Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - GUNIO

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
21
Akcje klubowe /
« dnia: 15 Grudzień 2009, 12:41:56 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Dużej fali jeszcze w Egipcie nie widziałem.


Proszę bardzo - ale zdarza się rzadko, na ogół tylko w marcu na południu Egiptu  :mrgreen:

22
Akcje klubowe /
« dnia: 15 Grudzień 2009, 00:03:19 »
Cytat: "martaz25"
Cytuj
a jak jest duza fala to co sie robi? czeka sie az bedzie srednia?... :)
Czesiu nie filozuj, tylko się  zgłaszaj - sam wtedy sprawdzisz co się robi jak jest dużo fala :)


Racja - nie ma co filozować - jak jest duża fala to się rzyga :mrgreen: aż do czasu jak będzie średnia, a wtedy pakujemy się do wody i nurkujemy  :niemalekko2:

Pozdrawiam - GUNIO

P.S. Rzygania pod woda nie polecam, a jeśli ktoś już planuje zrobienie rybkom dobrze to niech dokładnie przeżuwa strawę przed połknięciem żeby automat wydolił :lol: Widziałem niegdyś i wiem co mówię/piszę! :mrgreen:

23
Akcje klubowe /
« dnia: 14 Grudzień 2009, 23:52:01 »
Cytat: "krzbuk"
ja byłbym zainteresowany, tyle że pytanie czy P1 na safari wystarcza całkowicie ? czy lepiej najpierw sobie P2 dorobić, jak bardziej doświadczeni koledzy poradzą ? ;)

pozdrawiam

Kierunek St. John's jest faktycznie polecany jako pierwsze i najmniej wymagające safari. Najciekawsze nurkowania odbywają się na niewielkich głębokościach, co nie znaczy że nie można wykonać głębszych nurkowań. Zwykle nie ma tu zbyt silnych prądów, a nawet w przypadku złej pogody zawsze jest się gdzie schować z łodzią na zawietrznej raf w miejscach osłoniętych od fal. W odróżnieniu od tej wszystkie inne trasy safari wymagają już znacznie wyższych umiejętności - wrakowa ze względu na często większe głębokości i nurkowania w nieosłoniętych miejscach, Brothersy z powodu częstych i silnych prądów, oraz wszystkie parki narodowe (Brothersy, Dedalus, Zabargad, Rocky) ze wzgledu na egipskie przepisy wymagające minimum stopnia P2 lub AOWD i 50 zalogowanych nurkowań.

W listopadzie na ostatnim safari na trasie St. John's była z nami moja kursantka Veronika - która z przyczyn zdrowotnych po kursie na P1 a przed safari nie wykonała ani jednego nurkowania. Na wyjeździe zrobiła dodatkowo kurs nitroksowy. Wg. mnie bardzo dobrze sobie radziła - może wypowie się na forum o swoich odczuciach i wrażeniach z safari?

O swoich wrażeniach z południa Egiptu mogliby się wypowiedzieć również pozostali uczestnicy listopadowego safari z KRABa - majrobbi, kruczi, cyborg, wojtek, Sylwek, Tomek Tatar, Janusz Badeński, Kinga.

Część niezwerbalizowanych wrażeń Tomka Tatara mozna zobaczyć tu:

http://picasaweb.google.com/tomasz.tatar/StJohnSPod#

i tu:  
 
http://picasaweb.google.pl/tomasz.tatar ... rw7ZbjtwE#


Mam nadzieję że nie naraziłem się Tomkowi podając te linki, ale zdjęcia - szczególnie te spod wody są świetne.

Cytat: "Tomek Tatar"
Stopień P2 na kierunku St. John's rzeczywiście nie jest potrzebny. Natomiast, ponieważ są to jednak nurkowania w morzu, przydatne jest choć trochę obycia okołonurkowego, obycia z wodą i odrobina kondycji. Żeby:
- potrafić zawalczyć z prądem lub falą
- szybko zanurzyć się po skoku z pontonu
- zapakować się na ponton na średniej fali
- wejść na łódź po drabince przy średniej fali
- wejść z łodzi na ponton lub z pontonu na łódź przy średniej fali

Cytat: "killer"
Cytat: "Tomek Tatar"
(...) przy średniej fali

a jak jest duza fala to co sie robi? czeka sie az bedzie srednia?... :)


Tu zgadzam się z Tomkiem tylko częściowo - oczywiście umiejętności, o których pisze są jak najbardziej potrzebne - tylko skąd je mają wziąść osoby po kursie P1? Na kursach tego nie uczymy ponieważ nie mamy takiej możliwości ze względu na warunki w jakich szkolimy. Kursanci szkoleni na obozie nurkowali chociaż z pontonu, ale ci którzy zrobili kurs weekendowo na Zakrzówku nawet nie wiedzą co to jest zodiac ;-) Dlatego uważam, że właśnie safari na St. John's pozwala na nabycie tego "okołonurkowego obycia" w sposób najbardziej sprzyjający. A jeszcze lepszym sposobem byłaby tradycyjna Krabowska morska wyprawa na klubowych pontonach - prawda Sylwek?  :mrgreen:

Wracając do tematu safari St. Johns - jeśli ktoś przed podjęciem decyzji o wzięciu udziału w tej eskapadzie chciałby zobaczyć jak takie safari wygląda służę swoimi filmami z poprzednich wyjazdów (ostatni nie jest jeszcze zmontowany). A może dla zainteresowanych zrobić jakieś spotkanie na którym bywalcy safari mogliby się podzielić swoimi doświadczeniami?

Pozdrawiam - GUNIO

24
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne /
« dnia: 06 Grudzień 2009, 22:41:56 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Moje podwodne zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/tomasz.tatar/StJohnSPod


No bardzo ładnie, tylko dlaczego tak mało zarówno z nad jak i spod wody? Czy aby selekcja (no bo przecież nie brak umiejętności) nie była zbyt ostra?

A co z resztą fotografów/filmowców? Czekamy!

Pozdrawiam - GUNIO

25
Akcje klubowe / Styczniowy Egipt
« dnia: 28 Listopad 2009, 18:01:58 »
Cytat: "Bartolomeo"
Witajcie, chcielibyśmy zaproponować Wam wyjazd stacjonarny do Egiptu, wylot już 6 stycznia 2010 :D. Wyjazd koordynuje Gunio...


Witajcie,

ten wyjazd planowany był jako prywatny i jego propozycja najpierw pojawiła się w adekwatnym dziale forum, ale ponieważ oferta ze względu na atrakcyjność i cenę  spodobała się Zarządowi Klubu trafił do "Akcji klubowych" ;-).

Wielu z Was sądząc po ilości wejść i kierowanych do mnie pytaniach, miało okazję zapoznać się z opisem wyjazdu. Nie wiem czy przeczytaliście cały dłuuugi opis - jest tam prośba o deklarowanie chęci wyjazdu do końca listopada. Chodzi o zabukowanie odpowiedniej ilości miejsc - szczególnie w samolocie w interesującym nas terminie.

Chciałbym to zrobić we wtorek 1 grudnia. Oczywiście po tym terminie będą możliwe jeszcze kolejne zgłoszenia - ale tylko w miarę wolnych miejsc i bez gwarancji wylotu z całą grupą z Katowic. Być może trzeba będzie dolecieć z innego miasta. Dlatego bardzo Was proszę o podjęcie konkretnych i przemyślanych decyzji - do wyjazdu pozostaje niespełna 5 i pół tygodnia ;-)

Zgłaszać chęć wyjazdu możecie bezpośrednio do mnie: gunio@bogun.pl , do Miłosza lub Bartka, ale miło byłoby również gdybyście wpisywali się pod tym wątkiem - być może Wasz akces przekona wahających się.

Jeśli zastanawiacie się czy warto jechać na stacjonarkę - moim zdaniem tak. Wyjazd jest relatywnie tani - znacznie tańszy od tygodniowego safari i choć może pod względem intensywności i jakości nurkowań nie jest równie atrakcyjny jak np. dalekie południe to ma swoje zalety. M. in. umożliwia zobaczenie (szczególnie w Dahab) poza wszechobecną komercją odrobiny prawdziwego Egiptu - karawany beduińskie, noc na pustyni ...

Jeśli jeszcze macie wątpliwości - służę Wam mojego autorstwa filmami zarówno z pod jak i znad wody, tak z Dahab jak i z Sharm El Sheikh - również filmem z wyjazdu klubowego w 2005 roku. Można na nich zobaczyć to co może być Waszym udziałem jeśli zdecydujecie się na wyjazd. A może zorganizować jakieś spotkanie na którym można byłoby porozmawiać o wyjeździe i puścić filmy? Tylko... czasu jest niewiele. Tak więc...???

Pozdrawiam - GUNIO

26
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Gdzie te rekiny?
« dnia: 21 Listopad 2009, 21:00:32 »
Cytat: "GUNIO"
Troszkę szacunku dla tych rybek - wszyscy deklarują, że się ich nie boją


Straszyłem, straszyłem i co... Rekiny z St. Johns wystraszyły się nas i zniknęły. Poza Sylwkiem nikt ich nie widział. Safari do powtórki ;-) pewnie we wrześniu przyszłego roku! Już można się zapisywać ;-)

A tymczasem jak podloga przestanie się wyjazdowiczom kołysać, zapraszam do składania reklamacji, zażaleń i wniosków na przyszłość. Ale pamiętajcie: jeśli ktoś chce mieć zapewnione miejsce na kolejne safari to oczekuję baaardzo pochlebnych komentarzy ;-)

Ale delfiny były i to dużo...

Pozdrawiam - GUNIO

P.S. I zapraszam na kolejne wyjazdy. Już mi tęskno za egipskim słoneczkiem! Dlatego niebawem nowy wyjazd - tym razem stcjonarka! Trzeba by sprawdzić czy naprawdę Dahab już się kończy i czy nie ma nas w Sharm El Sheikh.

27
Forum ogólne /
« dnia: 21 Listopad 2009, 20:38:48 »
Cytat: "Bartolomeo"
Zgłoszenia na Autobiografię i Mrok przyjmuję do niedzieli wieczora.


W takim razie ja równiez poprosze o obydwie pozycje.

Pozdrawiam - GUNIO

28
Hajdpark / Nurkowania marzeń - juz się odbyły ;-) choć może jeszcze nie
« dnia: 21 Październik 2009, 22:30:19 »
Cytat: "Bartolomeo"
A można dwa? :D
Andrea Doria i Czarny Staw pod Rysami.


To pierwsze jeszcze w sferze marzeń, ale drugie już zaliczone  :smt003 ), pas balastowy, piankę (ze Stomilu choć kto pamięta co to było) ABC i takie tam. Przynajmniej jacketu nie trzeba było targać bo nikt o nich jeszcze nie słyszał. I tak szliśmy, jeden za drugim wydeptujac ścieżkę w śniegu po pas. Co chwilę ktoś zjeżdżał z całym bagażem poddając się grawitacji. Cud, że się obeszło bez większych strat w ludziach i w sprzęcie. Wierzcie, że gdy się wreszcie wdrapaliśmy nad brzeg Czarnego Stawu z początku nikomu nie chciało się wchodzić do wody. Na szczęście, jako że to było już prawie lato nie trzeba było wykuwać przerębla - część tafli wody była odkryta. Głupio byłoby po tym wszystkim nie zanurkować, więc chcąc nie chcąc wleźliśmy do wody. A pod nią pusto, kilka jakichś  cherlawych zabiedzonych pstrągów i kamienie, kamienie, głazy. W Morskim Oku  chociaż drzew jakichś trochę było zatopionych, starych puszek i starych monet z których największa atrakcją były 5-złotówki z rybakiem, a tu nawet chruścików nie było zbyt wiele. Zresztą chruściki to odrębny temat - zajął się nimi później słynny biolog tatrzańskich stawów Piotr Stós  :smt003

Podobnie wyprawa na Karaiby - teraz nie pozwoliłbym sobie na ponad dwumiesięczny wypad do Meksyku, na nurkowania w dziewiczych miejscach - na Isla Mujeres (Wyspie Kobiet), w zapomnianej przez ludzi wiosce rybackiej...  czy jeszcze są takie miejsca?! Gdy miało się dwadzieścia lat świat był inny, piękniejszy, czyściejszy, bardziej otwarty niz teraz choć wtedy się tego nie dostrzegało.

Jest jeszcze jedno takie nurkowanie, które często wspominam wraz z Ulką - wtedy jeszcze nie była moją żoną, ale po tym nurkowaniu ... cóż, narkoza trzyma do tej pory.

Dlatego doradzam byście jak najszybciej realizowali te swoje nurkowania marzeń - by póżniej było co wspominać. Te następne często nie są już takie atrakcyjne - szczególnie jeśli łatwo przychodzą. Jeśli płaci się określoną kwotę organizatorowi i jest to cały wysiłek włożony w osiagnięcie celu to trudno to nazwać wymarzonym nurkowaniem choć wydaje się nam że o takie nam chodziło. I naprawdę mniej istotne jest czy to będzie Okinawa, Ningaloo Reef  czy jezioro Krzemno :smt045

Pozdrawiam - GUNIO (z perspektywy dziadka, bo za moich czasów to sie nurkowało....)

29
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Rekiny, rekiny ...
« dnia: 21 Październik 2009, 21:01:43 »
Cytat: "Veronika"
Pozdrawiam wszystkich Legionistów! :D Też jadę! I mimo że jestem świeżutkie P1 nie boję sie rekinów! Słońce, woda i wspaniała przygoda!  :mrgreen: DZIEWCZYNY, zgłaszajcie się!!! Zapowiada się super zabawa!


Troszkę szacunku dla tych rybek - wszyscy deklarują, że się ich nie boją ;-)

Dla chętnych - dzisiaj w TVN o 22:30 powtórka nie najlepszego może pod wzgledem dramaturgii i realizacji, ale tematycznie bliskiego naszemu wyjazdowi filmu "OCEAN STRACHU" ("OPEN WATER"). Jeśli ktos nie widział - polecam. Szczególnie jeśli wybiera się z nami na Zwrotnik Raka.

Pozdrawiam - GUNIO

30
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne /
« dnia: 12 Październik 2009, 15:51:57 »
Cytat: "CoYoT"
A znajdzie się jeszcze jakieś miejsce dla czarnej owieczki?


Rekiny z St, Johns takie najbardziej lubią  :lol:

A na poważnie mam jeszcze parę miejsc zarezerwowanych na siebie dla znajomych - więc jeśli Ty lub ktoś inny chce się przyłączyć to jeszcze jest taka możliwość. Kontakt w tej sprawie na gunio@bogun.pl lub 602-557212

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7