Autor Wątek: laryngolog nurkowy  (Przeczytany 9105 razy)

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudzień 2009, 11:38:14 »
Cytat: "PabloSz1970"
Mam zamiar takowe zakupic, jedyny problem to ze musza byc bardzo dobrze dopasowane wiec zakup przez internet nie wchodzi w gre. Znalazle mie w sklepie internetowym w Bytomiu i jesli by ktos rowniez byl zainteresowanyto mozna wsiasc wspolnie w auto i pojechach kupic

A ile te zatyczki kosztują? To są jakieś jednorazowe czy na wieki?

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudzień 2009, 12:46:02 »
Cytat: "Tomek Tatar"
A ile te zatyczki kosztują? To są jakieś jednorazowe czy na wieki?


Koszt to okolo 60PLN ale cala masa rozmiarow i chyba wysylkowo nie warto zamawiac!
Zatyczki sa wielokrotego uzytku
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2009, 17:28:04 »
Hej,

Jestem zupełnym lajkonikiem w tych sprawach ;-)
O jakie zatyczki chodzi?

Przecież nurkowanie z zatyczkami to proszenie się o perforacje błony bębenkowej - czyż nie?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2009, 19:22:30 »
Majac kiedys powazne i czeste problemy z uszami pytalem 2 laryngologow o zrobienie wymazu z ucha, bo jak jakas cholerna bakteria sie tam zadomowila to trzebaby dokladnie wiedziec czym i jak ja wykurzyc z tamtad!
Dowiedzialem sie, ze wymaz ma jedynie sens po przerwaniu ciaglosci blony bebenkowej lub jej perforacji :]

Ciekawe co na to Murenka ?

Niektorzy nurkowie stosuja specyfiki domowej roboty sporzadzone na bazie octu
i czegos tam jeszcze - jako profilaktyka, bo bakterie nie przepadaja za warunkami jakie stwarza ocet. Sam nie stosowalem nigdy, bo z wypowiedzi paru lekarzy wiem ze ocet moze miec negatywny wplyw na sama blone bembenkowa (chociaz jego odpowiednio niskie stezenie moglo by chyba byc ok ? sa przeciez w aptekach krople zawierajace roztwor octu do profilaktycznego stosowania do uszu..)

UWAGA na czyszczenie kanalu sluchowego patyczkami higienicznymi!
traci sie wtedy naturalna bariere jaka oslania naskorek (wyscielajacy wnetrze kanalu sluchowego) przed mikrobami!
a juz napewno nie stosowac ich gdy nie ma powaznego uzasadnienia.

Moze Dr Murena cos na ten tamat powie ?  :)

Zastanawia mnie mozliwosc stosowania lekow typu claritina, zyrtec czy cirrus(ten szczegolnie) przy stanach niezytowych nosa itp. (czy tez gdy poprostu doskwiera alergia a moze ona wplynac na problemy z uszami lub zatokami), bowiem wiele lekow w hiperbarii powoduje pewne skutki uboczne - jest gdzies spis medykamentow odradzanych w czasie nurkowania ze wzgledu na ich negatywny wplyw np. dekompresje!

Pozdro serdeczne
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline boczek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Grudzień 2009, 09:49:50 »
Dla wszystkich zainteresowanych zatyczkami http://www.proplugs.com/ . Tylko przed zakupem trzeba przymierzyć do ucha wzorzec. Najlepiej jest wydrukować sobie na foli i przymierzyć. Dla zainteresowanych mogę  wysłać na maila. Zatyczki dużo lepsze są od masek z nausznikami. Wygodniejsze w użytkowaniu i bardziej skuteczne.
Ja nabyłem te zatyczki tylko okazały się za małe. Jedno ucho po nurkowaniu było zalane ale drugie suche. Z wyrównywaniem ciśnienia nie było problemu chociaż nurka zrobiłem do 10m.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez boczek »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudzień 2009, 13:20:15 »
Cytat: "boczek"
Z wyrównywaniem ciśnienia nie było problemu chociaż nurka zrobiłem do 10m.
To zrobiles nurka na glebokosc gdzie zmiana procentowa cisnienia jest najwieksza a wyrownywanie cisneinia najtrudniejsze!!!
Cytat: "boczek"
Najlepiej jest wydrukować sobie na foli i przymierzyć. Dla zainteresowanych mogę wysłać na maila.
 POPROSZE!!!!
Tu mozna kupic  : http://sea-fish.bytom.pl/sklep/?d=produkt&id=1349
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Grudzień 2009, 01:01:01 »
Cytat: "ARTUR"
Majac kiedys powazne i czeste problemy z uszami pytalem 2 laryngologow o zrobienie wymazu z ucha, bo jak jakas cholerna bakteria sie tam zadomowila to trzebaby dokladnie wiedziec czym i jak ja wykurzyc z tamtad!
Dowiedzialem sie, ze wymaz ma jedynie sens po przerwaniu ciaglosci blony bebenkowej lub jej perforacji :]

Ciekawe co na to Murenka ?

najwyraźniej laryngolog zajrzał Ci do ucha i stwierdził, że nie cierpisz na zapalenie zewnętrznego przewodu słuchowego, więc oczywiście wtedy, nie ma sensu robić wymazu. jeśli zapalenie dotyczy ucha środkowego i NIE doszło do perforacji, to bakteria z środkowego przez błonę nie przelezie, jeśli ta nie jest dziurawa.
jednak jeżeli mamy bakterię w uchu zewnętrznym, to "nie potrzebujemy" perforacji, żeby ją tam znaleźć. oczywiście zap. przewodu sł. zewn. jest rzadsze, ale właśnie po to zagląda się do ucha. częściej wystąpi ono u osób o wąskim przewodzie słuchowym zewn.(sama taki mam), kiedy kąpiemy się w zanieczyszczonych zbiornikach (lub nurkujemy gdziekolwiek), kiedy doprowadzamy do mikrourazów (np. wspomniane przez Ciebie patyczki), przy różnego rodzaju alergiach, chorobach skóry..


Cytat: "ARTUR"
UWAGA na czyszczenie kanalu sluchowego patyczkami higienicznymi!
traci sie wtedy naturalna bariere jaka oslania naskorek (wyscielajacy wnetrze kanalu sluchowego) przed mikrobami!
a juz napewno nie stosowac ich gdy nie ma powaznego uzasadnienia.

Moze Dr Murena cos na ten tamat powie ?  :)

trzeba czyścić uszy UWAŻNIE, nie szorować tymi patyczkami bo zniszczymy delikatną skórę, woskowina ją chroni. nie należy też wpychać patyczków głęboko. czyści się uszy z zewnątrz, nie szorując wnętrza, ewentualnie DOTYKAMY, po np. basenie czy kąpieli aby w watę wsiąkła woda. to samo można uzyskać wycierając uszy ręcznikiem, jednak ręcznik zwykle jest bardzo brudny, stąd lepiej to robić czystym patyczkiem, oczywiście jeden patyczek do jednego ucha jeden raz. usuwanie niesterylne woskowiny też może doprowadzić do zapalenia przewodu słuch. zewn. dlatego jeśli chcemy się pozbyć woskowiny dobrze jest nie robić tego gdzieś przypadkowo.
konkludując: patyczki nie służą do usuwania woskowiny!! jeśli trzeba, warto to zrobić u lekarza, pielęgniarki, w innym sensownym miejscu. uszy mają być suche, zwłaszcza jeśli mamy z nimi problemy
Cytat: "ARTUR"
Zastanawia mnie mozliwosc stosowania lekow typu claritina, zyrtec czy cirrus(ten szczegolnie) przy stanach niezytowych nosa itp.

ojj.. to wszystko trochę zamotane i nie do końca tak.
leki antyhistaminowe - Claritine, Zyrtec: głównym problemem może być senność, ból głowy, zaburzenia widzenia, słyszenia itp. - jeśli ktoś np przyjmuje te leki na stałe z powodu jakiejś alergii.
w przypadku alergicznego nieżytu nosa, jak i w każdym innym katarze ryzyko to też blokada wsteczna, jak wiadomo.
Natomiast Cirrus, jak i kilka innych leków np. choćby tak popularny Ibuprom Zatoki, zawiera pseudoefedrynę, która zwiększa ryzyko wystąpienia toksyczności tlenowej, gdyż działa pobudzająco na układ nerwowy. prócz tego ma kilka jeszcze innych nieciekawych efektów, więc wszystkich tego typu leków powinno się unikać, zwłaszcza przy poważniejszych nurkowaniach, ale robienie takich, jak się jest chorym, to już kompletny bezsens.

wiadomo, że dużo osób ma jakieś tam problemy z uszami, wiele z nich mimo to nurkuje - i dobrze, ale należy sensownie się leczyć, bo leki mają pomagać a nie zwiększać ryzyko chorób.

uffff... jak na post forumowy to chyba zdecydowanie za długo......
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Grudzień 2009, 15:04:56 »
Jesli ktos jest zainteresowany zakupem zatyczek do uszu to mam juz wydrukowany na folii szablon do brania miary z ucha i bede go mial dzisiaj na magazynie
W przyszlym tygodniu zamawiam dla siebie wiec mozna sie dolaczyc do zamowiena
Zapraszam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »