Autor Wątek: Side Mount  (Przeczytany 2183 razy)

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
Re: Side Mount
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marzec 2012, 12:18:38 »
Cytuj (zaznaczone)
Szybko złącza które pojawiają się na filmie, używam około 10 lat.
Szybkozłączkę chętnie bym potestował. Gdzie można takie kupić?

UTD ma całą serię filmów sprzedawnych na DVD. Bardzo fajne rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

anarchista

  • Gość
Re: Side Mount
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marzec 2012, 14:04:10 »
Masz kilka metod pozyskania: zabrać "honzo", zabrać "malinowy@op.pl". To te bezinwestycyjne metody lecz wymagające "preswazji".
Zupełnie serio, mam noszaki anatomiczne z uprzężą, łatwo można na tym zrobić platformę do SM (w kolejnym wariancie). Do tego jest AO z którego możesz do pewnych celów używać 1 stopień. Posiada to wodoszczelny manometr, lecz w poza nurkowym gwincie G1/8" (typowo jest stosowany UNF). Manometr jest na długiej kapilarze. Jest szybko złącze do drugiego stopnia. Lecz ten stopień nie nadaje się do nurkowania, za to jest możliwość zastosowania do zestawu tlenowego. Auer i Draeger stosowały te szybko złącza w sprzęcie pożarniczym.
Więcej informacji w PW.

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Re: singiel + stage
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2012, 05:33:34 »
Cytat: "panq"
Cytuj (zaznaczone)
Wiem też, że partner ma taki sam lub mocno zbliżony sprzęt - umiem go znaleźć i wykorzystać w potrzebie. Tego na razie brakuje w SM. Są pewne pomysły, ale mają swoje wady.
Mozesz to rozwinac? Bardzo mnie to interesuje.. osobiscie odnajduje SM jako rewelacyjna alternatywe do "tradycyjnej" konfiguracji.

Cytat: "panq"
Cytuj (zaznaczone)
tracąc butlę tracimy połowę zapasu gazu na raz (wystarczy już awaria automatu).
Ojtam, wcale nie jest az tak zle. A co sie stanie z twinem jak uszkodzisz manifold?


Pozdrawiam,

X
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
once you go side.. you don\'t want to go back

anarchista

  • Gość
Re: Side Mount
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2012, 08:35:31 »
Cytat: "X"
A co sie stanie z twinem jak uszkodzisz manifold?
To pojawia się problem jaki wydatek musi mieć łącznik.
Dla separacji powinien być mały, żeby było "dużo" czasu na kręcenie zaworami, z małą utratą gazu. Dla ładowania i mieszania zwłaszcza ciśnieniowego, powinien mieć duży wydatek.
Doktrynerstwo Twinowe mówi duży wydatek.

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Re: singiel + stage
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec 2012, 04:33:27 »
Cytat: "panq"
Butle alu trzeba by dociążać na stopie kafelkiem 0,8-1 kg.
...
Procedury:
Tego na razie brakuje w SM. Są pewne pomysły, ale mają swoje wady.
...

Główną wadą SM z punktu widzenia procedur DIR są dwie kompletnie niezależne butle.

Tak z czystej ciekawosci -- ile razy nurkowales w konfiguracji SM i jaka to byla konfiguracja? Nie obraz sie prosze, ale mam wrazenie, ze troszke rozmijasz sie z prawda :)

Butli alu nie trzeba dociazac. To nie ma sensu.

Brak procedur? No to akurat jest kompletna bzdura. Procedury sa jasno zdeklarowane. Przynajmniej ja przechodzac szkolenie w SM nie spotkalem sie z dwuznacznosciami, brakiem procedur itd.
SM wywodzi sie z jaskin, a co jak co ale procedury to w jaskiniach sa baaaaaaaaardzo istotne. Nie ma tu miejsca na swobodne interpretacje ;)
Mozesz opisac o jakich pomyslach pisales i jakie maja wady?


Dwie kompletnie niezalezne butle sa akurat wielka zaleta SM.


Pozdr,

--

X
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
Re: singiel + stage
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Marzec 2012, 15:34:44 »
Kwoli jasności: wszystkie moje rozważania są na razie teoretyczne i opierają się na wiedzy "czytanej" lub "słuchanej" i "oglądanej".
SM zaraził mnie Artek Król. Przyznam, że perspektywa bardzo mi się podoba i na razie zgłębiam wszelkie dostępne źródła.
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, szczególnie wynikające z własnego doświadczenia, podziel się nimi :)
Każda wiedza jest cenna!

Cytat: "X"
Butli alu nie trzeba dociazac. To nie ma sensu.
Spotkałem się z tym. Ludzie dają po małym kafelku, żeby im tyłu butli pod koniec nurkowania nie podnosiło. Niektórzy rozwiązują to zdublowaniem biodrowych d-ringów i przepinaniem karabinka na niższe.


Cytat: "X"
Brak procedur? No to akurat jest kompletna bzdura. Procedury sa jasno zdeklarowane. Przynajmniej ja przechodzac szkolenie w SM nie spotkalem sie z dwuznacznosciami, brakiem procedur itd.
SM wywodzi sie z jaskin, a co jak co ale procedury to w jaskiniach sa baaaaaaaaardzo istotne. Nie ma tu miejsca na swobodne interpretacje ;)
Chodzi mi o brak jednorodnych, jasnych procedur (jak w DIR). Spotkałem się z kilkoma różnymi systemami, nie do końca zgadzającymi się z moimi zapatrywaniami. Są to w sumie drobiazgi, ale ważne drobiazgi, np. czy mieć długi wąż, czy nie? Podawać partnerowi bez powietrza całą butlę, czy nie? Itd. Trochę odnoszę wrażenie, że jak na razie w SM "każdy sobie".


Cytat: "X"
Dwie kompletnie niezalezne butle sa akurat wielka zaleta SM.
I tak i nie. Wszystko zależy. W jaskiniach czy we wrakach to super. Ale SM coraz częściej ludzie stosują jako alternatywę dla twina. Wtedy lepiej by było móc połączyć w jakiś sposób butle - wężem z możliwością rozłączania (złączka?). Wprowadzając takie połączenie możnaby z powodzeniem stosować większość procedur DIR-owych z twina. Większość ludzi ma je jako tako opanowane i nie musieliby się przestawiać. Głównie właśnie takie zastosowanie mnie interesuje.

Pozdrawiam!
Bartek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62