Autor Wątek: sprzątanie zakrzówka  (Przeczytany 5448 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
sprzątanie zakrzówka
« dnia: 19 Sierpień 2009, 18:44:18 »
Cześć,
Wiadomość od Maćka "Szczęściarza" Curzydło z Krakena. Czy pojawią się i tym razem Kraby?

"W trzecią sobotę września (19 IX 2009) planujemy jak co roku
zorganizować akcję sprzątania nadwodnego i podwodnego Zakrzówka. Jak
zwykle postaramy się aby byli strażacy z łódkami tak aby można było
posprzątać też bardziej odległe miejsca. Zaczynamy od godziny 9:00 rano
a uroczyste zakończenie i wspólne zdjęcie planujemy na godzinę 13:00.
Każda osoba która weźmie udział w sprzątaniu dostanie kupon na
nabicie swojej butli po nurkowaniu. Wstęp dla osób które będą pomagać
w sprzątaniu (19 IX 2009) darmowy.
Takie akcje prowadzone dzięki pomocy nurków, PSP, klubów od 2000 roku
powodują, że śmieci nie gromadzą się na dnie a akwen jest zarówno pod
wodą jak i na powierzchni utrzymywany w czystości. Problem czystości
polega na tym, że na Zakrzówek przychodzi sporo osób na dzikie kąpiele
i imprezy i zostaje po nich niestety wiele śmieci.

Zapraszamy do wspólnego sprzątania

Maciek Curzydło"
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Re: sprzątanie zakrzówka
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2009, 13:53:29 »
Cytat: "Sylwek"
Cześć,
Wiadomość od Maćka "Szczęściarza" Curzydło z Krakena. Czy pojawią się i tym razem Kraby?

"W trzecią sobotę września (19 IX 2009) planujemy jak co roku
zorganizować akcję sprzątania nadwodnego i podwodnego Zakrzówka.



Heh, toz to jakas farsa. 20zl gosc chce za wstep przez caly rok (wliczajac osoby nie nurkujace!) i jeszcze mu sie wydaje, ze jak zrobi w jeden dzien za darmoche (i nabije butle! Juppie!) to mu sie zleci tysiac osob sprzatac papier toaletowy zalegajacy w krzakach przy akwenie?

Wydaje mi sie, ze stawka ktora ma jest na tyle wysoka, ze stac go na wynajecie ekipy sprzatajacej.

To tak jakby na autostradzie A4 zrobili darmowy jeden przejazd w zamian za pomoc w lataniu dziur ;P

Wiem, wybor nalezy do NAS ale.. jesli nie zjawi mu sie nikt, to moze da mu to do myslenia..

--

X.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez X »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2009, 15:53:42 »
Bardziej chyba chodzi o sprzątanie podwodne a nie nawodne, nie wyobrażam sobie że ktoś po przyjeździe ze sprzętem na Zakrzówek dostanie worek na śmieci i usłyszy "Idź posprzątaj w krzakach". To byłoby przegięcie.
Natomiast w sprzątaniu podwodnym nie widzę nic złego, niedawno z Piromanem wyciągaliśmy śmieci z Balatonu w Trzebini i była to jedyna rozrywka na jaką pozwalała widoczność ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Re: sprzątanie zakrzówka
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2009, 17:39:14 »
Cytat: "X"
Heh, toz to jakas farsa. 20zl gosc chce za wstep przez caly rok
Wiem, wybor nalezy do NAS ale.. jesli nie zjawi mu sie nikt, to moze da mu to do myslenia..
X.


Cześć tajemniczy Panie "X"
Maciek "Szczęściarz" Curzydło jest starym krabowiczem z krwi i kości, kiedyś był naszym klubowym instruktorem... wiec nie do końca jest on taki "gość".
Druga sprawa. Na Zakrzówek nurkować chodzimy wszyscy. Korona z głowy nam nie spadnie, jak sobie posprzątamy 1x w roku. Akcja jest dobrze zorganizowana i zawsze widać jej efekty pod wodą.
Trzeci wątek. Za nurkowanie na innych akwenach też się płaci i jakoś np. Miraka Kierepki nikt za to nie "wiesza". Jakby Maciek nie powiesił swojej kłódki, to zapewne wisiała by tam kłódka kogoś innego... Takie czasy.
Pewnie nie pamiętasz, jak po wyjściu z wody czekała pijana banda na brzegu przy twoich rzeczach. Nie raz człowiek z duszą na ramieniu stamtąd wracał. Nie raz wybili szybę w aucie i wracało się w kąpielówkach, bo nawet buty zajb...
Wchodząc do wody, zawsze ktoś musiał pilnować dobytku, bo setki podpitych małolatów z łysymi główkami tylko czekały.

Ja oczywiście wolałem ten stary Zakrzówek... ale 2 dychy to nie aż taki majątek, a jest przynajmniej spokój, brzeg posprzątny, moge nawet auta nie zamykać, a przynajmniej nie słyszałem by komuś szyba poleciała

Idąc na basen na 45 min, płacę  dychę, a czasem więcej. Nauczyło sie społeczeństwo, że wszystko jest za darmo, a jak już trzeba zapłacić... oooo to SIĘ WYMAGA, robi awantury i do sądu podaje.  brawo.

Kolejna sprawa, to sama idea akcji zbiorowego sprzątania. Nie do końca chodzi tylko o to, by trochę śmieci zgarnąć i wywieźć na wysypisko. Takie akcje organizuje się coraz częściej i to gdzie się da. Ich głównym zadaniem jest edukowanie społeczeństwa. Ludzie nie zdają sobie sprawy, co do wody, w krzaki, do lasu i nie tylko... trafia. Taka medialna akcja, z udziałem dzieci itp. naprawdę dociera do swiadomości przeciętnego "Kowalskiego".

Niedawno jedno z towarzystw wędkarskich zrobiło z pompą akcję sprzątania "ich" rzeczki pod Krakowem. Była telewizja, był sołtys i dzieci ze szkoły. Wywalono śmieci z rzeki na wielką furę, trzeba było zamawiać kolejne kontenery by je wywieźć. Następnym razem jak mama będzie wyrzucać śmieci do rzeki, to może dziecko powie, że "rybki twego nie lubią". Szkoła dała du... na całej lini z wychowaniem ekologicznym naszego społeczeństwa. No ale Pan "X" zawsze może na forum napisać, że niech sobie "gość wynajmie kogoś do sprzątania po nas" brawo jeszcze raz.

pozdrawiam serdecznie, Sylwek

ps: na złe forum trafiłeś, jeżeli chcesz krytykować w ten sposób wychowanków naszego klubu.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2009, 17:53:23 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Roman WALCZYK

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 610
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 Instruktor Freedivingu mobile: +48 530 503 007
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2009, 17:49:51 »
Ja idę :!:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Roman WALCZYK »
If you are good at something never do it for free.

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2009, 18:27:21 »
Cytat: "Sylwek"
jak już trzeba zapłacić... oooo to SIĘ WYMAGA, robi awantury i do sądu podaje.

to już się ma nijak do Zakrzówka, ale oczywiście że tak. Sam zdaje się że podałeś do sądu ekipę remontową która coś spaprała Ci w mieszkaniu ?

Wracając do tematu, ta akcja jest zdaje się w ramach corocznego "sprzątania świata", może kogoś coś nauczy, a przydało by się. W Żakrzówku na płatnej części śmieci jest niewiele, ale jak podjedziecie do Trzebini to po prostu masakra  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2009, 22:11:09 »
Cytat: "Bartolomeo"
to już się ma nijak do Zakrzówka, ale oczywiście że tak. Sam zdaje się że podałeś do sądu ekipę remontową która coś spaprała Ci w mieszkaniu ?


Hmmm, nie bardzo wiem, jak to sie ma do tematu i o co chodzi autorowi?
Ekipa mi nie spaprała mieszkania, tylko okradła je do zera.  Nie wiem dlaczego miałbym nie powiadomić w takiej sytuacji policji?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Re: sprzątanie zakrzówka
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpień 2009, 07:50:55 »
Cytat: "Sylwek"
Druga sprawa. Na Zakrzówek nurkować chodzimy wszyscy. Korona z głowy nam nie spadnie, jak sobie posprzątamy 1x w roku.

Za nurkowanie na Zakrzówku płacimy wszyscy. Jest to normalne i kompletnie nic do tego nie mam.. problem zaczyna sie gdy  PRYWATNA FIRMA, ktora przez caly rok nie kiwnie palcem by posprzatac nagle, staje sie piewcą zielonych i oglasza tego typu akcje.

Cytat: "Sylwek"
Trzeci wątek. Za nurkowanie na innych akwenach też się płaci i jakoś np. Miraka Kierepki nikt za to nie "wiesza".
A niby dlaczego ktos ma wieszac innych za to ze zarabiaja? Nigdzie nie pisalem ze wstep powinien byc bezplatny..

Cytat: "Sylwek"
ale 2 dychy to nie aż taki majątek, a jest przynajmniej spokój, brzeg posprzątny, moge nawet auta nie zamykać, a przynajmniej nie słyszałem by komuś szyba poleciała

Jak dla mnie, to moze byc i 30zl.. niech tylko wreszcie sie tym Zakrzowkiem ktos zajmie.

Cytat: "Sylwek"
Idąc na basen na 45 min, płacę  dychę, a czasem więcej. Nauczyło sie społeczeństwo, że wszystko jest za darmo, a jak już trzeba zapłacić... oooo to SIĘ WYMAGA, robi awantury i do sądu podaje.  brawo.

Kompletnie nie zrozumiales o co mi chodzilo. Serio. Nie mam nic do placenia, w sumie to moze sobie nawet podniesc oplaty - wisi mi to czy zaplace 20zl czy 30zl, chodzi mi o to ze posprzatac to by mogli sami (i mam tu na mysli, cytujac za autorem, "akcję sprzątania nadwodnego i podwodnego").. i to nie tylko raz w roku. W koncu "Kraken" ma czlonkow, nie?  

Sorry, ale nie jest to organizacja non-profit. To najnormalniejsza w swiecie prywatna firma,  nastawiona na zarobek (w czym nie widze nic zlego). W ich gestii jest sprzatanie tego terenu (mowie o czesci "nadwodnej").

Postawienie paru dodatkowych koszy na smieci kosztuje niewiele, wynajecie kogos kto przejdzie raz w tygodniu z workiem i posprzata - takze.. no ale po co inwestowac jesli przyjdzie grono tych "ekologicznie wyedukowanych" i posprzata papier toaletowy w pobliskich krzakach za free?:)

Cytat: "Sylwek"
No ale Pan "X" zawsze może na forum napisać, że niech sobie "gość wynajmie kogoś do sprzątania po nas" brawo jeszcze raz.
Dokladnie. Prywatna firma, teren ogrodzony, oplaty za wstep == sprzataja we wlasnym zakresie.

Sorry, ale IMHO takie akcje sa dokladnym zaprzeczeniem edukacji. Przekaz ktory niosa dla dzieci jest prosty: "Rob co chcesz.. i tak ktos przyjdzie i posprzata". Odpowiedzialosc powinna lezec na nas wszystkich (NIGDY nie wyrzucam smieci w miejsce ku temu nie przeznaczone), lecz w pierwszej kolejnosci na KOMERCYJNYM zarzadcy terenu. Kilka koszy dodatkowych na prawde nie boli..

Cytat: "Sylwek"
ps: na złe forum trafiłeś, jeżeli chcesz krytykować w ten sposób wychowanków naszego klubu.

A co to, swiete krowy?

--

X.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez X »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpień 2009, 09:53:24 »
Panowie wróćcie wszyscy już na ziemie  :smt037
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2009, 10:00:04 »
Cytat: "Sylwek"
Hmmm, nie bardzo wiem, jak to sie ma do tematu i o co chodzi autorowi?
to się ma nijak do tematu, jak zresztą sam wcześniej napisałem
Cytat: "Bartolomeo"
to już się ma nijak do Zakrzówka,
to był mój komentarz do zdania
Cytat: "Sylwek"
a jak już trzeba zapłacić... oooo to SIĘ WYMAGA, robi awantury i do sądu podaje. brawo.

powtórzę zatem - nie widzę nic złego w tym że jak się płaci to "SIĘ WYMAGA", robi awantury i do sądu podaje. I właśnie Brawo, rówież za podanie do sądu robotników, bo może w tym kraju wreszcie się ludzie nauczą, że jak za coś biorą pieniądze to i odpowiedzialność też. A twoja pierwsza wypowiedź miała dla mnie zupełnie przeciwny wydźwięk. Ale to już jest off-topic.

Wracając do sprzątania Zakrzówka, powtórzę żeby nie było wątpliwości - jestem jak najbardziej za 'społecznym' sprzątaniem podwodnym, jak będzie czas to może 19 przyjadę.
Ale bez wątpienia, brak koszy na śmieci na płatnym Zakrzówku połączony ze społeczną organizacją sprzątania 'nawodnego' to jest kpina.
Jedyny kosz na śmieci który tam stoi jest przy grillu i jest własnością pana od grilla, który całkiem słusznie nie pozwala tam wrzucać śmieci innych niż powstałych po konsumpcji w jego 'lokalu'.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))