Autor Wątek: sprzet dla poczatkujacego  (Przeczytany 18090 razy)

Offline armani

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 374
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2009, 15:31:09 »
no to w sumie tez dobry pomysl, moze poczekam z tym do lipca. po zrobieniu koncem czerwca P1 zastanowie sie nad kupnem
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armani »
armani
508 068 055

Offline iska

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2009, 17:07:48 »
Cytat: "Arbuz"
Ja nie kupowałem sprzętu przed zrobieniem P1. Te kilka nurkowań na kursie daje ogólne rozeznanie co i jak. Wtedy też stwierdzicie czego brakuje.

Cytuj (zaznaczone)
no to w sumie tez dobry pomysl, moze poczekam z tym do lipca. po zrobieniu koncem czerwca P1 zastanowie sie nad kupnem


eee,.jeśli masz finansowe możliwości, to już nie przesadzajmy z tym zwlekaniem do P1. Rękawice, buty i paski kupić już przecież można...I tak na suchacza nie od razu przeskoczysz (raczej;) ) a tak czy inaczej te części posłużą w różnych warunkach, czy zimno, czy ciepło, jeśli pianka to i one.
Ja w każdym razie polecam (właśnie w takiej kolejności kupowałam...dopiero później docieplaczyk, czy pianka, jacket).
p.s. bezcenne jest dostrzeżenie tej subtelnej różnicy-jak niesamowicie CIEPŁO jest w Twojej nowiutkiej pianeczce, po nurkach w klubowej:)

pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez iska »

Offline martaz25

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 416
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj 2009, 19:31:23 »
Płetwy paskowe z butami  i rękawiczki zdecydowanie w pierwszej kolejności po ABC. Szczególnie, że tego sprzętu nie pożyczysz w klubie. Pianka decathlonowa to miły dodatek (dla tych co marzną w klubowych piankach), bez którego da się żyć- ja nie posiadam i P2 zrobiłam na piance klubowej. A jak się kupi własną, dobrą piankę to też już nie jest potrzebna.
Cytat: "Arbuz"
Więc chyba można rozpatrywać grubość pianek (7mm czy 5mm) pod względem "jak szybko zacznie mi być zimno".
Ja bym bardziej rozpatrywała tak: lepiej  7+7 ale jak się trafi dobrej firmy w dobrej cenie 7+5 to brać.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez martaz25 »

Offline Arbuz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
    • http://warmuz.eu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2009, 19:48:28 »
Cytat: "martaz25"
Ja bym bardziej rozpatrywała tak: lepiej  7+7 ale jak się trafi dobrej firmy w dobrej cenie 7+5 to brać.


tylko 7+7  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Arbuz »

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2009, 19:51:16 »
Cytat: "martaz25"
A jak się kupi własną, dobrą piankę to też już nie jest potrzebna.


eeeee tam niepotrzebna!! ja tam mam swoja, porzadna pianke, a i tak decathlonowa pod spod upycham jak przyjdzie nurkowac w tropikalnych wodach Zaprzowka i jemu podobnych... :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2009, 22:50:59 »
Cytat: "wegorz69"
* nieśmiertelny własny automat Posejdona - najlepszy na świecie.
I to wystarczyło aby zrobić pierwszy stopień płetwonurka (obecny P3). Oj zapomniałem, tuż przed P3 to wpadły jeszcze rękawiczki.
Wow, miał własny automat na P3! :D Ja tylko butlę - nie śmiejcie się, akurat trafiła się oferta, a w porównaniu do P-22, które wtedy królowały w klubie był to pełen wypas. Można było w jackecie zanurkować! :D Teraz ta butla jest klubowa, więc dbajcie o nią. :D

Ale rękawiczki, to jednak przed P2 kupiłem.

Cytat: "armani"
co byscie radzili zeby kupic na poczatek, co sie najbardziej przydaje

Przecież tłumaczyłem na wykładzie. Pierwszą rzeczą, którą powinien kupić nurek jest ciepła czapka. A drugą samochód. :D

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline armani

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 374
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2009, 23:02:45 »
Cytuj (zaznaczone)
Przecież tłumaczyłem na wykładzie. Pierwszą rzeczą, którą powinien kupić nurek jest ciepła czapka. A drugą samochód. :D


przepraszam, chyba mnie nie bylo na nim. czapke (chyba ciepla) mam, a samochod... takie maly na sterowanie moze byc? ;)

teraz do rzeczy...

dla przykladu znalazlem kilka aukcji na allegro (nic nie sugeruje ani nie reklamuje)
pianka
http://www.allegro.pl/item641188631_ska ... gubin.html

pletwy
http://www.allegro.pl/item644035747_ple ... e_m_l.html

buty
http://www.allegro.pl/item639075415_but ... er_pl.html

rekawice
http://www.allegro.pl/item643052044_ime ... _wmcn.html

i teraz chcialbym zasiegnac Waszej opini o tym co znalazlem.
Czy ceny sa "normalne" jak na te rzeczy? czy jakosciowo sprzet jest ok? czy mozna kupic taniej tak samo dobre? czy moze wybrac cos lepszego/drozszego?
mile widziane wlasne propozycje

z gory dzieki za info.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armani »
armani
508 068 055

Offline Agusia

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Maj 2009, 23:23:50 »
ja w zeszłym roku przed wyjazdem klubowym do egiptu w lutym kupiłam sobie piankę Scubapro everflex 5+7. Zapłaciłam za nią w Nautice po zniżce 5% około (nie pamiętam dokładnie) 1100zł.
Myślę, że jest warta ceny:) Oprócz porządnego wykonania jej dodatkową zaletą jest łatwość zakładania - co przy kilku nurach w ciągu dnia docenisz. W Egiptowie było mi w niej cieplutko. Po powrocie - jeszcze w lutym- zrobiłam w niej 50 min nurka na Koparkach i to bez słynnej Decathlonowskiej żylety ...hm... wytrzymałam  :mrgreen:  ale miałam wtedy jeszcze skarpety i kaloszówki.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Agusia »
\"Nikogo nie można nazwać człowiekiem szczęśliwym przed śmiercią\"
SOLON

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2009, 10:40:47 »
Cytat: "armani"
pianka
http://www.allegro.pl/item641188631_ska ... gubin.html

Ja kupowałem dokładnie ten zestaw od tego gościa i jestem bardzo zadowolony. Co prawda w trochę niższej cenie, ale to jeszcze było przed tym szaleństwem z Euro.

Te overalle szyte są z pianki o zmiennej grubości, co może być nieco mylące: w Nautice mieli 5/4mm, a ten gośc sprzedaje 7/5mm. Ja wybrałem ten grubszy. W styczniu nurkowałem w Egipcie w wodzie ok. 23*C w samym overallu bez kaptura i było OK. W naszych wodach pod termokliną krótkie nury też daje radę (oczywiście zestaw 7/5 + 7mm).
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline wegorz69

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Maj 2009, 12:18:16 »
Cytuj (zaznaczone)
Wow, miał własny automat na P3

No ba! Nieliczni mieli klubowe orkany, a reszta obozu nieśmiertelnego kajmana.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wegorz69 »
503 990 663 - to nie są moje wymiary