Autor Wątek: Latarka- Tylko jaka wybrac! ! ! Pomocy  (Przeczytany 7914 razy)

Offline armar.m

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Latarka- Tylko jaka wybrac! ! ! Pomocy
« dnia: 26 Październik 2006, 14:22:46 »
Witam ! Jestem w kropce chcial bym kupic latarke aby moc nurkowac w nocy ale nie mam pojecia co by tu kupic aby byc z niej zadowolony istotna role napewno ma tu czas swiecenia pod woda :) Prosze pomozcie cos wybrac cos wygodnego co dobrze swieci  :idea:  Z góry dzieki
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armar.m »

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2006, 14:48:35 »
Podstwowe pytanie - ile pieniędzy masz przeznaczone na ten cel? Tylko nie pisz, że jak najmniej :) Przedziały cenowe posegregowałbym do 200 zł, do 500 zł i powyżej 500 zł. Bez tego nic Ci nie doradzimy.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline armar.m

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2006, 15:00:57 »
Tak w granicach do 900zl za cos naprawde dobrego  :| jezeli cos ponad te cene to jest to kwestia do przemyslenia  #-o
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armar.m »

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2006, 15:48:09 »
zapomnij o jakiś vegach i innych badziewiach kup latarke dzieloną za tą cene kupisz Led lub halogen, na HID "troche" ci braknie  mozesz popatrzyć tutaj : http://www.gralmarine.prv.pl/
na allegro też można coś trafić niezłego
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=136720186
choc te palniki led nie są podobno zbyt mocne czyli świeca troche słabiej niż halogen 50watt
tu masz halogeny
 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=135624514


możesz też zrobić GROZE ale to już zupełnie inna sprawa

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline Romi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2006, 16:27:28 »
ja polecam GROZE - swiecie naprawde niezle ... ale wszystko zalezy od Ciebie
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Romi »
tel. 502-226-005

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2006, 13:53:38 »
Cytat: "Romi"
ja polecam GROZE - swiecie naprawde niezle ... ale ...


...ale czasami szwankują (i to w najmniej odpowiednim momencie)...

Oprócz ceny, powinieneś zastanowić się:
1) Jak często będziesz z niej korzystał: czy tylko na nurkowaniach nocnych (wtedy używa się latarki ~kilka razy w roku), czy również podczas głębszych nurkowań lub też podczas każdego nurkowania (do sygnalizacji).

2) Jak jesteś opływany? Jeśli mało, to latarka ręczna, może być lepsza od latarki dzielonej, z kilkukilgramowym akumulatorem przyczepionym do pasa lub butli i przewodem [ Przyklad latarki dzielonej ], który oplata się wokół inflatora lub zahacza np. o kikuty drzew na Zakrzówku)...

Wiekszość z nas zaczynała od latarek typu Lumen 4, Lumen 6, a szczytem marzeń była latarka VEGA 2  :) Latarki te znakomicie się sprawdzały i sprawdzają po dziś dzień.

Od latarki trzeba wymagać niezawodności (ma on pozwolić na wykonanie bezpiecznego nurkowania w warunkach gdzie światła jest mało albo wcale), ale również latarka może zapewnić wydobycie pełni barw w ciepłych, przejrzystch wodach, na głębokościach na których dominuje barwa niebieska...
Tak czy owak w obu przypadkach awaria latarki potrafi "zchrzanić" nurkowanie, dlatego jestem w opozycji do "Grozy" - może jest i najtańsza, ale do doskonałości jej b. daleko.

Ciekawą propozycją jest latarka AZON (osobiscie używam Azon Halogen) i jestem zadowolony. Za ok. 600 zł możesz mieć kompletną latarkę z 3xLED 5W (2 palniki - jakbyś nie potrzebował dwóch to jeden mogę od Ciebie odkupić  :)
Latarka jest wykonana solidnie, z rur aluminiumiowych...

Proponuję Ci ponurkować z różnymi latarkami: w klubie są VEGI, możesz też pożyczyć od kogoś latarkę dzieloną i sprawdzić co Ci odpowiada najbardziej...

Przydatne linki:
http://www.krab.agh.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=707
http://gazeta.allegro.pl/show_item.php?item=137947340
http://www.dirozek.com.pl/sklep/index.php?cPath=29
http://www.allegro.pl/item135230965_uwa ... groza.html - ale tego nie polecają (jest podobno tandetna)...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez majrobbi »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Październik 2006, 14:05:37 »
Cytat: "majrobbi"
2) Jak jesteś opływany? Jeśli mało, to latarka ręczna, może być lepsza od latarki dzielonej, z kilkukilgramowym akumulatorem przyczepionym do pasa lub butli i przewodem [ Przyklad latarki dzielonej ], który oplata się wokół inflatora lub zahacza np. o kikuty drzew na Zakrzówku)...
moim zdaniem trzymanie latarki w dłoni jest bardziej kłopotliwe niz używaie latarki dzielonej nie słyszałem zeby komuś sie jakosspecjalnie zaplątywała robert masz jakieś doświadczenia?

Cytat: "majrobbi"
Tak czy owak w obu przypadkach awaria latarki potrafi "zchrzanić" nurkowanie, dlatego jestem w opozycji do "Grozy" - może jest i najtańsza, ale do doskonałości jej b. daleko.
nie no jak chce wydać 900zł to po cholere mu groza

Cytat: "majrobbi"
(2 palniki - jakbyś nie potrzebował 2-uch to jeden mogę od Ciebie odkupić  


hehe to juz wiem dlaczego takie posta wilekiego wysmarzyłeś  :wink:


aaaaa jeszcze mi skrzynke wisisz za węża ale moge sie zamienić za palnik halogen do AZONA :lol:  

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik 2006, 14:46:43 »
Cytat: "maciek"
moim zdaniem trzymanie latarki w dłoni jest bardziej kłopotliwe niz używaie latarki dzielonej nie słyszałem zeby komuś sie jakosspecjalnie zaplątywała robert masz jakieś doświadczenia?
(...)

Zwróć uwagę co jest naturalniejsze, do czego jesteśmy bardziej przyzwyczajeni na powierzchni: do montowania latarki na kasku, na ręce, czy trzymania jej w dłoni?
Pod wodą, każdy element wyposażenia, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni powoduje "dyskomfort" i tak: latarka, której gumy/uchwyt ciśnie nas w rękę, może być początkowo mniej wygodna od latarki trzymanej w ręce...
Co do plątania się przewodu: wkurza mnie on niemiłosiernie (ten przewód) do tego stopnia, iż zastanawiam się nad latarką dzieloną, ale bezprzewodową  :wink:

Cytat: "maciek"
nie no jak chce wydać 900zł to po cholere mu groza
(...)
Tak, za tę kasę można mieć niezłą latarkę, albo i dwie (np: Azon + Vega :-) )

Cytat: "maciek"
hehe to juz wiem dlaczego takie posta wilekiego wysmarzyłeś ;-)
(...)
Zawsze i wszędzie główy cel to odpowiedź na nurtujące pytania i chęć pomocy...
Nie ukrywam też, że gdyby kolega się zdecydował na AZON LED to byłaby to I-sza tego typu latarka w klubie i z checią bym ją obejrzał i zobaczył jak świeci...

Cytat: "maciek"
aaaaa jeszcze mi skrzynke wisisz za węża ale moge sie zamienić za palnik halogen do AZONA :lol:


Jeśli chodzi o tego żółto-zielonego węża (Dendroaspis angusticeps), przed którym uratowałeś mnie w Afryce, to byłem przekonany iż jesteśmy kwita  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez majrobbi »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik 2006, 15:28:15 »
Cytat: "majrobbi"
Jeśli chodzi o tego żółto-zielonego węża (Dendroaspis angusticeps), przed którym uratowałeś mnie w Afryce, to byłem przekonany iż jesteśmy kwita

no popatrz Roberto twoje kwita musiało być takie wypasione ze aż lekko sie zatarło w mej pamieci ale juz sobie odświerzyłem to miłe zdarzenie , stawia mnie to w niezręcznej sytuacji zatem bede sie musiał teraz ja jakoś owdzięczyć abyśmy byli kwita :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Październik 2006, 19:24:01 »
Cytat: "majrobbi"
co jest naturalniejsze, do czego jesteśmy bardziej przyzwyczajeni na powierzchni: do montowania latarki na kasku, na ręce, czy trzymania jej w dłoni?
Ja do noszenia latarki na głowie. Od kiedy zacząłem używać czołówki nie pojmuję sensu istnienia innych latarek (z wyjątkiem podwodnych).

Cytat: "majrobbi"
gdyby kolega się zdecydował na AZON LED to byłaby to I-sza tego typu latarka w klubie

Wrong. Pierwszą ma już Martin, a kolejnych kilka jest od paru tygodni w drodze do klubu - poczta transportuje jest przez śniegi i błota... :D

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar