przedstawienie pozytywnej opinii lekarza sportowego. Jak co roku będziemy organizowali spotkania z naszymi klubowymi lekarzami, na które konieczne będzie przyniesienie wyników następujących badań:
-z krwi: morfologia, glukoza, crp albo ob
-EKG
-RTG klatki piersiowej
-opinia laryngologa
W zależności od Waszego lekarza pierwszego kontaktu jest możliwość uzyskania skierowania i zrobienie wyników w ramach NFZ.
Pierwsze zanurzenie planujemy pod koniec marca, przewidujemy kilka spotkań z naszymi lekarzami w klubie w marcu, dlatego ważne jest, abyście zaczęli już to sobie organizować. Oczywiście można też umówić się na indywidualną wizytę, lista lekarzy klubowych na stronie: http://krab.agh.edu.pl/kadra-lekarze-klubowi
Zdobywamy kolejne nagrody za liczbę wyszkolonych kursantów ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie dbałość o bezpieczeństwo. Opinia wykwalifikowanego lekarza daje Wam i nam pewność, że nie macie żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do nurkowania. Jest ona niezbędna do rozpoczęcia właściwego szkolenia w Krabie i na tym polu utrzymujemy wyższe standardy niż przewiduje nasza federacja, ale nie zamierzamy rezygnować z tej dobrej praktyki :) Opinia lekarska ważna jest rok. Podczas kolejnych kursów wymagane będzie jedynie oświadczenie o dobrym stanie zdrowia, choć zalecamy również badania okresowe i odświeżanie opinii lekarza klubowego.

Badania powinny być jak najbardziej aktualne, dlatego za umowną granicę przyjmujemy początek roku. Będziemy na bieżąco informować o terminach planowanych spotkań z lekarzami.
Anka

Offline YarI

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
NOWY TERMIN Odp: Badania lekarskie - spotkania z lekarzami klubowymi
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2017, 10:04:22 »
Cześć,

kolejny termin wizyty lekarza klubowego: 03.04.2017, startujemy od 20:00.
Przygotujcie gotowy zestaw badań, (pomysł: "a brakuje mi tylko jednego to jakoś to będzie" - nie przechodzi, kilka osób przekonało się o tym wczoraj ;) )

Zapisujcie się proszę w poniższej tabelce:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1SOtFnbqmmxaPzTzJKFsOsrmpAiCM7-T4tD50L2oWfEw/edit#gid=59273459

Pozdrawiam!

Marcin.