Autor Wątek: Kobanya - mine diving  (Przeczytany 8373 razy)

Offline kruczi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Listopad 2014, 12:08:57 »
Niemniej jednak - apropos oglądania i opowiadania - chętnie podzielę się wreszcie wrażeniami, zdjęciami i filmikami z Kasprowej Niżniej - osiem syfonów, w tym ostatni odkryty i nazwany przez Krzyśka Starnawskiego 12 lat temu, ale dopiero w 2014 udało się tam zanurkować. Czy taki materiał interesowałby was w ogóle? Kiedy i gdzie ewent.? Mam wreszcie prezentację którą udało nam się przygotować na Speleokonfrontacje czyli - dla niewtajemniczonych - takie coroczne spotkanie ludzi którzy łażą po jaskiniach i prezentują co robili przez ost. rok.

pytanie raczej kiedy, a nie czy ;)

pozdrawiam
506 492 362

Offline pbujak

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam wy@#$&ne
    • Zobacz profil
    • Amica
  • Stopień nurkowy: M1, Adv Nitrox, Ext Range, TMX
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień 2014, 13:45:44 »
Co do pokazu z Kasprowego jak najbardziej zorganizujemy , o Kobany myślałem o pokazie po wyjedzie tak żeby drugą grupę zachęcić i zmontować

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Grudzień 2014, 09:46:37 »
Rozmawiałem z Mureną i prosiła żebyście się ogarneli ;P a tak na serio zadeklarujcie kto i ile nurkowań robi:

Artur Lipko - 2
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Grudzień 2014, 15:42:20 »
Tak jak Artur pisał - proszę o zdeklarowanie się czy jedziecie na 99,9% i ile nurkowań chcecie zrobić.
wyjazd w piątek po pracy, przyjazd na noc w niedzielę - pasuje wam tak czy bierzemy 1 dzień wolnego?

Tabelka jest, każdy wie gdzie i proszę się tam wpisywać - Poster, Killer, Kinga, Jacek Zachara, Tomek Tatar

Poszedł mail apropos szczegółów do osób które maila podały, proszę innych o wpisanie maila.
Poza tym - jeśli tyle osób robi tylko 2 nury, możemy jechać większą ilością osób - w kupie raźniej, natomiast zdeklarować się trzeba szybko, bo wolne miejsca w hotelach topnieją jak zakopiański śnieg i trzeba szybko zrobić rezerwację.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2014, 18:51:47 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Grudzień 2014, 22:46:47 »
halo,
ja odpowiadałem mailem, ale nic teraz nie dostałem; mogę robić 2 albo 3 nury - nie byłem tam, wiec chętnie wysłucham sugestii bardziej doświadczonych (tj. czy jest tam co robić przez 3 nury, czy 2 na pierwszy raz wystarczy żeby zobaczyć co trzeba)

pzdr,
Killer
live 'n let diVe

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Grudzień 2014, 18:27:57 »
Ja bym jeden dzień został na luzie lecieć na złamanie karku tam z powrotem trochę słabo :)
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Grudzień 2014, 22:23:36 »
Proszę, uzupełnijcie w tabelce swoje dane - Killer, nie uzupełniłeś maila tam, coniektórych telefonu mi też brakuje. Rezerwacje mamy od piątku do niedzieli - można spokojnie przyjechać w piątek, czyli wziąć dzień wolny i pozwiedzać, albo pojechać po pracy - dojazd z Krk to ok. 6 godzin, najszybciej przez Chyżne i Słowację. Trzeba zakupić winietki na Słowację i Węgry.
Jeśli chodzi o gazy, to optymalny będzie Nx 30 albo powietrze + Nx 50 do stage'a, ma to w sumie lepsze zastosowanie niż tlen, bo głębiej jest fajniej i można się powoli wynurzać z zalanych pomieszczeń oglądając je i niejako przy okazji robiąc deco.
Co do ilości nurów, to ponieważ jedziemy w 12 osób to i tak nie wszyscy zrobią 3, gdyż mamy do dyspozycji 2 nury w sobotę i jeden w niedzielę a max naraz może nurkować 8 osób, ale myślę że po prostu się rozdzielimy - niektórzy zrobią 2 nury w sobote a niektórzy zrobia 1 w sobote i 1 w niedziele, mam nadzieję też że uda nam się jakoś rozdzielić.
W piątek więc się zjeżdżamy, zwiedzamy jakąś knajpkę wieczorem i relaksujemy się przed nurem, w sobotę dwa nury lub jeden (potem zwiedzanie) w niedziele 1 nur (lub zwiedzanie) i powrót.
Jeśli nie chcecie by było "na chybcika" warto wziąć piątek wolny i rano już wyruszyć do Budapesztu :)
Proszę uzupełnijcie jeszcze te dane - maile i telefony i będziemy się dogadywać kto z kim jedzie.

Tymczasem Spokojnych, Rodzinnych, Wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia!

murenka
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Grudzień 2014, 00:15:39 »
zdaje się że rzutem na taśmę dołączyłem do tej wycieczki ;)
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Grudzień 2014, 16:36:46 »
Fajnie że dołączyłeś. Ci którzy nie wiedzą jeszcze gdzie jest tabelka, niech dadzą znać, ale wydaje mi się że wszystkim już wysłałam linka, proszę więc uzupełnijcie informacje a te osoby które nie wplacily zaliczki, niech ją wpłacą. Rezerwacja już jest :)
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
Odp: Kobanya - mine diving
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Grudzień 2014, 23:01:32 »
mogę robić 2 albo 3 nury - nie byłem tam, wiec chętnie wysłucham sugestii bardziej doświadczonych (tj. czy jest tam co robić przez 3 nury, czy 2 na pierwszy raz wystarczy żeby zobaczyć co trzeba)
My robiliśmy 3 nury w 3 różnych miejscach i każde było inne. Żadne nie było naciągane w porównaniu do pozostałych. Natomiast gdyby z jednego z nich zrezygnować (i mając na względzie, że daje to niebagatelny zysk 40 euro), to świat by się nie zawalił. Tylko z tych 3 miejscówek dwie były "pionowe", a jedna "pozioma". I zrobienie tylko tych dwóch pionowych, dałoby jednak niepełny obraz Kobanyi. "Poziome" miejsce to jest to ze spiralnymi schodami i z korytarzem długości bodajże 150 m.

Serdecznie pozdrawiam.
Tomek Tatar