Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maxxx

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Akcje klubowe / Re: Morsing czas zaczac!
« dnia: 21 Styczeń 2014, 10:57:03 »
No nikt ni widział małego ciasnego czarnego czepka z wycięciem na uszy ? :D
Pozdrawiam

2
Cytat: "izolda01"
A ja o Tobie Patrysiu ! :lol:

Gdzie można dokonywać wpłat ?  :smt109

3
Szkolenia / Re: Baseny zapoznawcze
« dnia: 25 Październik 2013, 12:56:55 »
1. A baseny nie są obowiązkowe czyli jak musisz zostać i się uczyć nic się nie dzieje.
2. Idąc na basen poprawia Ci się kondycja, samopoczucie i powinno to się przełożyć pozytywnie na wyniki w nauce (W zdrowym ciele zdrowy duch)

4
Hajdpark / Re: Kopalnia w Bełchatowie zostanie zalana
« dnia: 20 Sierpień 2013, 14:33:19 »
A i jeszcze małe info bo zalewanie wyrobiska Bełchatów w którym eksploatacja ma się zakończyć około 2019 roku dopiero może nastąpić bo wyeksploatowaniu a następnie wypłyceniu wyrobiska Szczerców ze względu na wysad solny więc czas rozpoczęcia napełniania szacowany jest znacznie później.

5
Hajdpark / Re: Kopalnia w Bełchatowie zostanie zalana
« dnia: 20 Sierpień 2013, 14:09:15 »
Cytat: "rojek"
"w nieodległej perspektywie"  ;)  http://www.kwbbelchatow.pgegiek.pl/inde ... -wyrobisk/
Troszkę nieaktualne dane :)

Tak jak napisałem wcześniej wyrobisko będzie miało około 200m głębokości i znacznie więcej wody :) a i dodam że wyrobiska Bełchatowskie i Szczercowskie będą ze sobą połączone a wręcz muszą być bo pomiędzy jednym a 2 zbiornikiem jest różnica w wysokości wód podziemnych a że pomiędzy nimi jest wysad solny który właśnie dzieli złoże na dwa(Pole Szczerców i Pole Bełchatów) to żeby nie doszło do jego obmywania i żebyśmy nie mieli w jeziorku słonej jak w Egipcie wody zbiorniki muszą być połączone.

Pozdrawiam
Wiarygodne źródło :)

7
Hajdpark / Re: Kopalnia w Bełchatowie zostanie zalana
« dnia: 05 Sierpień 2013, 13:11:48 »
Tak coś wiem :)
Może zacznę od krótkiego opisu w chwili obecnej w KWB Bełchatów są dwie odkrywki: Bełchatów i Szczerców, które gdzieś ok 2035 roku powinny się połączyć trzema poziomami(jeden poziom ok 20m). W chwili obecnej Pole Bełchatów ma ok 9km na 3,5 km i powoli maleje a Pole Szczerców 4,2km na 4,5km i cały czad rośnie :) dodam, że głębokość Pola Bełchatów to prawie 330 m  :D/
Według jednego z ostatnich opracowani zrobionego przez AGH zbiorniki zostaną wypłycane do ok 200 m i zalane wodą...ALE jakby pozostawić wyrobisko żeby samoczynnie się zalało to według różnych źródeł potrzebowalibyśmy nawet i 160 lat :) już nie mówiąc o tym, że woda nie może się wlewać przez skarpy, bo stałyby się niestateczne, więc trzeba tą wodę wpompować do środka, a zebrać za pomocą studni głębokich, które okalają wyrobisko jednak jak już wspomniałem trwałoby to zbyt długo, więc możliwe, że zostanie w stronę wyrobiska skierowana któraś z większych rzek, aby trochę przyśpieszyć napełnianie zbiorniczka :) Co do nurkowania na tym obiekcie to faktycznie rozważane są różne warianty zatopienia maszyn, aby uatrakcyjnić zbiornik ale decyzje pewnie zapadną dopiero koło roku 2035! Muszę jednak zmartwić wszystkich zapalonych nurków..zbiornik zostanie zalany do poziomu zero około 2080 r więc ja będę miało 96 lat  :roll:

8
Sprzęt / Re: Mała kamera pod wodę
« dnia: 04 Kwiecień 2013, 08:21:18 »
Oddaj na gwarancje i opisz że taka przyszła po naprawie gwarancyjnej i mas po problemie :)

10
Szkolenia / Re: kurs podlodowy
« dnia: 25 Styczeń 2013, 14:16:37 »
Cytat: "Sylwek"
Warunki uczestnictwa w kursie:
• ukończone 16 lat
• posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędny stopnień innej organizacj
• minimum 25 potwierdzonych nurkowań po uzyskaniu stopnia P1
Aktualne badania ?  :-D

Strony: [1] 2 3 ... 8