Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maciek

Strony: [1] 2 3 ... 24
1
Forum ogólne /
« dnia: 02 Luty 2010, 10:40:33 »
a co do przekonania że brak kursu nitroksowego i nurkowanie na EAN 50 zabija proponuje poczytać o federacji nurkowej FAR

2
Sprzęt /
« dnia: 02 Luty 2010, 10:28:06 »
jakich rękawów? ten pierścień który masz wewnątrz manszety obracasz ale nie woków osi tylko wokół osi przechodzącej przez płaszczyznę ekliptyki i oś pierścienia :mrgreen:

3
Sprzęt /
« dnia: 01 Luty 2010, 20:50:48 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Cytat: "ARTUR"
Jeszcze jedno, SiTech chyba zaleca stosowanie smaru silikonowego. Czy wszyscy go używacie ? Ogorowi wypadają pierścienie a to normalka jak się potraktuje silikonem uszczelki ?
Ja używam. Pierścienie mi nie wypadają, ale tego smaru musi być mało - oring musi być prawie suchy po takim nasmarowaniu. Jeśli nasmaruję tak obficie jak oringi do fotografii podwodnej, to rzeczywiście rękawica ma tendencje do wysuwania się.

Co do wymiany manszet - tam są 2 pierścienie, między którymi jak się domyślam jest zaklinowana manszeta. Wie ktoś jak jest ułożona manszeta? Jest zawinięta na którymś pierścieniu? Jak to się rozmontowuje - wysunąć wewnętrzny pierścień jakimś śrubokrętem czy czymś?


ja też mam sitechy, nie używam smaru tylko przy zakładaniu lekko zwilżam śliną, nic nigdy sie nie wysunie ani nie przecieka zakłada sie równie lekko nie pamietam kto mi to pokazał. ja mam manszety długie i faktycznie jest zewnętrzny piersień z gwintem a od wewnątrz jest wciśniety drugi węższy myśle że użycie śrubkręta młotka czy innego mesla nie jest konieczne wystarczy lekko obrucic wewnętrzny pierścień i wyciągnąć

pozdrawiam

4
Forum ogólne /
« dnia: 13 Styczeń 2010, 11:41:34 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi i trochę zmodyfikuję pytanie, bo wybór między P3 a PN2 w sytuacji niedostatków sprzętowych rzeczywiście wydaje się jednoznaczny, choć jak wspomniał Bartek, P3 też ma wymagania sprzętowe - bez suchacza i twina dużo nie poprzewodnikujemy.

Co kieruje Wami, drodzy kursanci, że decydujecie się na P3:
- chcecie zostać przewodnikami, kadrą, pomocnikami instruktora, a w przyszłości instruktorami? (motyw szkoleniowy)
- chcecie zwiększyć limit głębokości z 40 do 50 m? (motyw głębokościowy)
- czujecie potrzebę nauczenia się czegokolwiek nowego, zrobienia kolejnego kroku - na zasadzie "tyle już lat mam P2, czas na kolejny krok" (motyw rozwojowy)

Serdecznie pozdrawiam.


ja akurat nie miałem problemów sprzętowych i od początku myślałem bardziej o N2 niż o P3, różnica miedzy 40 a 50 metrów na powietrzu i jednej flaszce w dzisiejszych czasach przypomina troche dylemat pijanego kierowcy: jechać  już, czy wypić jeszcze po bani i dopiero? Z tego co wiem świat sie rozwija mimo kryzysu i w kręgach technicznych mocno promowany jest model 30m+ -> TMX i ma to sens w miare oczywiście posiadanych środków.

co do motywów szkoleniowych to bym nie szalał z opiniami że jakikolwiek kurs zmienia życie, podejście, poziom świadomości itd , instruktor musiałby być naaaprawde dobry, a kurs trwać pół roku, ale nie kurs uczy a praktyka jak w każdej dziedzinie życia. Moim zdaniem najwiecej można się nauczyć od swoich partnerów nurkowych czego jestem przykładem. P3 nie robiłem to nie wiem ale jak robiłem P2 to sie nasłuchałem ze to przełom, skok naprzód, nowa jakość no i co się okazało ćwczenia które robiłem to tak słabo mi sie przydadzą bo jakie jest prawdopodobieństwo że bede musiał wychodzić na płetwach albo oddychając z jednego automatu z partnerem albo wogóle bez automatu skoro ja mam 2 butle, 2 automaty, 2 lub trzy źródła wyporu + mój partner to samo. efekt takiego programu kursu był taki że ludzie sie konfigurowali pod dane ćwiczenie,  jest w tym sens?

5
Hajdpark /
« dnia: 17 Grudzień 2009, 12:36:16 »
Cytat: "murena"
stąd ciekawa jestem, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z 8rnicami.

no ja mam niejakie doświadczenie, bywają twardawe i gumowate :smt003 .

6
Sprzęt /
« dnia: 15 Grudzień 2009, 08:12:20 »
Cytat: "majrobbi"
Dopiero co zjadłem śniadanie...


taki mi sie dialog przypomniał:
Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.Wstaję rano,
za piętnaście trzecia. Latem to już widno.Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację,więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan
-W płaszcz jak pada.Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa...fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry.O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdanżasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać ;))))

7
Forum ogólne /
« dnia: 03 Grudzień 2009, 08:52:36 »
jeśli jest możliwość to ja bym wziął jeszcze jeden Manual of freediving czyli w sumie 2 sztuki dla mnie

8
Forum ogólne /
« dnia: 13 Listopad 2009, 10:20:27 »
ja poproszę "Freediving"

pozdrawiam

9
Hajdpark / potrzebny fachowiec od obróbki skrawaniem
« dnia: 10 Listopad 2009, 14:27:22 »
witam

jako że uszkodziłem obudowe mojej backup'owej latarki a nie uśmiecha mi sie wywalać ponad dwie stówki na nową, poszukuje jakiegoś fachowca który by był w stanie dorobić rzeczoną obudowę z aluminium zakres prac to mniej wiecej rurka średnicy około 3-4cm z jednej strony z gwintem a z drugiej zamknięta.

w związku z tym moje pytanie: znacie kogoś kto by takową część dorobił?
w rozsądnych pieniądzach

pozdrawiam

Maciek

10
Hajdpark /
« dnia: 03 Kwiecień 2009, 08:27:48 »
ja mam 82 hehe btw

przyznawać sie który goli nogi na rower?  :wink:

Strony: [1] 2 3 ... 24