Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Sylwek

Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30
271
Forum ogólne / mały burdelikos
« dnia: 08 Styczeń 2008, 09:51:03 »
Cześć,
Brakuje zdjęć w oficjalnej galerii, np nie ma nic z obozu 2007, za to w nowym dziale z prywatnymi fotkami linków bez liku. Niektórzy z Was umieszczają 300 zdjęć z 7 dni obozu... czasem po 5 takich samych ujęć  #-o  wiem, że nie jest łatwą sprawą wybranie tego naj..., ale litości, kto to ma oglądać...
Wybierzcie, proszę fotki tylko te udane, lub ewentualnie bardzo wartościowe (np. jak prezes leci do wody:) i umieście je na forum(dajcie do ich linki)

Prośba nr 2, do moderatorów, żeby wyłowili najlepsze zdjęcia i wpakowali mały reportaż fotograficzny z ważniejszych wypraw, imprez itp.  w dziele galeria, tak by można łatwo zerknać co i ja się w Klubie dzieje. Wersja z linkami jest mało czytelna.

pozdr.S

272
Hajdpark / najlepsze opowieści
« dnia: 24 Listopad 2007, 14:02:52 »
Zerknąłem na stronę: http://www.scubatech.pl/prasa1.htm  Od razu przypomniała mi się opowieść przy ognisku, jednego z płetwonurków technicznych, jak to pierwszy raz nurkował na 100m na trymiksie. Opowiadał o tym z taką dumą i zarazem grozą. (Nurkowanie to, to była zwykła winda po opustówce.) Opowiadał o testamencie, który spisał przed tym nurkiem... :mrgreen:

A tu cytat z nurku na Heweliuszu...instruktor wpada w panikę na kilku metrach bo robi się ciemno....
".... Przemysław Żytek, instruktor nurkowania ze Szczecina, na "Heweliuszu" będzie po raz czwarty. Za pierwszym razem bałem się w ogóle zejść do wraku. Gdy byłem kilka metrów pod wodą i zniknęło już światło słoneczne, wpadłem w panikę. Nagle z mroku wyłoniła się biała blacha i wielkie niebieskie litery: Jan Heweliusz". Zapamiętam ten widok do końca życia mówi."


Może znacie jakieś dobre opowiesci, może coś krąży takiego po necie...dawajcie :wink:

273
Szkolenia / omc
« dnia: 17 Listopad 2007, 21:24:53 »
Na sejmiku padło pytanie o maksymalny czas zdobywania stopni...nie pytajcie jakie jest zdanie kadry na ten temat. Kurs ma być przeprowadzony sprawnie i szybko, a teoria zdana w terminach wyznaczonych przez instruktora. Jakaś poprawka, może dwie... i jeżeli kursant nie wykazuje zainteresowania tematem to zamknięcie kursu i zaproszenie kursanta za rok ponownie na cały kurs...
Osoby, które mają jakieś zaległości z wakacji (szczególnie teorię) proszę o niezwłoczne zakończenie kursów. Jeżeli instruktor prowadzący nie ma już dla Was czasu lub cierpliwości, proszę o kontakt ze mną na pw.
Dotyczy stopni P1 i P2.

274
Forum ogólne / zguba
« dnia: 13 Listopad 2007, 15:11:32 »
W pon po wcześniejszej grupie basenowej (prawdopodobnie) został czepek. Do odbioru w środę w magazynie.
ps: jedno piwo dla ratownika drugie dla mnie, sprzętowiec też bedzie pewnia chciał działkę, a kręci się ostatnio ich 2ch...no i prezes też nie przepuści takiej okazji  :mrgreen:
lub na pw możemy ponegocjować  :wink:

275
Szkolenia / nurkowania miedzystopniowe
« dnia: 09 Listopad 2007, 00:57:05 »
W dyskusji o kartach nurkowań pojawiły się wątpliwości dotyczące nurkowań miedzystopniowych. Jak takie nurkowanie powinno wyglądać, z kim, kto może potwierdzić itd...

W systemie szkoleniowym CMAS elemetem szkolenia jest również staż nurkowy (nurkowania miedzystopniowe), które wykonuje się miedzy poszczególnymi stopniami. Muszą one być przeprowadzone w określony sposób, aby miały charakter nurkowań międzystopniowych.
Każda federacja CMAS ma prawo określić swoje wytyczne dotyczące szkolenia (w tym również nurkowań miedzystopniowych i kursów specjalistycznych)
KDP/CMAS - polska federacja, pod którą nasz klub podlega i wg której wytycznych szkolimy, podaje takie wymagania:
Na stopień P2:
Od chwili uzyskania stopnia płetwonurka KDP/CMAS* (P1), wykonane potwierdzone 20 nurkowań stażowych, w tym przynajmniej 10 nurkowań na głębokościach 10-20m.
Na stopień P3:
Od chwili uzyskania stopnia płetwonurka KDP/CMAS** (P2), wykonane potwierdzone 40 nurkowań stażowych na głębokościach 10-40m, w tym przynajmniej 20 nurkowań na głębokość 30-40m, z których 10 musi być wykonanych w polskich wodach.

Kto jest uprawniony do potwierdzania nurkowań stażowych?
Każdy instruktor płetwonurkowania, lub płetwonurek z kwalifikacjami przewodnika.
Potwierdza nurkowanie w Waszym logbooku swoją pieczątką i podpisem.
Osoba uprawniona do nurkowania nie musi brać udziału w akcji nurkowej. Jak to wygląda w praktyce. Np. dwie osoby ze stopniem P2 nurkują razem, a później w klubie proszą o potwierdzenie takiego nurkowania przez osobę upoważnioną.  Osoba taka sprawdza parametry nurkowania, kartę nurkową itd i jeżeli nie ma wątpliwości co do przeprowadzonego nurkowania, to podpisuje nurkowania w logbooku.

Jak powinno wyglądać nurkowanie międzystopniowe?
Powinno trwać przynajmniej 30-40 minut, oczywiście jeżeli warunki na to pozwalają. Nie ma żadnych wytycznych dotyczących czasu przebywania na maksymalnej głębokości.  Można na początku nurkowania osiągnąć maksymalną planowaną głębokość, a później nurkować już płycej.
Nurkowania wykonane na kursach specjalistycznych, np: SS1, PL1...itd zaliczają się do stażowych.
Wszystkie nurkowania wykonane zgodnie z uprawnieniami, jeżeli zostaną potwierdzone i spełniają kryteria głębokości, czasu (nikt Was na kurs nie przyjmie z dziesięcio minutowymi nurkami) i akwenu (np. część wykonana w polskich wodach na st.P2) kwalifikują się na stażowe.
Takie nurkowania można wykonywać oczywiście z płetwonurkami każdej organizacji, zgodnie z uprawnieniami. Płetwonurkowie innych organizacji jeżeli chcą zrobić stopień w CMASie również muszą wykonać nurkowania stażowe.

A co jest niedopuszczalne?
Przede wszystkim rozpisywanie jednego nurkowania na dwa. Jeżeli wykonacie prawidłowo nurkowania stażowe, nie powinniście mieć problemów z uzyskaniem kolejnego stopnia. Jeżeli obetniecie swój staż (krótkie nurki, część rozpisana na 2 nurkowania) nie osiągniecie takiej pływalności i poziomu obnurkowania, który pozwoli Wam na zaliczenie kolejnego kursu.

276
Szkolenia / INSTRUKTORZY KDP/CMAS PILNE dane osobowe
« dnia: 06 Listopad 2007, 15:37:41 »
Cześć!
Do końca tygodnia zbieram dane osobowe do bazy Ministerstwa Sportu i
Turystki. Prosze o dostarczenie do Klubu nast. dokumentów:

1. Kserokopie legitymacji instruktorskich (lub legitymację) wydanych
( kiedykolwiek) przez:
Komisję Działalności Podwodnej (były wystawiane do 1997 roku),
Centralny Ośrodek Sportu ,
Urząd Kultury Fizycznej i Sportu,
Ministerstwo Edukacji Narodowej ( i Sportu)
Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Jeżeli nie macie takiej legitymacji, co jest bardzo prawdopodobne, bo
Ministerstwo ma mały:) poślizg ze wszystkim, to proszę o zgłoszenie
tego faktu wraz z podaniem roku ukończenia kursu instruktorskiego.


2. Aktualne dane osobowe:


imię i nazwisko:
data i miejsce urodzenia:
adres zameldowania (jak na dowodzie osobistym):
nr dowodu osobistego
PESEL
telefon kontaktowy
adres e-mail


pozdrawiam, Sylwek277
Szkolenia / P1 - P2 - P3 ???
« dnia: 31 Październik 2007, 17:05:34 »
Z jednej strony chęć szybkiego zysku, a z drugiej jakość szkolenia. Statystyczny instruktor, klub czy centrum nurkowe łapie "klienta" maksymalnie na 2-3 lata. Później dochodzi on do wniosku, że w nurkowaniu osiągnął już wszystko i idzie w świat szukać nowych wyzwań. Co zrobić żeby zarobić na nim jak najwięcej? WCISNĄĆ MU KURS ZA KURSEM, a w przerwie miedzy kursami kursy specjalistyczne. Taka strategia działania jest już znana od dawna. A "dobre" centra nurkowe produkują w ciągu wakacji z kogoś kto ledwo pływa i dopiero zaczyna myśleć o nurkowaniu, płetwonurka z kwalifikacjami asystenta instruktora, przewodnika do 40m głębokości, choć wielu z nich nigdy tak głęboko nie było... Produkują to dobre określenie ilości klientów jakie przerabiają. Szkoda, że ma sie to nijak do jakości...
Czy my musimy podążać tą drogą? Czym jest dla nas nurkowanie? Kolejnym wyzwaniem na chwilę?
Na zrobienie kolejnych stopni nurkowych jest czas. Dobrze jest wykonać więcej niż tylko min. nurkowań miedzystopniowych. I dobrze jak między kolejnymi stopniami jest min. rok dobrych nurkowań, może jakiś kurs specjalistyczny. Nurkowanie międzystopniowe powinno mieć min 30-40 min. Z takim przygotowaniem nikt z Was nie będzie miał problemu z uzyskaniem kolejnego stopnia, a na kursie nauczy się zdecydowanie więcej.

278
Szkolenia / kursy weekendowe
« dnia: 31 Październik 2007, 16:02:20 »
KDP rok po roku wprowadza przyzwolenia do prowadzenia kolejnych kursów w systemie weekendowym. Są to jednak tylko kolejne warianty poprowadzenia takich kursów. Nie wszystkie kluby czy centra nurkowe, mają możliwość organizowania obozów czy wypraw na których mogą szkolić...a Krab ma :)
odpowiedź więc znacie

Sylwek

279
Szkolenia / karty nurkowań
« dnia: 31 Październik 2007, 15:42:35 »
Cześć!
Nie od dziś chciałem wrócić do pieknej tradycji prowadzenia tego rodzaju sprawozdań z naszych akcji. Pamiętam stare archiwa Klubu, gdzie można było znaleźć karty nurkowań z każdego wypadu na nurka.
Z obowiązku prowadzenia tego rodzaju dokumentacji nikt nigdy nikogo w Krabie nie zwolnił. Od dziś zaczynamy na nowo zbierać karty nurkowań . W Magazynie pojawią się niebawem gotowe karty do zabrania na akcje nurkowe. Każdy będzie miał obowiązek wypełnienia karty przed nurkowaniem i podpisania się na niej. Zasady prowadzenie tego rodzaju dokumentacji wszystkim z Was są znane. W magazynie będzie również segregator na wypełnione karty nurkowań. Nie zdanie prawidłowo wypełnionych kart po akcji będzie równoznaczne z zawieszeniem możliwości korzystania z magazynu (pożyczanie sprzętu, ładowanie butli, itd).

pozdrowienia, Sylwek

280
Forum ogólne / suchy skafander
« dnia: 02 Październik 2007, 11:51:29 »
Cześć!
Kolejna wyprawa do Norwegii i kolejny raz problemy z używanymi suchymi skafandrami. Zawsze coś w nich cieknie, zawsze któryś padnie...a to but się rozerwie, a to zamek pęknie. Są to awarie, których nie da się naprawić w wyprawowych warunkach. Nawet jak troszkę "cieknie" musicie pamiętać, że nie raz wraca się z nurkowiska kilka godzin, lub wypływa na 2 nurki. Silny wiatr, fala waląca w pysk..a Wy trzęsiecie się z zimna.

Pamietajcie o zabraniu na wyprawę zaposowych rękawic do suchego, kleju i o drugim skafandrze. (ja mam zawsze mokry, buty i rękawice). Już w pierwszy dzień może się okazać, że nie macie w czym nurkować...a do domu 3tyś km....

Kupując używany skafander za chwilę będziecie musieli wymienić zamek, kryzę szyjną i manszety, butu, zacznie cedzić na szwach...nieustanne wizyty w serwise, spore koszty, przez kilka tyg brak skafandra, a po odebraniu z serwisu okazuje się że dalej coś cieknie.
Policzcie ile kosztują stracone nurkowania, wyprawy i Wasz urlop...Naprawdę nie warto.
Nowy posłuży min. kilka lat bezawaryjnie, a jak zacznie się kończyć to z nim na allegro. W perspektywie kilku lat nie wyjdzie drożej niż używany.

I jeszcze docieplacz, żadne polary, swetry i kalesony nie zapewnią takiego komfortu cieplnego i swobody ruchów. A w takim zestawie wygląda się jak kloszard  :mrgreen:

Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30