Autor Wątek: Wyjazd stacjonarny do Egiptu styczeń 2010  (Przeczytany 2666 razy)

Offline Bartolomeo

 • Zarejestrowani użytkownicy
 • *
 • Wiadomości: 1605
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
 • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
Wyjazd stacjonarny do Egiptu styczeń 2010
« dnia: 24 Listopad 2009, 10:23:44 »
Witajcie, chcielibyśmy zaproponować Wam wyjazd stacjonarny do Egiptu, wylot już 6 stycznia 2010 :D. Wyjazd koordynuje Gunio, informacje szczegółowe poniżej.

Cytat: "GUNIO"
W kilka dni po powrocie ze wspaniałego safari nurkowego, znów wraz z Ulką zaczynamy tęsknić za ciepłymi egipskimi klimatami. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Was na kolejny wyjazd nurkowy nad Morze Czerwone. Tym razem nie będzie to safari ale wyjazd stacjonarny - dzięki czemu mogą się wybrać z nami nienurkujące bliskie osoby.

Sami zastanawiamy się nad zabraniem naszych dzieci wraz z dziadkami do opieki bo my przecież będziemy nurkować   :)  A może chętnych do zabrania pociech będzie więcej i zabierzemy opiekunkę  :D albo jeszcze lepiej zatrudnimy młodą beduinkę  :lol:

Zimowy wypad do Egiptu sam w sobie stanowi nie lada atrakcję: wsiadamy do samolotu opatuleni w kurtki puchowe i podziwiamy śnieżne krajobrazy za oknami kołującego samolotu - a cztery godziny później - wysiadamy w podkoszulkach na środku rozpalonej słońcem Synajskiej pustyni... Doskonały sposób na zafundowanie sobie odrobiny lata w środku zimy.

Przez tydzień nurkować będziemy na rafach koralowych w okolicy Dahab - prawdziwej Mekki płetwonurków – miejscu, które koniecznie trzeba zobaczyć zanim jego klimat zostanie bezpowrotnie zniszczony przez komercję a rafy zostaną całkowicie zadeptane: zajrzymy do magicznej studni Blue Hole, spenetrujemy Canyon, Bells-y, pobłądzimy wśród bloków korali na Islands a spragnieni wrażeń będą mogli wziąć udział w camel safari do miejsc nurkowych gdzie dotrzeć można jedynie pieszo lub na grzbiecie wielbłąda.

W ciągu drugiego tygodnia - po zmianie hotelu – planujemy odwiedzenie raf i wraków w okolicy Sharm El Sheikh, m.in. w Parku Narodowym Ras Mohamed, na rafach wyspy Tiran oraz na rafach „lokalnych” w okolicy Sharm El Sheikh. Chętni będą mogli również odwiedzić tajemniczy wrak legendę: Thistlegorma. Dużą zaletą nurkowania w Sharm El Sheikh jest komfort organizacyjny: cały sprzęt nurkowy pozostaje na łodzi, aż do ostatniego dnia nurkowego. Nie musimy więc taszczyć go z sobą rano i wieczorem. W ciągu dnia, pomiędzy nurkowaniami, serwowany jest lunch. Zimne napoje (woda, cola, fanta) serwowane są na łodzi bez ograniczeń.

Osoby nie posiadające uprawnień nurkowych, a pływające w ABC, mogą brać odpłatnie udział w wypadach nurkowych łodzią.

Dla osób nie nurkujących możliwy jest bogaty program turystyczny (fakultatywny), a
osoby lubiące dawkę adrenaliny będą miały szansę podnieść sobie jej poziom ścigając się po pustyni na quadach.

Koszty:

Aby obniżyć koszty wyprawy lecimy już 6 stycznia z Katowic - wtedy przeloty są najtańsze ponieważ biura muszą odebrać klientów, którzy spędzali święta i Sylwestra w Egipcie. Nie wybieramy też konkretnego hotelu, a jedynie standard w jakim chcemy spędzić czas. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo atrakcyjną cenę.

Opcja wyjazdu na 1 tydzień
- pobyt w Dahab w hotelu ****  - 1690 zł


Opcja wyjazdu na 2 tygodnie
- tydzień w Dahab w hotelu **** i tydzień w Sharm El Sheikh w hotelu ***+
(prawdopodobnie będzie to bardzo przyzwoity hotel - El Diwan)
- 1900 zł w opcji HB, (2160 zł w opcji all incl.)

Cena zawiera: przelot samolotem czarterowym, transfery, 7/14 noclegów w kompleksach hotelowych, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, wyżywienie wg. oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, vat.

Cena nie zawiera: wizy egipskiej + 15$ (płatna na lotnisku, w Egipcie) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, opłaty za przewożenie sprzętu nurkowego (limit bagażu podróżnego: 15 kg/osobę + bagaż podręczny)

Koszty nurkowań:

Dahab: - pakiet nurkowy (nurkujemy z Planet Divers):
5 dni/ 10 nurkowań: 165 Euro + ok. 5 Euro/tydz. transfery

W cenie: transfery z i do hotelu, opieka przewodnika, butle 12 l., 2 nurkowania dziennie, NITROX 32 free, balast (bez pasów).

opcjonalnie:
nurkowanie nocne: 20 Euro
Camel Safari (wyjazd na nurkowanie wielbłądami): + 36 Euro

Sharm El Sheikh - pakiet nurkowy (Sinai College) :
5 dni/ 10 nurkowań: 195 $
bilet do parku narodowego Ras Mohamed 5$

W cenie: transfery z i do hotelu, opieka przewodnika, butle 12 l., 2 nurkowania dziennie z łodzi, balast (bez pasów).

opcjonalnie:
- nurkowanie nocne – 35 $
- wrak Thistlegorm: dopłata do pakietu + 90$
- lunch na łodzi: 10$ dziennie lub same napoje 6$ dziennie – jedna z wersji płatna obligatoryjnie

Ubezpieczenie nurkowe jest zawarte w ramach standardowego pakietu ubezpieczeniowego w ramach wyjazdu. Obejmuje ono nurkowania turystyczne do głębokości 20m.

Wycieczki fakultatywne: - nie wliczone w cenę imprezy
- Delinarium " Dolphinella"   29USD
- Jerozolima  cena: 138 USD
- Kair cena: 75 USD
- Klasztor św. Katarzyny i góra Mojżesza  cena: 40  USD
- Petra cena: 259 USD Euro  
- Quads - Runners 46 USD
- Ras Mohamed - Podmorski Rezerwat Przyrody  cena: 40USD
- Wielkie Safari  cena: 52 USD
- Łódź podwodna  cena: 52 USD

Wraz z Ulką zastanawiamy się również nad wycieczką do Petry i wypadem na nurkowanie w Izraelu (zatoka z delfinami oraz wrak)


Płatności:
Zaliczka 500 PLN płatna w dniu rezerwacji.
Dopłata do pełnej kwoty: miesiąc przed imprezą.

Uwaga! Ze względu na safari, z którego właśnie wróciliśmy temat tego wyjazdu jest mocno spóźniony. Z tego powodu ilość miejsc jest już mocno ograniczona - a więc nie zwlekajcie z decyzjami... do końca listopada powiniennem podać do biura pełną listę osób, po tym terminie już tylko w miarę wolnych miejsc w samolocie i w hotelach.

Informacje i rezerwacja:
gunio@bogun.pl, 602-557212
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline GUNIO

 • Kadra
 • *****
 • Wiadomości: 66
  • Zobacz profil
Styczniowy Egipt
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2009, 18:01:58 »
Cytat: "Bartolomeo"
Witajcie, chcielibyśmy zaproponować Wam wyjazd stacjonarny do Egiptu, wylot już 6 stycznia 2010 :D. Wyjazd koordynuje Gunio...


Witajcie,

ten wyjazd planowany był jako prywatny i jego propozycja najpierw pojawiła się w adekwatnym dziale forum, ale ponieważ oferta ze względu na atrakcyjność i cenę  spodobała się Zarządowi Klubu trafił do "Akcji klubowych" ;-).

Wielu z Was sądząc po ilości wejść i kierowanych do mnie pytaniach, miało okazję zapoznać się z opisem wyjazdu. Nie wiem czy przeczytaliście cały dłuuugi opis - jest tam prośba o deklarowanie chęci wyjazdu do końca listopada. Chodzi o zabukowanie odpowiedniej ilości miejsc - szczególnie w samolocie w interesującym nas terminie.

Chciałbym to zrobić we wtorek 1 grudnia. Oczywiście po tym terminie będą możliwe jeszcze kolejne zgłoszenia - ale tylko w miarę wolnych miejsc i bez gwarancji wylotu z całą grupą z Katowic. Być może trzeba będzie dolecieć z innego miasta. Dlatego bardzo Was proszę o podjęcie konkretnych i przemyślanych decyzji - do wyjazdu pozostaje niespełna 5 i pół tygodnia ;-)

Zgłaszać chęć wyjazdu możecie bezpośrednio do mnie: gunio@bogun.pl , do Miłosza lub Bartka, ale miło byłoby również gdybyście wpisywali się pod tym wątkiem - być może Wasz akces przekona wahających się.

Jeśli zastanawiacie się czy warto jechać na stacjonarkę - moim zdaniem tak. Wyjazd jest relatywnie tani - znacznie tańszy od tygodniowego safari i choć może pod względem intensywności i jakości nurkowań nie jest równie atrakcyjny jak np. dalekie południe to ma swoje zalety. M. in. umożliwia zobaczenie (szczególnie w Dahab) poza wszechobecną komercją odrobiny prawdziwego Egiptu - karawany beduińskie, noc na pustyni ...

Jeśli jeszcze macie wątpliwości - służę Wam mojego autorstwa filmami zarówno z pod jak i znad wody, tak z Dahab jak i z Sharm El Sheikh - również filmem z wyjazdu klubowego w 2005 roku. Można na nich zobaczyć to co może być Waszym udziałem jeśli zdecydujecie się na wyjazd. A może zorganizować jakieś spotkanie na którym można byłoby porozmawiać o wyjeździe i puścić filmy? Tylko... czasu jest niewiele. Tak więc...???

Pozdrawiam - GUNIO
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline bareks

 • Zarejestrowani użytkownicy
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2009, 16:36:15 »
Saluto
Dopisuję się do listy chętnych na wyjazd…inaczej-wchodzę w to.. 8)  mam nadzieje że jeszcze nie jest za późno  na zapisanie, termin jest w sam raz  aby ochłonąć po sylwestrze i zregenerować siły przed karnawałem  :lol: , wydaje mi się że dwie miejscówki na nury to chyba dobry pomysł jeśli chodzi wyjazd "nie safari"  Jest ktoś jeszcze chętny?? wiadomo większa załoga więcej pomysłów na spędzenie czasu :wink: dopisujcie sie  niema co liczyć na  poświąteczne wyprzedaże w galeriach :wink: warto jechać ponurkwać w ciepłej wodzie  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez bareks »