Autor Wątek: Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2022  (Przeczytany 2223 razy)

Offline mlukaszewicz

  • Zarząd
  • *****
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: PE
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2022
« dnia: 25 Luty 2022, 17:24:52 »
Ahoj!

Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2022!

W 2020 się nie udało, w 2021 pandemia też pokrzyżowała nam plany, ale do dwóch razy sztuka - w tym roku Sole e Mare jest nasze!
Rezerwujcie sobie termin 1-12.06.2022 (wyjazd w środę 1 czerwca późnym popołudniem, powrót w niedzielę 12 czerwca około południa).

Obóz szkoleniowy to długoletnia tradycja Kraba, a miasteczko Nisporto, leżące w północnej części wyspy Elba, jest naszą miejscówką od 2014 roku. Tradycyjnie już będziemy zakwaterowani w Sole e Mare u Pani Sandry.

A gdzie będziemy nurkować? Oczywiście w basenie Morza Śródziemnego! Będzie czekać na nas ciepła i przejrzysta woda oraz atrakcyjna fauna i flora.

Praktyczne informacje odnośnie wyjazdu

Zasady wyjazdu:
Pierwszeństwo na wyjazd mają osoby jadące na kurs. Na ten moment (biorąc pod uwagę obostrzenia covidowe obowiązujące we Włoszech, gdzie w tym momencie brak certyfikatu covidowego powoduje brak wstępu do hoteli, restauracji itp.) planujemy udział w wyjeździe tylko dla osób zaszczepionych lub tych, które odbędą odpowiednią kwarantannę we Włoszech. Obostrzenia zmieniają się jednak bardzo szybko, dlatego jeśli sytuacja w tym kraju się zmieni to oczywiście poinformujemy Was o tym. Mamy nadzieję, że do momentu wyjazdu nie trzeba będzie już legitymować się paszportami covidowymi ani odbywać kwarantanny.

Zakwaterowanie:
Będziemy mieszkać w domach 4-5 osobowych, (wyposażone w kuchnie, co umożliwia własne przygotowywanie posiłków). Na terenie naszego kempingu - Sole e Mare - znajduje się restauracja (na plaży jest też inna restauracja) oraz niewielki sklepik.
Zdjęcia można oglądać na stronie: https://www.soleemare.it/

Dojazd:
Na miejsce obozu dotrzemy transportem autokarowym organizowanym przez Klub.

!!! Transport i zakwaterowanie stanowi nierozłączny pakiet. Prosimy o nieorganizowanie transportu we własnym zakresie  !!!

Wyżywienie:
Wyżywienie we własnych zakresie. Na terenie campingu oraz na plaży znajdują się restauracje, a w sąsiedztwie domków jest sklepik spożywczy. Ponieważ każdy z domków posiada dostęp do kuchni, można bez problemu samemu przygotowywać posiłki. Proponujemy zabrać jedzenie ze sobą z Polski, do tej pory nie było problemów z transportem.

Ubezpieczenie:
Każdy uczestnik wyjazdu będzie zobowiązany do posiadania ubezpieczenia obejmującego sporty ekstremalne (nurkowanie). Dodatkowo, dla osób, które będą robić na Elbie kurs P1 zaproponujemy w najbliższym czasie ubezpieczenie, które będzie obejmowało płetwonurkowanie rekreacyjne do 20m, w którym zawierają się koszty transportu lotniczego w przypadku wypadku nurkowego oraz komory dekompresyjnej.

Kursy:
Na ten moment mamy zamiar uruchomić następujące kursy:
P1,
PNO,
PNA,
PE
P2
P3
PJ1
Zachęcamy do zapisów.
Jeśli chcecie zrobić inne kursy na Elbie, to bardzo prosimy o informację, może uda nam się uruchomić dodatkowy kurs.

Cena wyjazdu (nocleg + transport)::
W tym roku cena wyjazdu zależy od ilości osób chętnych. W zależności, czy pojedzie jeden autokar czy dwa cena wygląda następująco:
2 autokary
1100 zł + 220 €
1 autokar
1500 + 240 € *

Dodatkowo do tego należy doliczyć koszt kursu, w którym planujecie wziąć udział. Na obozie ceny kursów są niższe niż w PL, a dodatkowo nie trzeba płacić za dojazd i wejściówki, a cały sprzęt mamy pod ręką;)
Przed zadeklarowaniem udziału w kursie sprawdźcie czy spełniacie wymagania kursowe (staż nurkowy itp.)!

* Bardzo prosimy o niewymienianie euro na złotówki

Zapisy w Klubie z zaliczką w wysokości 500 zł do końca marca, a do 15.04.2022 powinna zostać opłacona całość (tylko gotówką). Prosimy o potraktowanie sprawy poważnie, nie czekajcie na ostatnią chwilę, bo od ilości osób zależeć będzie cena.

Chrzest:
W czasie obozu odbędzie się najważniejsze, najprzyjemniejsze, najdłużej wspominane wydarzenie w życiu każdego Kraba - tradycyjny chrzest na płetwonurka!

Rekreacja:
W obozie mogą również uczestniczyć klubowicze jadący na Elbę rekreacyjnie. Z naszej strony możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, abyście również i Wy mogli nurkować w trakcie obozu. Musicie jednak pamiętać, że priorytetem są szkolenia. Wypożyczenie sprzętu, bicie butli, wypłynięcia i wyjazdy na nurkowania nie są wliczone w cenę obozu. Płatność za wypożyczenia sprzętu na miejscu.

Zapraszamy do zapisów w Klubie!

Zdjęcia z Pierwszej Elby możecie znaleźć tutaj: https//www.krab.agh.edu.pl/galeria.oboz-szkoleniowy-elba-2014.