Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jacuzz

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
11
Hajdpark / Odp: SzKrabik się zameldował:)
« dnia: 01 Grudzień 2016, 10:48:46 »
Gratulacje. Ale wszystko to mało. A inni? Mało szKrabów w Krabie ;)

12
Szkolenia / Odp: Warsztaty DEKOMPRESJA - edycja III
« dnia: 27 Listopad 2016, 00:32:11 »
Naturalna woda mineralna typu szczawa zawiera kwas węglowy (rozpuszczony CO2) czyli ma naturalnie odczyn kwasowy (poniżej 7).
Woda kranowa jest najczęściej chlorowana zawiera chloryny i wykazuje również odczyn kwasowy. Kwaśna woda może być przechowywana dłuższy czas również w warunkach tropikalnych bez zagrożenia, że rozwiną się w niej szkodliwe mikroorganizmy.
Kwas węglowy i podchlorawy można usunąć z wody gotując ją. Tyle. ;)

13
 
prognozy pogody mówią o zachmurzeniu, ale ma nie być opadów:)
Prognozy na sierpień?  :o raczej wróżby  ;)

14
Forum ogólne / Odp: Pływanie kraulem metodą Total Immersion
« dnia: 21 Lipiec 2016, 23:39:49 »
 :D Nad siłą nóg trzeba pracować w płetwach. Nikt nie płynie w prądzie, z twinem na plecach bez płetw.

Wyjaśnijmy też sobie:  tzw. kraul w płetwach pod wodą  ma mniej więcej tyle wspólnego  z kraulem na powierzchni
co podwodny frog kick ze stylem klasycznym.

15
Forum ogólne / Odp: Pływanie kraulem metodą Total Immersion
« dnia: 20 Lipiec 2016, 22:30:07 »
Ćwiczenia kondycyjne są niezwykle istotne, szczególnie dla nurków. Nie nurkujemy przecież codziennie ale raczej sezonowo i zwykle weekendowo.
A dobra wydolność organizmu to mniejsze zużycie czynnika oddechowego, mniejsze nasycenie azotem, bezpieczeństwo i większa przyjemność podczas nurkowania. Nie ma lepszej okazji na regularny trening w wodzie jak krabowe zajęcia basenowe. Przyjazna atmosfera i fachowe oko instruktora. :o

Chyba każdy jest świadomy jak prawidłowy trym i pozycja nurka pod wodą wpływa na opory i efektywność płynięcia. Jednak nikt nie zaproponuje aby w ramach ćwiczeń kondycyjnych nurkować płynąc w pozycji "konika". Nie wyrabiało by to właściwych nawyków i uniemożliwiało wykorzystanie czasu na samodoskonalenie.

Total Immersion czyli "Pełne zanurzenie" dąży do minimalizacji oporów i maksymalizacji efektywności ruchów w wodzie. Osiągniecie tych celów może być proste przy zastosowaniu pewnych trików nauczania. Wykonywanie w określonej kolejności pewnych ćwiczeń pozwala osobom niepływającym przejść do pływania unikając mimowolnego przyswojenia sobie nieefektywnych ruchów. Najlepsze efekty osiągają ci co jeszcze nie pływają. Pływający, mają już w pamięci mięśniowej zakodowane nieefektywne ruchy, które skasować jest niezwykle trudno (sam to wiem i nadal nad tym pracuję). Kluczem jest nie nauczenie się prawidłowych ruchów rąk i nóg lecz "rozumienia wody" i "odczuwania pozycji własnego ciała w wodzie". Wiedząc co należy czuć płynąc możemy pracować samodzielnie nad osiągnięciem tego stanu i dokładać pozostałe elementy.

Równowaga w kraulu - wyciągamy rękę do przodu, głowa wzdłuż osi ciała, rozluźnienie, opieramy się na kamizelce w naszych płucach -efekt: nogi idą w górę; pozioma, opływowa pozycja (faktyczne wrażenie jest jakbyśmy płynęli z górki); woda (nawet słodka) wynosi nas i utrzymuje na powierzchni; głowa całkowicie zanurzona ale tuż przy powierzchni. Jak to wypracować z deską?

Kondycja w wodzie - nurkowi najpotrzebniejszy jest power w nogach, jak to osiągnąć a jednocześnie czegoś się nauczyć - płetwy, płetwy, płetwy. Nurek nie macha pod wodą rękami, nie pływa się rowerkiem, noga pracuje od biodra, szerokie ruchy są efektywne (ile razy to słyszeliśmy). Nic prostszego - ćwiczmy w płetwach.

Pozdrawiam  ;)   

16
Forum ogólne / Odp: Pływanie kraulem metodą Total Immersion
« dnia: 20 Lipiec 2016, 01:34:18 »
Masz rację Artur. Deska stanowi wspaniały przyrząd do ćwiczeń podwodnych jako źródło dodatkowego wyporu  :). Przy nauce kraula nie pozwala na wyrobienie poczucia równowagi w wodzie. To trochę tak jak nauka jazdy na rowerze z pomocą dodatkowych kółek (kto się uczył tak jeździć, lub uczył kogoś  ;), ten wie, że to okrężna droga). Niestety nauka kraula tradycyjnymi metodami, też z pomocą deski, utrwala pewne błędy.

17
Forum ogólne / Odp: Pływanie kraulem metodą Total Immersion
« dnia: 18 Lipiec 2016, 10:53:33 »
Nauka "prawidłowej pracy rękami i nogami", często z pomocą deski, świadczy właśnie o braku rozumienia istoty kraula.

18
Szkolenia / Odp: Kurs KPP - edycja jesienna
« dnia: 23 Czerwiec 2016, 10:37:58 »

19
Forum ogólne / Odp: AKP KRAB is the best
« dnia: 13 Kwiecień 2016, 19:38:18 »
Brawo! 
2016 rok będzie na pewno lepszy  ;)

20
Sprzęt / Odp: Maska zamiast okularów
« dnia: 20 Luty 2016, 13:19:07 »

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6