Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - radeczko

Strony: 1 2 [3] 4 5
21
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Piątkowe BUNGA BUNGA
« dnia: 11 Listopad 2011, 09:52:34 »
Zapraszamy na Krabing. Zaczynamy przy Bagateli ok. 22:00

22
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Nurkowanie na Ko Tao
« dnia: 16 Lipiec 2011, 07:04:50 »
Dziś zdamy relacje z naszych pierwszych nurkowań na wysepce.

http://globblog.molski.org/

23
Aktualności / I Krabowski Konkurs Fotograficzny
« dnia: 21 Czerwiec 2011, 18:30:01 »
I Krabowski Konkurs FotograficznyRazem z Wojciechem W. postanowiliśmy stworzyć wyjątkowy Kalendarz Krabowy na 2012r. Do tego potrzebne są niebanalne zdjęcia. Za nami Korcula przed nami obóz, powstało i powstanie dużo dobrych zdjęć. Pochwalcie się nimi! Może staną się częścią wyjątkowego kalendarza.

- Zdjęcia muszą spełniać jeden warunek tematyczny który nazwaliśmy "około Krabowy"
- Mogą to być zdjęcia podwodne, plażowe, imprezowe, klubowe, z wyjazdów Krabowych itp.
- Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym sprzętem fotograficznym.
- każdy uczestnik może zgłosić DOWOLNĄ ilość zdjęć
- zdjęcia mogą być też z lat poprzednich

Było by świetnie gdyby udało się nam z nadesłanych zdjęć wybrać takie najlepsze które obrazowały by inny element życia Klubowego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zdjęć pocztą elektroniczną na adres rm(at)list.pl, wiadomości zatytułowanej „Foto Krab” zawierającej:
Dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres e-mail) osoby zgłaszającej prace.

Warunki techniczne:
- Rozdzielczość i jakość: "wszystko co fabryka dała"
- Format: najlepiej RAW, JPEG z niską kompresją - ale NIE MARTW SIĘ jeśli nie wiesz co to znaczy.
- Jeśli obrabiasz zdjęcia na kompie - przyda się oryginał z aparatu.

Termin zgłoszeń:
30 wrzesień 2011r.

Nagrody:
- Poza zamieszczeniem zdjęcia w kalendarzu Klub przewidział wyjątkową nagrodę która zainteresuje i ucieszy każdego nurka i fotografa.  :niemalekko2:
- Dla wszystkich autorów zamieszczonych zdjęć - autorska pula kalendarzy."

24
Wykład Jarosława Włodarczyka o astronomii w towarzystwie poezji Słowackiego i Krasińskiego w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii.

“Postaram się opowiedzieć podczas spotkania o wpływie astronomii i kosmologii początku XIX wieku, kształtujących nową i dramatycznie odmienną od wcześniejszych wizję wszechświata, na poglądy i pisma, także poetyckie, dwóch polskich poetów romantycznych, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego. Przedstawię, jak dobrze obaj poeci znali niebo i jak wiele wiedzieli o odkryciach i nowatorskich teoriach słynnego angielskiego astronoma Williama Herschela (1738–1822).”  Jarosław Włodarczyk

http://www.dworek.krakow.pl/wszechswiat ... antycznych

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2

25
Hajdpark / III SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW I EKSPLORERÓW (NURKOWANIE)
« dnia: 28 Październik 2009, 10:52:16 »


Zapraszam do Dworku na bardzo ciekawe wydarzenie....

Impreza ta adresowana jest do ludzi z „otwartymi głowami” – ciekawych świata, barwnych historii oraz oryginalnych filmów i zdjęć ze wszystkich kontynentów. Jej głównymi bohaterami są prawdziwi pasjonaci i poszukiwacze przygód: zarówno postaci już uznane i cenione w podróżniczym środowisku, jak i ich młodzi, zdolni następcy, globtroterzy również mający w swoim dorobku ambitne dokonania, nierzadko światowej rangi. Podczas Spotkań, jedni i drudzy opowiadają publiczności o swoich niezwykłych wyprawach po świecie.

Zmagania z górą Bogini Śmierci (dziś i przed 70 laty), zaglądanie w głąb najpilniej strzeżonych tajemnic jaskiń Wyspy Wielkanocnej i oddziaływanie na człowieka ciśnienia pięciokrotnie przewyższającego to wytwarzane w oponie samochodu ciężarowego: wszystkich ludzi ciekawych świata i spragnionych autentycznych, soczystych opowieści o podróżach zapraszamy w połowie listopada (zachowujemy ten sam termin co rok temu) do Krakowa na wyjątkową imprezę. Spotkania Podróżników i Eksplorerów to wydarzenie, którego głównymi bohaterami są prawdziwi pasjonaci i poszukiwacze przygód – z Małopolski i nie tylko.
Wśród nich zarówno postaci dobrze znane i cenione w podróżniczym środowisku, jak i – a może przede wszystkim – młodzi, ambitni globtroterzy, żeglarze i alpiniści także mający już w swoim dorobku znakomite dokonania, nierzadko światowej rangi. Większość to uczestnicy i prelegenci (nierzadko wielokrotni i wielokrotnie nagradzani) Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni, dlatego krakowskie SPiE to impreza obowiązkowa dla tych, którzy już nie mogą doczekać się najbliższej edycji Kolosów, a równocześnie chcieliby przypomnieć sobie to, co działo się nad morzem ostatnim razem.Krótko mówiąc – dwa w jednym: zarazem wstęp do Kolosów i ich retrospektywa. Podczas Spotkań zobaczymy m.in., jak wyglądał powrót Bronisława Malinowskiego na Wyspy Trobrianda, czym był i jest indiański Najdłuższy Marsz (opowie nam o nim jego jedyny europejski uczestnik), a także dlaczego w Paragwaju szaman chodzi w trampkach a Matka Boska patronuje Przemytnikom. Będzie też mowa o historycznym rejsie czeskich żeglarzy dla uczczenia żeglarza portugalskiego (w służbie hiszpańskiej), motocyklowej przeprawie przez Afganistan oraz przeciskaniu się „polskimi” korytarzami Alp Salzburskich. Ponadto relacje z niesamowitych ekspedycji rowerowych: przez Karakorum, Tybet i Himalaje (Piotr Milaniak), przez Andy i pustynię Atacama (Piotr Strzeżysz) oraz w poszukiwaniu wodospadów, których nie ma (Arkadiusz Ziemba na Madagaskarze). Na deser prelekcja-niespodzianka oraz film Marka Klonowskiego z wyprawy przez siedem lodowców Ameryki Północnej i zdobycia (przy okazji) najwyższego szczytu Kanady, Mount Logan.Podobnie jak w poprzednich latach, w Krakowie gościć będziemy również bohaterów najwybitniejszych przedsięwzięć eksploracyjnych XX wieku. W tym roku swoje dokonania zaprezentuje Leszek Cichy, pierwszy (obok Krzysztofa Wielickiego) człowiek na świecie, jaki stanął zimą na szczycie Mount Everestu. Swoją prelekcją rozpocznie obchody 30. rocznicy historycznej wyprawy, w trakcie której dokonał tego wyczynu. Gościem specjalnym imprezy będzie też Radosław “Chopin” Siuda, który opowie o ostatniej afrykańskiej podróży Kingi Choszcz.


Jest też coś o nurkowaniu

W poszukiwaniu dna absolutnego
Krzysztof Starnawski

fot. Marcin Jamkowski / AdventurePictures.eu

Za ustanowienie rekordu Polski w nurkowaniu głębinowym w jaskiniach (130 m), otrzymał Kolosa '99 w kategorii Wyczyn Roku. Rok później, w tej samej jaskini – Hranická propast na Morawach – zszedł pod powierzchnię wody o ponad 50 m niżej, osiągając imponującą głębokość 181 m. Ten wynik wyniósł go do ścisłej światowej czołówki nurków jaskiniowych i zapewnił trwałe miejsce w historii sportów ekstremalnych.
Po 10 latach Krzysztof Starnawski przypomni nie tylko te wyczyny, ale także najdłuższe nurkowanie poziome w Meksyku i pierwsze polskie nurkowanie na Biegunie Północnym, zabierając publiczność w rejony, w których działające na człowieka ciśnienie pięciokrotnie przewyższa to wytwarzane w oponie samochodu ciężarowego.

Krzysztof Starnawski – polski sportowiec ekstremalny, płetwonurek, speleolog, taternik. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.

Więcej informacji i program www. kolosy.pl/spe2009.php

Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3
Wstęp wolny

Jak trafić? Najlepiej dojechać autobusem na ul. Prądnicką i tam już parę kroków.

Tu mapka dojazdu http://www.dworek.krakow.pl/mapa

26
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Wyspy Greckie - Last Minute!
« dnia: 30 Lipiec 2009, 09:28:14 »


Hej,
Mamy dwa wolne miejsca w busie na wyprawę po Grecji.
Wyjazd od 03 do 20 sierpnia

Wycieczka obejmuje przemieszczanie się po pięknych plażach na półwyspie Halkidiki i tak przez ok 7 dni następnie jedziemy do Aten i stamtąd na wsypę Milos i Santorini.

Więcej tu http://radeczko.webd.pl/blog/grecja-juz-blisko/

i tu http://radeczko.webd.pl/blog/grecja/

Koszt to około 1700 zł w tym przejazd, jedzenie, promy i spanie pod gołym niebem a czasem na kempingach.

28
Informuję wszystkich że już w piątek wybieramy się na"dyskotekę"

Spotykamy się o 20.30 w Starym Porcie - po 2 piwach idziemy dalej!

Liczę także na członków EDDT. Kasia, Ala, Marta, Wojtek, Zulus, Paweł! i wszystkich innych :)

29
Hajdpark / Fotografowanie sportów ekstremalnych: NURKOWANIE
« dnia: 27 Czerwiec 2008, 15:42:14 »

30
Hajdpark / Najpiekniejsze miejsce na Ziemi (NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA)
« dnia: 25 Czerwiec 2008, 12:42:41 »
W jakim ładnym miejscu przyszło nam żyć:  :wink:

National Geographic

Strony: 1 2 [3] 4 5