Autor Wątek: Trzebinia - Balaton - nurkowanie 20 lipca  (Przeczytany 2819 razy)

Offline Patryk_

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Trzebinia - Balaton - nurkowanie 20 lipca
« dnia: 31 Lipiec 2009, 16:53:36 »
Witam,
    Byliśmy wczoraj z Tomkiem na nurku nad Trzebińskim Balatonem.

Czas nurkowania: 1h 22 minuty

maksymalna głębokość: 9,6m

Wizura: 0,5 do 1,5m - tragedia notoryczne poszukiwania partnera i smyranie nosem dna aby cokolwiek zobaczyć.

   A teraz jak zostaliśmy przyjęci przez tamtejszy klub nurkowy. Na wjazd kazano nam pokazać oczywiście wszystkie dokumenty, Tomek niestety nie miał ale kierownik bazy nurkowej stwierdził, że wie tylko o tym, że ja nurkuję i poszliśmy nad wodę.
    Podsumowując, nurkowisko beznadziejne, wizura jak w Wiśle, chociaż z brzegu zachęca kolorkiem. W wodzie nie ma nic, no dobra coś jednak było znaleźliśmy 4 pełne browary i 4 pary okularków przeciwsłonecznych w sam raz na upalne dni. Tyle na osłodę. Parking 20 zł, w przyszłości pobierać będą opłatę 15 zł od osoby za dzień.

Pozdrawiam serdecznie,

Papiq
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2013, 15:41:55 wysłana przez papiq »

Offline Patryk_

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2010, 16:37:03 »
up
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez papiq »

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2010, 17:05:14 »
hmm, swego czasu organizowalismy tam nurkowania zerowki i wizura podobnie byla beznadziejna, a pod woda pustynia, ale przynajmniej kosztowalo to, hmm... niewiele... tylko potrzebnych bylo kilku odwaznych i wytrenowanych zawodnikow do dotrzymywania towarzystwa obsludze bazy w trakcie naszych manewrow, ale jakos sobie radzilismy  :niemalekko2:

no ale widac czlonkowie miejscowego klubu nurkowego wzieli sobie do serca swoja nazwe - Skarbnik - i zaczeli kasowac prawie na miare kolegow z innych akwenow, zapominajac przy tym, ze tamci maja jednak wiecej do zaoferowania, bo i glebokosci i "inwentarz" podwodny sa tam zdecydowanie zacniejsze...  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2010, 18:48:08 »
eeee o co kaman? to temat z zeszłego roku czy nurkowanie z wczoraj?
Byłem tam w zeszłym roku jakoś chyba w sierpniu i nikt z tamtejszej bazy kasy nie brał, a jak na parkingu się powiedziało że do bazy nurkowej to nawet za wjazd nie brali /a od plażowiczów owszem/
wiziura masakryczna to inna sprawa, ale był wtedy sezon zakwitu
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline niedzielna

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • http://www.niedzielnezdjecia.republika.pl
  • Stopień nurkowy: P2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2010, 14:15:46 »
hehe, ja tam byłam w niedzielę ponurkować na bezdechach przy brzegu - parę ryb było, woda cieplutka, wygodne półki do siedzenia i skakania;) poza tym łyso i nieciekawie - no i nawąchałam się oleju z rafinerii;) Polecam za to obejrzeć b. ładny i zapuszczony pałac w Młoszowej
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez niedzielna »

Offline Patryk_

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2010, 14:52:57 »
Teraz to nie Skarbnik, dwójka ludzi na czele z Panem Sebastianem Matyjaśkiewiczem  jakiś rok temu otrzymała dotacje od uni na projekt bazy nurkowej w Trzebini. Teraz nazywa się to Poseidon Team Poland (www.poseidonteampoland.com). No i zaczęli działać bardzo pozytywnie zresztą oto ich akcja sprzątania dna:
http://www.przelom.pl/przelom-online.ph ... ci-&p=3727

Zaczęli rozbudowywać teren ogradzać posiali ładną trawkę otworzyli "budkę z hotdogami" ogólnie kombinują jak utrzymać biznes, bo pewnie na nadmiar nurków nie narzekają.

Tuż przed obozem rozmawiałem z nimi i właśnie powiedzieli że planują zbudować platformy i jakieś inne atrakcje podwodne. Wtedy zaczną zdzierać 15 zł od osoby za nurkowanie. Teraz za parking życzą sobie 20 zł. Jeszcze wielce urażeni, że proszę o rachunek - nie kumam sytuacji. I łaskę robią, że pozwalają tam zanurkować, bo dla mnie to tak wyglądało.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez papiq »