Autor Wątek: sprzet dla poczatkujacego  (Przeczytany 18306 razy)

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
(Bez tematu)
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Październik 2010, 12:18:09 »
A dużo widziałaś takich kozackich P-1-ek helikopterkujących sobie nad rafą lub uciekających tyłem przed dużą, ładną rybką?  :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez panq »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Październik 2010, 12:32:33 »
Cytat: "panq"
A dużo widziałaś takich kozackich P-1-ek helikopterkujących sobie nad rafą lub uciekających tyłem przed dużą, ładną rybką?  :P


Zapewne nie ma wiele takich P-jedynek, co nie znaczy, że nie może (powinno) być więcej. Akurat helikopter czy backkick to podstawowe manewry podwodne i przydatne każdemu nurkowi, niezależnie jaki posiada stopień. Dlatego moim zdaniem dobrze jest kupić odpowiednie płetwy i zacząć doskonalić technikę poruszania się pod wodą od pierwszych nurków  :niemalekko2:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
(Bez tematu)
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Październik 2010, 12:51:42 »
Oczywiście, że tak!
Co nie zmienia faktu, że ludzie tak nie robią. Jak ktoś nie ma potrzeby korzystania, to zwykle nie chce mu się uczyć - taka ludzka natura.

Ja jestem za spróbowaniem wszystkiego. Uważam, że warto ponurkować w normalnych płetwach. Wtedy w Jetach jest chyba łatwiej.
Generalnie im więcej mam doświadczenia w korzystaniu z różnorodnego sprzętu, tym lepiej.
To jak z nauką jazdy samochodem. Można sobie od razu kupić wielką krowę i z nią walczyć, albo kupić na początek coś małego, żeby nauczyć się panować nad samochodem. Jeśli ktoś czuje się na siłach jeździć od razu krową, proszę bardzo. Jednak dla większości śmiertelników wg mnie lepszą drogą jest stopniowanie przyjemności.
Trochę na zasadzie: jeśli nie nurkowałeś nigdy w klubowej piance, nie docenisz tak suchara! (nie dotyczy znanego nam kolegi K. :P)

 :niemalekko2:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez panq »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

Offline NORA

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Październik 2010, 13:46:22 »
murena,
Cytat: "murena"
proponuję więc koleżance wybrać się na Zakrzówek pożyczając wcześniej tak z 5-6 par płetw od klubowiczów i potestować.
przypuszczam, że to o mnie chodzie wiec jestem kolesiem hehe

No to tak, przygode z nurkowaniem dopiero praktycznie zaczynam ale wiem ze nie skacze na P1 ponieważ mnie to kręci, kasa - klimat sie troche oziebił wiec sadze ze dopiero na wiosne wejde do wody wiec mam troche czasu zeby cos odłożyc wiec mysle ze zabardzo nie gra roli, jak bedzie cos wartego swojej ceny to spróbuje na to odłożyć, tylko nie wiem  czy np. tak jak jest różnica w pletwach Scubapro a Scubatech (jet) czy warto brac te Scubapro bo za ta cene to bede juz miał Scubatechy ze sprężynami. Z waszych rozkmin wydaje mi się ze Jety nie beda pasowały gdyż but bedzie mi latał w kaloszu ponieważ mam mała stopę (trzeba przymierzyc i sprawdzić), tak jak pisaliście, że do suchacza idealny. Jak nie wypali z tymi jetami to mysle o maresch x-3 lub coś w podobie, jak macie jeszce jakies pomysły to piszcie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez NORA »

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Październik 2010, 19:55:20 »
Cytat: "NORA"
murena,
Cytat: "murena"
proponuję więc koleżance wybrać się na Zakrzówek pożyczając wcześniej tak z 5-6 par płetw od klubowiczów i potestować.
przypuszczam, że to o mnie chodzie wiec jestem kolesiem hehe


no cóż.. jakoś tak się NORA damsko kojarzyło  :smt003
a jakieś tam strzałeczki czy krzyżyki - kto by dbał o szczegóły.
ale w sumie - na nurasie jest "murena" płci męskiej..

czy Scubapro lepsze od Scubatech sam ocenisz.
proponuję testy zrobić nawet na basenie i wtedy podejmować decyzje, nie kupować kota w worku.
jeśli zapytasz ludzi, jednemu te spasowały innemu inne.
jednak napewno Scubapro są dobrą płetwą, ale i tak przymierzyć trza.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline NORA

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Październik 2010, 02:46:23 »
a co sądzicie o tych płetwach http://divezone.pl/scubapro-twin-p-3386.html może ktoś nawet posiada i się wypowie jak sprawują się pod wodą ?czy lepiej już wziąć standardowe jety z niedzieloną płetwą (piórem)?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez NORA »

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Październik 2010, 11:23:48 »
Kupienie płetw typu twin jet to byłaby najgorsza decyzja w twoim życiu  :!:
Jeśli nie chcesz jetów to rozglądnij się za Technisubami Stratos paskowymi. Bardzo dobre płetwy ale chyba już ich nie produkują, więc w grę wchodzą tylko używane.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Październik 2010, 13:38:09 »
Cytat: "qbeu"
Kupienie płetw typu twin jet to byłaby najgorsza decyzja w twoim życiu

popieram!
no chyba że chcesz pływać jednym tempem i tam gdzie Cię woda poniesie - zero sterowności, pływanie do tyłu.. hmmm....... baardzo utrudnione by nie rzec niewykonalne, pływanie szybkie żabką b trudne. jedyny plus: dobrze się w nich pływa kraulem jeśli ktoś nie umie pływać kraulem.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline NORA

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Październik 2010, 17:50:55 »
Dziękuję wszystkim za recenzję płetw i teraz pytanie o piankę, co sądzicie o piankach scubatecha, bo ta http://allegro.pl/show_item.php?item=12 ... s%C5%82any. mi się wydaje że w dobrej cenie jest, nie wiem jak kryzy i uszczelnienia zamków przy tej piance i wogóle tej firmy bo widziałem ze sylwek pisał żeby na to zwrócić uwagę. Więc jak możecie to prosiłbym o skomentowanie tej pianki i jak się sprawuje scubatech w branży piankowej. Aha piankę chciałbym 7+7.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez NORA »

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Październik 2010, 18:42:48 »
Cytat: "NORA"
co sądzicie o piankach scubatecha, bo ta http://allegro.pl/show_it...2+wys%C5%82any.

Cena rewelacja, firma zacna, opis - nie ma się czego przyczepić. Jak tylko rozmiar pasuje to bym się nie zastanawiał. Tym bardziej że prędzej czy później i tak przejdziesz na suchy...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)