Klub > Sprzęt

co najpierw buty czy płetwy?

(1/5) > >>

maciek:
witam
zastanawiam sie nad kupnem butów i płetw paskowych i tu pojawiają sie moje wątpliwości w jakiej kolejności dokonywać zakupów, zamierzam płetwy kupić gdzieś w internecie i nie wiem czy kupić je najpierw i do nich dobrac buty czy odwrotnie wdzieczny bym był za jakieś sugestie

Bartolomeo:
wg mnie kolejnosc bez znaczenia, byle by buty dobrze leżały i nie byly czasem za ciasne. nie daj sie tez namowic na buty wkładane, bez zamka z boku (niby są cieplejsze, ale ubieranie i zdejmowanie jest ponoc niezbyt komfortowe..).
ja niedawo rowniez kupilem pletwy paskowe na allegro (za maresa 'plana avanti X3' dalem razem z przesylka 200 zl, a w nautice sa za 299) a potem dokupilem buty, tym razem w sklepie, bo trza przymierzyc.

Tomek Tatar:

--- Cytat: "maciek" ---zamierzam płetwy kupić gdzieś w internecie i nie wiem czy kupić je najpierw i do nich dobrac buty czy odwrotnie
--- Koniec cytatu ---

Jak to odwrotnie? Przecież buty musisz dobierać do stóp, a nie do płetw. Czyli najpierw chyba buty.

Najlepsze pozdrowienia.

mroowek:
Ja tez najpierw kupilbym buty a to z prostych trzech powodow:

Od dobrego dopasowania butka będzie głównie zależeć komfort nurkowania (za mały but powoduje skurcze i obtarcia stopy, podobnie jak za duży); drugi taki, że buty z racji różnego kroju, rozmiarówek itd. trudniej dobrać do stopy niż w miarę uniwersalne rozmiarowo płetwy (w większości przypadków wybiera się między M a L), poza tym niepasujące używane płetwy łatwiej sprzedać niż niepasujące używane butki :) (z racji na higienę oczywiście).

Poza tym płetwy paskowe są w 90 procentach kompatybilne ze wszystkimi butkami. Zawsze możesz kupując buty przymierzyć do nich płetwy, które zamierzasz kupić gdzie indziej (bardzo polecane)

Nurkując w naszych warunkach najepiej zainwestować w butki ciepłe, z twardą podeszwą (bardzo ważne, bo większość nurkowań wykonuje się z brzegu i nieraz trzeba chodzić po skałach, kamykach w pełnym rynsztunku) i z zamkiem z boku, uszczelnionym kołnierzem bez rozcięcia.

[w zasadzie to powtarzam moich poprzednikow]

wwwojtus:
to jescze moze dodam, zebys nie kupowal zbyt miekkich pletw, bo w morzu przy pradzie moze byc problem pozniej z plynieciem w porzadanym kierunku :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej