Autor Wątek: Nurkowanie techniczne  (Przeczytany 6374 razy)

Offline wegorz69

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Październik 2010, 07:37:14 »
Cytat: "jackdiver"
Wiesz ja tym tematem interesuje się zawodowo.
Dużo czytam i rozmawiam z ludźmi na ten temat.
Wiem naprawdę sporo i sądzę że najwięcej w Polsce na temat dekompresji ma do powiedzenia właśnie Jacek Kot.


Poczytajmy sobie najpierw ksiazke, a potem podyskutujmy.
I moja prosba odnosnie pisania postow. Piszmy, przeczytajmy, poprawmy i dopiero wysylajmy. Tak sledzac posty mozna dojsc do wniosku, ze zaraz ropocznie sie burza.  
Jacku, troche dziwnie wychodzi zestawienie tego co wkleilem wyzej ze slowami : "tym bardziej autor ksiazki".
Nie chce polemizowac co miales na mysli, bo to nie jest moim zamierzeniem,  istotne natomiast jest to co sie pomysli po przeczytaniu twojej wiadomosci - pierwsze wrazenie.  Boje sie abys nie dostal zlosliwej propozycji, ze skoro tyle wiesz, to zebys sam napisal ksiazke.
Proponuje odzielny watek na temat zawartosci ksiazkii, a ten zostawny temu, do czego byl stworzony przez autora.

Pozdrowionka

ps. za brak polskich literek przepraszam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wegorz69 »
503 990 663 - to nie są moje wymiary

Offline FreeX

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
    • http://www.przemyslaw-wnek.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Październik 2010, 09:23:56 »
Jestem zainteresowany, czekam na info co do ceny itp
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez FreeX »
mob +48791866974

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Październik 2010, 18:10:14 »
na chwilę obecną mamy chętnych na ponad 20 egzemplarzy, proszę o szybkie zgłaszanie się jeszcze ewent. chętnych i potwierdzenie na priv przez tych którzy tego jeszcze nie uczynili :niemalekko2:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Październik 2010, 19:20:13 »
Cytat: "jackdiver"
To że Paweł opisuje te zagadnienia to chwała mu za to ale nie od niego pierwszego o tym słyszymy.
Były wcześniej dostępne tłumaczenia w sieci o M-wartościach Bakera, o istocie Deepstopów Pyla czy o okienku tlenowym Briana.
Były ksiązki np Boba Cola Meandry dekompresji, Kota i Żabierka Advanced Nitrox  czy Jarka Kżyżaka Medycyna nurkowa.
Pewna garść wiedzy przekazywana jest na kursach technicznych takich organizacji jak DSAT, IANTD czy TDI i to co najmniej od 10 lat czyli grubo przed powstaniem książki Pawła.

Oczywiście że nie od niego pierwszego!!! gdzie tak napisałam? napisałam, że szukałam kiedyś zrozumiałego opisu na temat różnic pomiędzy pewnymi modelami i akurat tego nie było (i nadal nie ma, bo chodzilo o Suunto RGBM m.in.)
Wymienione przez Ciebie książki oraz artykuły nie są mi obce, lecz to zaledwie ułamek który należy poznać studiując dekompresję.
Książka Pawła nie nosi tytułu "Dekompresja. Wszystko na ten temat. Metaanaliza badań. Historia teorii dekompresji."
Chodzi o to, że tam właśnie jest przedstawiona ta najnowocześniejsza wiedza, tak aby nie szukać po sieci tłumaczeń i nie musieć czekać aż dojdziemy do poziomu Trimix i pilnie strzegący wiedzy instruktor zdradzi nam tę tajemną wiedzę o pęcherzyku...

Cytat: "jackdiver"
Jeśli jak piszesz dopiero jego książka wyjaśniała by nam wszystko o dekompresji to o zgrozo co było przed nim ?
nic takiego nie piszę!!!
przed książką były kursy gdzie taką wiedzę można było uzyskać oraz kopanie w literaturze zagranicznej. fajnie że ktoś za mnie pokopał i teraz można to przeczytać.
zresztą.. książka na pewno nie wyjaśni wszystkiego. do zrozumienia wielu zagadnień potrzebna jest także wiedza..
nigdzie nie piszę że jest to panaceum i wiedza na poziomie tmx w pigułce.

Cytat: "jackdiver"
niemniej nie zapomnij że jego wiedza na ten temat to nie jakaś rozprawa naukowa poparta badaniami.
To  tylko zebrana,  lecz  przemyślana oczywiście, spora dawka  informacji na  temat dekompresji dostępnej w sieci.
niektóre prace naukowe jedyne co robią to analizują wcześniejsze prace dostępne w sieci.
żeby przedstawić wiedzę dotyczącą jakiegoś tematu nie trzeba robić badań!
nikt nie mówi że podręcznik jest rozprawą naukową.
który podręcznik nią jest?

Cytat: "jackdiver"
I tutaj na pewno istnieje potrzeba publikacji takich informacji by w sposób zrozumiały przedstawiały złożone problemy funkcjonowania naszych organizmów w warunkach hiperbarii
Ale czy jego książka w taki właśnie sposób objaśnia meandry dekompresji to się okaże po jej przeczytaniu.
z góry mówię że nie.
na pewno nie jest to książka banalna i zrozumiała po 1 przeczytaniu dla każdego.
ważna jest wiedza z nauk ścisłych, ważne podstawy nurkowe.
natomiast na pewno autor nie pisze: "tak bo tak", modele są tylko modelami i dlatego warto je rozumieć.

Cytat: "jackdiver"
mam nadzieję, że wiedzę która nam przekazuje poparł naukową literaturą

oczywiście. na końcu książki jest cała bibliografia, w której nie brakuje oczywiście pozycji, które wymieniłeś.
natomiast nie mam pojęcia czy autor czytał czyjąś pracę magisterską, ale nie wiem dlaczego akurat jakiś student 5 roku nagle miałby odkrywać coś na co kompletnie ślepi byli Baker, Maiken i Yount.....

niemniej jednak zgodnie z sugestią wegorza proponuje założyć odmienny temat...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline wodnik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 273
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Październik 2010, 20:43:15 »
Za dobrą cenę również chętnie kupię.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodnik »

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Październik 2010, 21:48:30 »
%E^$#F$ !!!
Wiecie co ?! zabierzcie tę swoją dyskusję na forumnuras! ... już niedługo zrobi się tutaj taka "wioska" jak tam  :evil:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Październik 2010, 22:38:19 »
Cytat: "ARTUR"
%E^$#F$ !!!
Wiecie co ?! zabierzcie tę swoją dyskusję na forumnuras! ... już niedługo zrobi się tutaj taka "wioska" jak tam  :evil:


dlatego stworzyłam osobny temat.. - "Teoria dekompresji"
może niech moderator przeniesie tam dyskusje dotyczące dekompresji.. a tu pozostaną, za radą węgorza posty dotyczące tematu....

a kto nie chce, niech nie czyta!
nawet nie można pogadać i popytać o deco :(
dlaczego uważasz że to "wioska"?
nikt nikogo nie obraża a zdanie można mieć różne..

ech, jednak wiedza tajemna  :|
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Październik 2010, 14:26:21 »
Cytat: "murena"
a kto nie chce, niech nie czyta!
nawet nie można pogadać i popytać o deco :(
dlaczego uważasz że to "wioska"?
nikt nikogo nie obraża a zdanie można mieć różne..

ech, jednak wiedza tajemna :|


Jeszcze nie "wioska", ale szkoda gdyby taką się stała ta dyskusja.
Ciągła analiza zdań - co autor chciał przez to powiedzieć ? albo, że jest idiotą.
Poza tym każdy siedząc za komputerem jest alfą i omegą zagadnień dekompresyjnych, nurkowań jaskiniowych itp.

PS. wiedza tajemna będzie to chyba jeszcze WIELE lat - tzn. jak to naprawdę jest, heh
PS2. fajnie, że oddzielny temat ruszył, chętnie poczytam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Październik 2010, 17:49:09 »
Cytat: "ARTUR"

Jeszcze nie "wioska", ale szkoda gdyby taką się stała ta dyskusja.
Ciągła analiza zdań - co autor chciał przez to powiedzieć ? albo, że jest idiotą.
Poza tym każdy siedząc za komputerem jest alfą i omegą zagadnień dekompresyjnych, nurkowań jaskiniowych itp.


Nie masz racji Artku. Lepsza taka dyskusja niż żadna a poza tym siedząc przed kompem mogę spokojnie wyrazić swoje myśli bez odpierania nieustannych ataków ze strony kadry jak to miało  miejsce np. na ostatnim naszym spotkaniu. ( chyba nie było Cię na nim niestety )
Dodatkowo nie każdy jest takim mówcą jak Kiler i łatwo pogubić się w bezpośrednich wypowiedziach na tak trudne tematy.
Pozdrawiam Jacek  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Październik 2010, 18:31:53 »
Cytat: "jackdiver"
nie każdy jest takim mówcą jak Kiler

hmm, mam podziekowac i powiedziec, ze czuje sie zaszczycony, czy szukac drugiego dna??  :twisted:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe