Autor Wątek: karty nurkowań  (Przeczytany 20164 razy)

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopad 2007, 22:32:03 »
Cytat: "IWAN"
Największe zamiłowanie mam do tych gówno wartych w stylu jestem zdolny, biore na siebie odpowiedzialość, jestem przebadany itd. Fajnie że są ale każdy prawnik nawet ten o ilorazie inteligencji upośledzonego szympansa podważa je w jedną nanosekunde

Nie jest tajemnicą, że te wszystkie zwolnienia z odpowiedzialności i inne tego typu bzdety nie mogą być w Polsce podstawą rozstrzygnięcia w razie sprawy sądowej. Nie mniej jedak fakt, że ktoś podpisał własnoręcznie deklarację, że jest świadomy ryzyka i robi to własną odpowiedzialność nie jest bez znaczenia przy ewentualnej ocenie stopnia szkody bądź nawet rozstrzygania o odpowiedzialności. Nie lekceważyłbym tego podpisu.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad 2007, 22:54:59 »
A w praktyce wszystko zależy od sądu i zdolności adwokata . Warto mieć taki papierek ale raczej w rozbudowanej formie . Podpisywany przed np kursem lub wstąpieniem do klubu . Wystarczy umieścic w nim dodatkowo zapis typu : Nigdy nie będe nurkował jak cos tam jest nie tak. I to w sumie to samo co płodzenie kwitka do każdego zamoczenia. No i nie trzeba straszyć kadry utratą dostępu do sprężarki itp. Proponował bym raczej bardziej tradycyjne kary typu : Sto pompek, stado pędzących słoników, przewalnie hałdy żwiru, ciasteczko albo płetwą w pysk  =D> . Przynajmniej śmiesznie by było  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Listopad 2007, 23:32:28 »
Cytat: "IWAN"
Warto mieć taki papierek ale raczej w rozbudowanej formie . Podpisywany przed np kursem lub wstąpieniem do klubu .

Warto mieć taki papierek przed każdym nurkowaniem. Jak ktoś zaczyna szkolenie to nie wie, czym się różni nurkowanie na 20 m od nurkowania na 30 m i dlaczego po kursie P1 nie powinien nurkować głębiej - nie jest świadomy zagrożeń, jakie się z tym wiążą. W takim wypadku można mieć wątpliwości, czy swoim oświadczeniem mógł obejmować sytucje, których nie mógł być świadomy.
Podpis pod stwierdzeniem: "mogę nurkować" przed każdym nurkowaniem jest jednoznaczny.

De facto obowiązek uzyskania podpisów wszystkich nurkujących w danej grupie spoczywa na przewodniku, a jeżeli takiego nie ma - osobie najbardziej doświadczonej w danym zespole nurkowym. BTW kwestia stopni nie jest tutaj najważniejsza. Czytałem o przypadku, w który osoba ze stopniem podstawowym została obarczona odpowiedzialnością za wypadek, który przydarzył się partnerowi - instruktorowi.
Jeżeli przewodnik lekceważy podpisy - bierze ryzyko na własną odpowiedzialność.

To, że klub stara się dbać o bezpieczeństwo akcji klubowych i o bezawaryjność podczas nurkowań wykonywanych pod klubowym szyldem to chyba tylko wszystkim wyjdzie na dobre.

Jeżeli chociaż raz zdarzyłoby się, że ktoś kto jest danego dnia niedysponowany (załóżmy, że np. intoksykował się poprzedniego dnia i nie czuje się pewnie) zrezygnuje z nurkowania, bo nie będzie mógł z czystym sumieniem podpisać się pod oświadczeniem "mogę nurkować" - warto tych kart wymagać.

Jak będzie z egzekwowaniem - zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Listopad 2007, 07:48:31 »
w teorii to to wszystko fajnie wygląda
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopad 2007, 18:19:05 »
Zacytuję, co wcześniej napisałem:
Cytat: "Sylwek"
Korzystanie z kart nurkowań jest obowiązkowe w świetle obowiązujących w Polsce przepisów. Dotyczy to wszystkich nurkowań (szkoleniowych, stażowych, turystycznych, itp)

Czy Kraba przepisy te nie dotyczą?

Nie jest to taka straszna biurokracja, przed nurkiem wypełniasz kartę (potrzeba na to 30sekund), a po nurku wpisujesz parametry z nurkowania (10sekund). Największy problem do tej pory był z samymi kartami...zawsze ich brakowało, nikt nie wiedział gdzie są...itd.
Teraz karty nurkowań będą w pierwszej części magazynu, biorąc butle zabieracie karty, oddając butle wpinacie karty do segregatora...cała filozofia

Komisja Działalności Podwodnej wyraźnie  ustosunkowała się do tego przepisu.
Nie będę więcej na ten temat się rozpisywać.

z nurkowym pozdrowieniem, Sylwek
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2007, 18:22:28 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopad 2007, 18:19:42 »
Cytat: "cochise"
ilu z nas z ręką na sercu przyzna się że ma ubezpieczenie NW w nurkowaniu?


ja sie przyznam! :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopad 2007, 18:40:46 »
A ja bym te kartki oddał na makulature i kupił za to naprzykład porządny manometr kontrolny z gwintem na 300 Bar.  :mrgreen:
Taki ze mnie anarchista  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Listopad 2007, 00:04:45 »
Cytat: "IWAN"
A ja bym te kartki oddał na makulature i kupił za to naprzykład porządny manometr kontrolny z gwintem na 300 Bar.  :mrgreen:
Taki ze mnie anarchista  :wink:


Ach to nowe pokolenie...za grosz w Was szacunku.  [-X Ten manometr jest jak relikwie w Krabie. Należy zciągać czapkę z głowy biorąc go do ręki. :wink:
Wam w głowie tylko wóda i browary, nawet karty nurkowań na jabole chcecie wymienić :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopad 2007, 10:08:23 »
No ten manometr to z mosiądzu jest . To trzeba go na złom oddać . Ewentualnie do skrzyni retro wsadzić .
A w takiej karcie nurkowania to podaje się po nurkowaniu czasy i głębokosci ?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad 2007, 10:44:48 »
Jeszcze trzeba dołożyć rubrykę z numerem buta i kołnierzyka. A tak wracając do poprzedniego wątku to np: P1 idzie na nura na 30 m i teraz instruktor co wpisuje w taką kartę że był zgodnie z limitami na 20 m popełniając fałszerstwo czy wpisuje że był na 30 i jednocześnie stwierdzając że na jego akcji nurkowej łamie się limity i nie potrafił tego dopilnować jako osoba odpowiedzialna za akcje ?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl