Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kirdan

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Akcje klubowe / Odp: Krabowa impreza airsoftowa, III edycja
« dnia: 20 Czerwiec 2017, 10:23:00 »
Poniżej link do tabelki z zapisami na sobotnią grę:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/19KrAaT9JCXG_5W7Tpr3kVPKOwih79grl1EmjFRVb_-c/

2
Akcje klubowe / Czwartkonur, S02E02
« dnia: 19 Czerwiec 2017, 13:17:42 »
Zapraszam na kolejnego Czwartkonura na Zakrzówku, 22. czerwca.

Spotykamy się o 17:30 w zarezerwowanej na hasło "Tomek Krab" wiacie 4A/4B. Po odprawie i podziale na grupy, najpóźniej o 18:30, wchodzimy na dzienne nurkowanie.

Drugie nurkowanie będzie nurkowaniem nocnym, a rozpoczniemy je około 21:00. Koniecznie zatem zabierzcie ze sobą latarki.

Cały sprzęt należy pobrać z klubu we środę, dzień przed akcją nurkową, w godzinach otwarcia magazynu, a zwrócić - w piątek.

Jeśli ktoś nie ma samochodu i potrzebuje transportu sprzętu, z pewnością klub pomoże Wam to zorganizować. Dajcie znać w komentarzach poniżej, a ktoś z klubu dostarczy Wam sprzęt na nurkowisko. Natomiast podwózkę na Zakrzówek załatwiajcie między sobą indywidualnie.

Wpisujcie się, proszę, do tabelki na Googlach, żeby ułatwić nam sprawne zaplanowanie dla Was bezpiecznego Czwartkonura: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yyMJ1bxwbIp84Hfi69xtpwnfCWCHa_BJJtmvtQVwzDw/

3
Akcje klubowe / Czwartkonur, S02E01
« dnia: 05 Czerwiec 2017, 19:27:14 »
Kontynuując zapoczątkowaną w zeszłym roku tradycję Czwartkonurów, zapraszamy z Maciejem Kondziołką na Zakrzówek 15. czerwca.

Jak zwykle spotykamy się o 17:30. Będziemy mieli zarezerwowaną wiatę. Po odprawie i podziale na grupy, koło 18:00, wchodzimy do wody po raz pierwszy na dzienne nurkowanie. Drugie nurkowanie również planujemy zrobić dzienne, zaczynając przed 20:00 i kończąc jeszcze przed zachodem słońca. Jednak na wszelki wypadek zabierzcie latarki, które zresztą zawsze warto ze sobą mieć.

Zapraszamy zwłaszcza świeżo upieczonych płetwonurków P1.
Taka informacja: sprzęt należy pobrać z klubu we środę, dzień przed akcją nurkową, w godzinach otwarcia magazynu.

Poniżej link do tabelki na Googlach. Wpisujcie się do niej, proszę, żeby ułatwić nam zaplanowanie dla Was bezpiecznej i sprawnej akcji nurkowej:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1D_W475nvWUVPCn5XU4NTqyzdeLLOHPXgLn2y8YhJ-8c/

4
Akcje klubowe / Krabowa impreza airsoftowa, III edycja
« dnia: 27 Maj 2017, 14:52:18 »
Powielam tutaj info z Facebooka dotyczące wyboru terminu gry w czerwcu.

Pogoda w tym roku w końcu zaczyna wyglądać rozsądnie, więc wreszcie będzie można pograć w airsofta we w miarę ludzkich warunkach. Planuję zorganizować jedną grę na miesiąc przez okres wakacyjny, tj. czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W grę wchodzą soboty i niedziele.

Poniżej link do ankiety dotyczącej terminu w czerwcu. Wybierajcie odpowiadające Wam dni.

http://doodle.com/poll/cn2d967gegy774ag

5
Akcje klubowe / Odp: Czwartkonur na Zakrzówku
« dnia: 19 Sierpień 2016, 12:56:55 »
Kontynuujemy nową, świecką (a ostatnio cotygodniową) tradycję czwartkonura. :)

Poniżej tabelka na nurka we czwartek, 25/08: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xILuuFeTLr1zgrw_S5c2uVudYc9eeMYLlHUBon1QTkA/
Zapraszamy!

6
Akcje klubowe / Krabowa impreza airsoftowa, II edycja
« dnia: 02 Sierpień 2016, 23:00:24 »
Dla tych, co nie mają FB, poniżej informacja nt. drugiej imprezy airsoftowej, którą planujemy na 13. sierpnia.

Gramy w Lesie Chorowickim koło Krakowa. Dokładne współrzędne miejsca spotkania: 49°57'24.7"N 19°51'24.0"E. Kto był ostatnio, wie, jak trafić.

Oczywiście, kontynuujemy wątek zmagań komandosów z Formozy z terrorystami z KPA.

Spotykamy się o 10:00, zaczynamy grę po odprawie i omówieniu scenariusza, po 10:30. Kończymy najpóźniej o 15:00 lub kiedy skończy się amunicja. Co do grilla, ostatnio nie wyszło ze względu na pogodę, więc tym razem nie będziemy ryzykować i odpuszczamy. :)

Lista z podziałem na drużyny jest tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gjwLtaFC_GfxY2tN4SEItRiZqlDjMo-mSEQ8EWdWHWg/

Jak poprzednio, dla ludzi, którzy potrzebują wypożyczyć sprzęt, dysponuję 22 sztukami replik. Ludzie z własnymi replikami: bez limitu ilościowego.

7
Akcje klubowe / Odp: Krabowa impreza airsoftowa
« dnia: 16 Lipiec 2016, 16:59:16 »
Ponownie powielam podsumowującego posta z Facebooka.

Dziękuję wszystkim. Zabawa była przednia. Szkoda, że pogoda nie była taka, jaką sobie zaplanowałem. Widać wczorajsza ofiara dla bogów deszczu była zbyt mało krwawa. ;)

Kaszubscy terro... yyy, bojownicy o wolność i niepodległość nie zdołali obronić przyjaznej wioski przed pacyfikacją. Podwójne brawo, Katarzyna: za absolutnie niezłomną postawę podczas przesłuchania oraz za akcję z bronią chemiczną, która na długo zdemoralizowała partyzantów z KPA...

Partyzantom nie udało się również obronić swojej kwatery głównej, mimo, że pierwszą próbę jej wysadzenia udaremnił "Formozie" Robert. Podczas drugiej, skutecznej już (niestety...) akcji komandosów wielki szacun należy się dla Damiana za prawie udane rozbrojenie bomby, i to pod ostrzałem wroga! Ale te 35 sekund czasu, brak kodu dezaktywującego, ciężkie warunki pogodowe i grad kulek zrobiły swoje - nie ten kabelek... Airsoft to nie film akcji, bo inaczej by Ci się na pewno udało. :(

No, i na podziękowanie zasługuje Ewa​, która na początku podzieliła zadania, a potem kreatywnie zarządzała tym całym chaosem. :)

Tak czy inaczej, jestem dumny ze swojej drużyny. Mimo realnych obrażeń (Damian i Robert wiedzą, o czym mówię; apteczka i kurs pierwszej pomocy się przydały) czy okazjonalnego friendly fire (sorry, Angelika), grę uważam za udaną. O naszej motywacji świadczy to, że co najmniej dwa razy odbiliśmy walizkę z bronią chemiczną, a tak ze trzy razy zajęliśmy bazę polową przeciwników. Szkoda, że akurat nie byliśmy w stanie połączyć jednego z drugim, bo wtedy wygraną mielibyśmy praktycznie w ręku.

Na temat komandosów z "Formozy" nie mogę wiele powiedzieć, bo widziałem ich głównie w celowniku optycznym. Ale z pewnością wzięli sobie do serca airsoftowe zasady fair play. Nie przypominam sobie, aby były zastrzeżenia, że ktoś nie schodzi z pola walki pomimo otrzymania postrzału. Gratulacje, Panie i Panowie komandosi, bo ta uczciwość liczy się bardziej nawet, niż Wasza zasłużona wygrana. :)

P.S.: Skarżyliście się, że osoby bez FB nie miały okazji zapoznać się ze scenariuszem. Sorry, mój błąd. Następnym razem wrzucę linki również tutaj.

8
Akcje klubowe / Odp: Krabowa impreza airsoftowa
« dnia: 15 Lipiec 2016, 19:33:43 »
Powielam tutaj posta z Facebooka, bo od wielu osób dostaję wiadomości i telefony z cyklu "co mam ze sobą zabrać". A więc po kolei:
- Podstawowa sprawa to wygodne buty do chodzenia/biegania po lesie, w trudnym terenie, a więc raczej powinny to być buty trekkingowe, na grubej podeszwie, trzymające kostkę. Z doświadczenia wiem, że adidasy się nie sprawdzają...
- Dostaniecie mundury (spodnie, bluza, nakrycie głowy), więc wystarczy zwykły T-shirt. I nie, nie trzeba pod spód ubierać żadnego grubego pancerza, te kulki naprawdę nie zostawiają siniaków. :)
- Nastawiałem się na nieziemskie upały, więc każdemu zapewniłem po butelce wody 1,5l. Wydaje mi się, że wody będzie jutro pd dostatkiem i jedna butelka każdemu to wystarczy. Ale możecie oczywiście wziąć ze sobą termos z czymś ciepłym, byle bezalkoholowym (przynajmniej do zakończenia gry) ;)
- Po grze zapewniam jakieś kiełbaski, chleb, ale jak ktoś chce coś więcej na grillu sobie usmażyć, nie ma sprawy.
- Gdyby ktoś chciał jeść jeszcze w trakcie gry, to czekolady, batony energetyczne i/lub z trzydaniowe posiłki na bazie migdałów, rodzynek i słonecznika są wskazane. Naprawdę hardcorowi gracze powinni przynieść MRE, wojskowe racje żywnościowe. :)
- Nie wiem, na ile pogoda i chęci nam pozwolą, ale mam nadzieję, że chwilę przy tym grillu posiedzimy. A więc osoby, które nie prowadzą aut, mogą przywieźć sobie piwko, pod warunkiem, że wypiją je **po** grze.
- W tym lesie to różnie bywa z komarami. Czasem gryzą, czasem ich nie ma. Nie poznałem jeszcze reguły, mimo, iż strzelam się tam od 2008 roku. A więc spray, na koszmary również warto zabrać (i najwyżej nie użyć).
- Osoby noszące okulary powinny zabrać soczewki. Ciężko się biega w dwóch parach okularów: balistycznych i optycznych. I trochę głupio się wygląda.


"Kiedy jesteś optymistą, Twoje życie jest pełne rozczarowań."
Moja strona: www.poprostupodroz.com

9
Akcje klubowe / Krabowa impreza airsoftowa
« dnia: 21 Czerwiec 2016, 12:21:56 »
Jak wiadomo, nie samym nurkowaniem człowiek żyje, więc w sobotę 16. lipca organizujemy airsoftowe strzelanie w lesie pod Krakowem.

Poniżej przeklejam info z wydarzenia na Facebooku, bo podobno jeszcze żyją ludzie, którzy nie posiadają tam konta.

Gramy w Lesie Chorowickim koło Krakowa. Dokładne współrzędne miejsca spotkania: 49°57'24.7"N 19°51'24.0"E.
Jest tam miejsce, gdzie można zaparkować, ale nie ma go dużo, dlatego dobrze byłoby, jakbyście przyjeżdżali w parę osób jednym autem.

Spotykamy się o 10:00, zaczynamy grę po odprawie o 10:30. Kończymy ok. 15:00 lub kiedy opadniemy z sił.
Zgodnie z sugestią Patryka, po akcji zorganizujemy grilla lub ognisko.

Cena za wypożyczenie sprzętu: 45 PLN (replika, mundur, ochorna oczu, pełny magazynek amunicji).

Limit sprzętu do wypożyczenia: 22 komplety, bo tyle mamy replik. Będę kombinował, żeby załatwić ich więcej. Ale jeśli ktoś ma własną replikę, niech ją bierze. Mundurów za to mamy duży zapas. :)

Poniżej link do spreadsheeta na Googlach. Przydzielajcie się od razu do drużyny, wpisujcie nazwiska oraz informację, czy macie własny sprzęt. Łatwiej będzie mi ogarnąć imprezę.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/17MmZPRxLhSznfCcOlqIJZj8tnZdWv70S-4Wg2q-3fRE

10
Z tą czapką neoprenową myślałem, że pod wode... jak to jest z odprowadzaniem wilgoci ze skóry, w takim cieplejszym klimacie mimo np. wiatru to chyba i tak można się zapocić??

Pod wodą w głowę generalnie jest ciepło. Najniższa temperatura, jaka mi się trafiła, to Egipt 24 grudnia i 23*C na 40 metrach. Kaptur jest zdecydowanie zbędny. Za to na speedbotach, jak wieje przy przepływaniu na kolejny divesite, to uszy wolę chronić, nawet przed ciepłym wiatrem. Bardziej chodzi o sam fakt wiania, niż temperaturę. :) Pod tą czapką się nie pocę, a przynajmniej nie czułem żadnego dyskomfortu. Co do odprowadzania wilgoci, to nie wiem, bo mam na tyle krótkie włosy, że mi schną zanim tę czapkę założę.

Strony: [1] 2 3 ... 5