Autor Wątek: Re: Wydarzenia na 50-lecie  (Przeczytany 26903 razy)

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« dnia: 27 Listopad 2013, 10:24:26 »
50 nurkowań na 50 metrów, każde trwające 50 minut :) jak kiedyś już proponowałem
dla uprawnionych na deko EAN 50 :)

serio, myślę o maratonie nurkowań głębokich który można by zacząć w styczniu a zakończyć do balu. Każdy chętny do udziału w maratonie (z uprawnieniami oczywiście :)) zgłaszałby akcję do koordynatora, a potem ogłaszał jej sukces, wrzucając na forum albo profil nura z komputera albo zdjęcie komputera z czasem i głębokością max. Założylibyśmy odpowiedni wątek na forum gdzie wrzucalibyśmy logi, zdjęcia, itp.
Myślę że mamy wystarczającą liczbę nurków którzy mogliby zrealizować te 50 nurków. Ja wziąłbym kilka na siebie :), od marca do września będziemy w USA, ale ze 2 wypady na Wetro dałbym radę zrobić :)
Dobry pomysł?

Poza tym, na 45 lecie napisałem serię artykułów do gazet nurkowych:
Nurkowanie
Podwodny Świat http://sea-fish.pl/?mod=news_show_ng&ac=more&id=183,
Wielki Błękit http://www.wielkiblekit.pl/archiwum/2009/wb_42_52009
oraz do Biuletynu AGH o klubie i jubileuszu. Nie było większych problemów z przychylnością wydawców, tym bardziej przy 50 leciu myślę że nikt nie odmówi. Trzeba się pochwalić jubileuszem i osiągnięciami klubu :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2013, 11:02:54 »
Cytat: "Bartolomeo"
50 nurkowań na 50 metrów, każde trwające 50 minut :) jak kiedyś już proponowałem
dla uprawnionych na deko EAN 50 :)
Dla podejmujących się tego wyczynu radziłbym jeszcze  wkalkulować kilka wizyt w komorze dekompresyjnej szczególnie dla osób nie posiadających uprawnień do deko. To też może być swego rodzaju swoisty rekord na 50 lecie Klubu.
Pozdrawiam Jacek 8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline ośmiorniczka

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2013, 12:38:32 »
to może po prostu 50 Krabowiczów równocześnie pod wodą ?:)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
"w miłości i nurkowaniu najważniejszy jest oddech"

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2013, 14:08:46 »
Jacku, nie strasz od razu komorami. 50 minut to miałby być czas całego nurka, a nie denny :)
Ustalilibyśmy ramowy runtime, powiedzmy że czas denny ze względów bezpieczeństwa ograniczyłoby się do 3 min, potem wypłycenie i reszta nurka na płytkiej wodzie. Acha no i nie chodzi o to aby każdy zrobił po 50 nurków :) ale sumarycznie..
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2013, 14:34:25 »
Cytat: "Bartolomeo"
Jacku, nie strasz od razu komorami. 50 minut to miałby być czas całego nurka, a nie denny :)
Ustalilibyśmy ramowy runtime, powiedzmy że czas denny ze względów bezpieczeństwa ograniczyłoby się do 3 min, potem wypłycenie i reszta nurka na płytkiej wodzie. Acha no i nie chodzi o to aby każdy zrobił po 50 nurków :) ale sumarycznie..
Daleki jestem od straszenia ale pierwotny Twój plan był ryzykowny i nie dokładny
Natomiast przy czasie 3' to chyba przesada w drugą stronę znowu.
Windy nie są żadnym osiągnięciem
Realny wydaje się czas denny 15-20' z jednym gazem deco.
Pozdrawiam Jacek 8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2013, 14:48:16 »
OK to mamy jasność, 50min czasu dennego to chyba cysternę gazu trzeba by wziąć ze sobą :)
Te 3 min to byłaby powiedzmy minimalistyczna opcja, szczegóły i tak każdy zainteresowany by dostosował do swoich umiejętności i chęci.

Na teraz pytanie jest głównie takie: czy pomysł fajny, czy klub oficjalnie go akceptuje :) i czy będą chętni do jego realizacji.

PS. Przy 50 min dennego całe nurkowanie trwałoby ok 3 h, trzeba by zużyć mniej więcej cały twin 2x15l i 11 l EAN 50, a gdzie rezerwa.. Nie dla mnie ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2013, 15:27:40 »
Pytanie jaka jest realna wartość takiego wyczynu z perspektywy Klubu (?) Najlepsze są eventy, które po pierwsze są nośne medialnie i mogą zrobić koło Klubu nieco pozytywnego szumu, a po drugie są dostępne dla szerokiej rzeszy Klubowiczów.

Tłuczenie 50 nurków na Wetro na moje oko ma tutaj średni potencjał, a do tego jest... dość nudne ;) bo na większej głębokości tam nic nie ma poza mułem i beznadziejną widocznością.

Może jakąś inną 50tkę znajdziemy; np. 50 jezior/akwenów na 50cio lecie(?) To by się chyba lepiej sprzedało, a i każdy Klubowicz mógłby uczestniczyć bo zawsze może zanurkować choćby na 2 m., albo nawet bez sprzętu (bo przecież freediverzy nieustannie rosną u nas w siłę).
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
live 'n let diVe

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad 2013, 18:37:54 »
.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2013, 18:57:47 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopad 2013, 18:49:04 »
Cytat: "jackdiver"
Dla podejmujących się tego wyczynu radziłbym jeszcze  wkalkulować kilka wizyt w komorze dekompresyjnej szczególnie dla osób nie posiadających uprawnień do deko. To też może być swego rodzaju swoisty rekord na 50 lecie Klubu.
Pozdrawiam Jacek 8)

Już nie przesadzajmy z tym straszliwym ryzykiem, choć była by to niewątpliwie poważna wtopa gdyby jakaś komora przytrafiła się podczas takiej akcji.

Przy takich nurkowaniach musiała by to być tylko sprawdzona ekipa.
Ludzie mający doświadczenie w takich nurkowaniach oraz znający swój organizm a nie stosujący na pałę różne metody dekompresji...

Inna sprawa, te 50 nurkowań nie było by jakimś mega wydarzeniem.
Ale nie zabronimy też żadnej grupie uczczenia w ten sposób 50lecia,
co najwyżej nie będziemy tego przedsięwzięcia firmować.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Re: Wydarzenia na 50-lecie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Listopad 2013, 08:46:35 »
Cytat: "Bartolomeo"
50 nurkowań na 50 metrów, każde trwające 50 minut :) jak kiedyś już proponowałem
dla uprawnionych na deko EAN 50 :)
serio, myślę o maratonie nurkowań głębokich który można by zacząć w styczniu a zakończyć do balu. Każdy chętny do udziału w maratonie (z uprawnieniami oczywiście :)) zgłaszałby akcję do koordynatora, a potem ogłaszał jej sukces, wrzucając na forum albo profil nura z komputera albo zdjęcie komputera z czasem i głębokością max. Założylibyśmy odpowiedni wątek na forum gdzie wrzucalibyśmy logi, zdjęcia, itp.
Pomysł żeby zrobić coś 50x z okazji 50-lecia jest wart uwagi. Ale promowanie nurkowania na daną głębokość, tylko po to by złapać deko... hmmm
Może 50 wraków w 50-cio lecie? Nie ograniczał bym się do tych dekompresyjnych. Zamiast zdjęcia komputera z profilem nurkowania na 50m (to jest HIT!) zdjęcia wraku? Tylko 50 wraków w rok to trochę dużo, trzeba 10x pojechać i zrobić po 5 wraków... nierealne. Chyba że na Malcie uda się zrobić 25 wraków na jednym wyjeździe  :twisted:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu