Autor Wątek: Technisub Mini Vega  (Przeczytany 1065 razy)

Offline Vesper

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Technisub Mini Vega
« dnia: 18 Wrzesień 2012, 21:05:44 »
Witam
Padła mi żarówka w Mini Vega, i teraz mam pytanie:
Są dwie możliwości wyboru żarówki, jedna standardowa i druga do wersji akumulatorowej.
Ja posiadam wersje na zwykłe baterie R20.
Jaka różnica jest między tymi żarówkami? Czy można założyć tą żarówkę z wersji akumulatorowej do bateryjnej? Wiadomo że będzie krócej świecić taka latarka, ale w tym momencie satysfakcjonuje mnie czas przyzwoitego świecenia ok 1h na komplecie baterii.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
Re: Technisub Mini Vega
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień 2012, 12:33:05 »
Cytat: "Vesper"
Witam
Padła mi żarówka w Mini Vega, i teraz mam pytanie:
Są dwie możliwości wyboru żarówki, jedna standardowa i druga do wersji akumulatorowej.
Ja posiadam wersje na zwykłe baterie R20.
Jaka różnica jest między tymi żarówkami? Czy można założyć tą żarówkę z wersji akumulatorowej do bateryjnej? Wiadomo że będzie krócej świecić taka latarka, ale w tym momencie satysfakcjonuje mnie czas przyzwoitego świecenia ok 1h na komplecie baterii.

Nie mam doświadczenia z Mini Vega, ale w Vega 2, którą kiedyś użytkowałem było tak, że żarówka do wersji bateryjnej (na 5xR20) miała moc 5W, a do wersji akumulatorowej żarówka miała moc 20W...

Różnica w ilości światła była duża, ale też konstrukcyjnie te latarki się różniły. Wersja akumulatorowa z silniejszą żarówką miała inny (trwalszy) odbłyśnik i szybkę czołową ze szkła zamiast z tworzywa sztucznego (jak w wersji bateryjnej).
Słyszałem o przypadkach stopienia odbłyśnika i szybki czołowej w latarkach Vega2 (wersja na baterie) w których ktoś zamontował żarówkę 20W i świecił na powietrzu...

Może poszukaj gdzieś w necie wkładek LED do tej latarki...

Jeśli jednak zostaniesz przy halogenie to samą żarówkę też możesz kupić w necie kilka razy taniej niż oryginalną w sklepie nurkowym:)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><

Offline Vesper

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Re: Technisub Mini Vega
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień 2012, 16:22:23 »
hmm... a wiesz jak taką znaleźć? bo ja puki co nie mogę znaleźć tańszego odpowiednika... tą którą mam jest słabsza niż oryginał więc nie znam oznaczeń oryginalnej :/
A oficjalnej strony technisuba chyba już nie ma :/
Najchętniej kupiłbym tą mocniejszą wersję, wiem że częściej bym wymieniał baterie, ale to nie problem :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »