Autor Wątek: Suchy skafander - szycie na miarę.  (Przeczytany 4412 razy)

anarchista

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń 2011, 23:01:53 »
Cytat: "qbeu"
Helloł,
staram się wstępnie zorientować w kwestii szycia na miarę suchego skafandra, gdzie warto takowy sobie uszyć i jak to wypada finansowo, chociaż i tak na razie nie będę w stanie sobie na to pozwolić.
Dawno dawno temu gdzieś tak na początku tego wieku nurkowałem w jeziorze Wuksniki, była tam ekipa PTTK z Łodzi. Był tam R.Gałach porozmawialiśmy o róznych nurkowych sprawach. Byłem nakręcony na klejenie samodzielne suchego skafandra, w końcu kiedyś piankę kleiłem, potem poszerzałem.
Przed wyjazem na mazury dostałem od ŚP "Biskupa" suwak gazoszczelny. Ryszard był tak zdumiony moim nakręceniem, że dostałem od niego suchy skafander Draeger zupełnie za darmo, odbiór w Łodzi. To może się zdarzyć lecz bardzo małej ilości osób.
Natomiast mogę tobie pomóc informacyjnie i nie tylko, w klejeniu sobie suchego skafandra membranowego. Koszt elementów to około 200 zł.
Zastanów się czy się odważysz ?

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anarchista »

Offline jacekpolak

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
    • http://www.pjfreediving.blogspot.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Styczeń 2011, 21:17:51 »
Co do szycia na miarę popełniłem takowy czyn wszystko ok ale jak mija już 4 rok mojego suchacza to tu i tam przybywa w posturze. Stwierdzam że jak ktoś ma problemy z utrzymaniem linii to taki wydatek będzie dobry powód by jednak dbać o sylwetkę.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jacekpolak »

Offline malinowy1@op.pl

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Styczeń 2011, 20:05:31 »
E tam- zawsze można powiedzieć , że to wersja cave cut :smt003
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez malinowy1@op.pl »

Offline Remo1076

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2011, 20:09:42 »
Polecam Bare pod względem wytrzymałości użytego materiału i rozmiarówki mają rożne nawet (MLS). Ja mam BARE XCD2 Tech Dry (neopren - zimą zawsze cieplej) Koszt z kapturem, butami i szelkami to około 4 800 zł. Przy dbałości o skafander można użytkowac dożywotnio. Kolega z PSP z WOS Borne ma już z 5 lat i piłuje go non stop bo jest instruktorem b/u
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Remo1076 »
Remo1076