Autor Wątek: sprzątanie zakrzówka  (Przeczytany 5407 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpień 2009, 13:40:44 »
Cytat: "Bartolomeo"
Ale bez wątpienia, brak koszy na śmieci na płatnym Zakrzówku połączony ze społeczną organizacją sprzątania 'nawodnego' to jest kpina.
Jedyny kosz na śmieci który tam stoi jest przy grillu i jest własnością pana od grilla, który całkiem słusznie nie pozwala tam wrzucać śmieci innych niż powstałych po konsumpcji w jego 'lokalu'.

Kraken dzierżawi drogę na Zakrzówku. Miasto miało od zawsze problem z tym terenem i nie dawało rady z łataniem dziur w płocie (teren niebezpieczny, za zabezpieczenie odpowiada gospodarz). Bardzo chętnie odstąpili, w zamian do prawa za monopol nurkowy, odpowiedzialność za dbanie o stan ogrodzenia. Mają radni poważny problem z głowy. Jak się ktoś zabije, to przecież Kraken jest odpowiedzialny. W gazetach nie będzie ataku na radnych, że nic z siatką nie robią. Dlaczego Kraken miałby wynajmować etatowych pracowników, umieszczać kosze i je systematycznie wywozić z terenu całego Zakrzówka? No jeżeli zgodziłby się na takie warunki, to pewnie. Ale z tego co wiem (może się mylę), to słyszałem tylko o siatce...
Kiedyś pytałem Maćka o kosze na śmieci. Użył bardzo przemawiających argumentów. Nie jest w stanie zapobiec wchodzeniu osób niepowołanych nawet na tą część gdzie gospodaruje. Wszystko co nie jest pancerne, zabetonowane i przyspawane, natychmiast podpita elita naszego społeczeństwa, wrzuca do wody. Ot taka zabawa  :wink:
Każdy śmietnik, kosz itp, wraz z zawartością trafiłby do wody.
Można by rozstawiać w sezonie kosze na dzień, a wieczorem je zabierać. To już inna para kaloszy.
Nie wyrzucam śmieci na łące, w lesie itp., tylko dlatego, ze leśniczy czy gmina nie ustawiła śmietnika. Idąc w takie miejsce, nastawiam się na zabranie moich śmieci ze sobą. Wystarczy pomyśleć o tym przed wyjazdem i zabrać coś na śmieci i po kłopocie.

A wracając do akcji sprzątania. Pokazują problem, który istnieje. Wielu ludzi nie ma pojęcia co siedzi w krzakach. Mając obraz tych gór uzbieranych zaraz za naszym podwórkiem, część z nich zastanowi się nim wyrzuci folię (chciałem napisać papierek, ale w papier to się chyba już nic nie pakuje) pod nogi. Ktoś z nich może zwróci komuś uwagę, gdy ten będzie coś wyrzucać. Te akcje działają. Na chwilę obecną nie mam lepszego pomysłu jak dotrzeć już do "wyedukowanego" społeczeństwa i zwrócić jego uwagę na problem i sprowadzić na "lepszą drogę", skoro państwo kładzie na tym laskę.
Oczywiście można nic nie robić, twierdzić, że się płaci podatki i żądać czystych ulic, chodników, parków itd..

Zresztą ustawianie kontenerów na śmieci nie rozwiązuje problemu. Pamiętam taką akcje na Rabie powyżej Myślenic. Dzikie wysypiska śmieci, na terenie zalewowym rzeki. Przy dużej wodzie wszystko lądowało w Dobczycach. Kary nie pomagały. Gmina w miejscach dzikich wysypisk poustawiała kontenery. Kontenery stały puste, a obok kontenera nowa góra śmieci wszelkiej maści. Łatwiej wypierd... z furmanki czy przyczepy ciągnika w krzaki obok, niż ładować kilka ton gruzu, odpadków itp. do kontenera. Musi umrzeć jedno, a może 2 pokolenia, nim się będzie dało iść nad rzekę na spacer. Dlatego warto robić wszystko, by choć odrobinę już teraz poprawić sytuację.
Podziwiam ludzi, którzy angażują się w organizacje takich akcji.
Może kiedyś Krab zacznie na nowo tak działać? Jest to też dobra okazja do promocji, pokazania się.
Wszyscy pamiętamy akcje zdemaskowania dzikiego wysypiska śmieci ze schroniska nad Morskim Okiem. W zimie wrzucali wszystkie śmieci, których nie dali rady spalić do przerębla. Mieli pecha, bo Krab się napatoczył i prawda ujrzała światło dzienne. Góry puszek po konserwach z wybitą datą wskazywały dokładnie na lata uprawiania procederu w sercu parku narodowego.

pozdrawiam, Sylwek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline neuro

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpień 2009, 12:21:10 »
Cytat: "Sylwek"

Cześć tajemniczy Panie "X"

    Tajemniczy? Ty chyba w Krabie raz na ruski rok bywasz, skoro to dla ciebie ktoś tajemniczy :>

Cytat: "Sylwek"
Wchodzac do wody, zawsze ktos musial pilnowac dobytku, bo setki podpitych malolatow z lysymi glowkami tylko czekaly.

    No ja za młodym, by takie hece pamiętać, jedynie stada ociekająych krwią i pałających nienawiścią do nurków zombi, do dziś budzą trwogę w mym umysle...

Cytat: "Sylwek"
Ja oczywiscie wolalem ten stary Zakrzowek... ale 2 dychy to nie az taki majatek, a jest przynajmniej spokój, brzeg posprzatany, moge nawet auta nie zamykac, a przynajmniej nie slyszalem by komuťsszyba poleciala

   Wooooow! Normalnie Wersal - a auta mozna nie zamykać. A jeśli ktos rąbnie cos z auta to rozumiem, że M. Curzydło osobiscie wyrowna twoja krzywde?

Cytat: "Sylwek"
Idac na basen na 45 min, place  dyche, a czasem wiecej. Nauczylo sie spoleczenstwo, ze wszystko jest za darmo, a jak juz trzeba zaplacic... oooo to SIE WYMAGA, robi awantury i do sadu podaje.  brawo.

   Mamy kapitalizm - co jest dziwnego w fakcie, ze skoro place to i wymagam? Komunizm nauczyl cię jedynie płacenia?

Cytat: "Sylwek"
No ale Pan "X" zawsze moze na forum napisac, ze niech sobie "gosc wynajmie kogos do sprzatania po nas" brawo jeszcze raz.

    Ty chyba nie do konca rozumiesz zasasady popytu i podazy oraz zdrowych zasad rynkowych. Moze powinienes czasami [...] spojrzec szerzej, jak wygladaja zasady rządzące bazami nurkowymi w cywilizowanych miejscach?
Niedawno miałem okazję nurkować w Sesimbrze niedaleko Lizbony - zapewniam cię, że "wysiłek" przez MC włożony w utrzymanie bazy nad Zakrzówkiem jest pomijalny, w porównaniu z "prawdziwymi" bazami nurkowym.

Cytat: "Sylwek"
ps: na złe forum trafiłeś, jeżeli chcesz krytykować w ten sposób wychowanków naszego klubu.


Czy chodzi może o tego "wychowanka", który centralnie klub wydymał? Słusznie, krytyka jest nie na miejscu...

Pozdr,
p.

edit: Bartolomeo. Usunalem niezbyt wysokiego lotu stwierdzenie [...]. Proszę o utrzymywanie poziomu w dyskusjach
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2009, 14:16:37 wysłana przez neuro »

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpień 2009, 12:25:31 »
no dobra. to i ja wrzucę 3 grosze.
nie wiem po co i o co wszyscy się kłócą?
czy na "płatnej części" Zakrzówka są śmieci?
czy nie ma koszy?

otóż są. -> śmieci w koszach.
kible typu TOI TOI również są.

ogrodzone, dziury łatane, posprzątane, ciągle coś robione coby ładnie/wygodnie było.
a więc - komercja: płacisz -> jest.
no i ok.
rozumiem że nikt nie ma nic przeciwko.

potem druga sprawa: "dziki Zakrzówek" gdzie wstęp teoretycznie jest zakazany.
praktycznie tony ludzi, w tym skaczące na główkę ze skał małolaty.
nikt za to nie odpowiada, jest siatka, jednakże ludzie porobili w niej dziury. wchodzą ZA DARMO, na swoją odpowiedzialność.
pięknie. osobiście nie mam nic przeciwko, ale...czemu śmiecą na miłość boską?
w wodzie, na lądzie, wszędzie mnóóóóstwo śmieci.

czy te śmieci też ma sprzątać Maciek?
a może wynająć ochroniarzy w stylu ZOMO co będą ludzi pędzić z "dzikiego" Zakrzówka?

nie ma tu rozwiązania, ale...

...bardzo dobrze że organizowana jest akcja sprzątania Zakrzówka i to zarówno podwodna jak i nadwodna. i jeśli nic nie przeszkodzi to zamierzam w niej czynnie uczestniczyć.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpień 2009, 13:01:41 »
moze to troche naiwne pytanie, ale "o so chozi?!"

czy ta dyskusja w ogole do czegos prowadzi?

kto bedzie chcial to pojdzie zbierac smieci, kto nie bedzie chcial to nie pojdzie i z glowy!

a czy komercyjna firma powinna to robic na swoj koszt, czy nie? no moze i powinna, ale przeciez nie powinno byc dla nikogo zaskoczeniem, ze woleliby zeby robil to ktos za nich, zamiast zasuwac samemu...

mnie tez sie nie chce wyrzucac smieci w domu i wolalbym zeby robil to ktos inny, wiec jesli sa jacys chetni to zapraszam!!  :smt003
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień 2009, 13:29:46 »
Ta dyskusja jest bez sensu!!!!!!!!!!!!!!

Kto chce ten przyjdzie i wyciagnie troche puszeki butelek po piwie a kto nie chce to zaplaci za wstep i pooglada jak inni wyciagaja smieci
Sprawa jest prosta i chyba nie wymaga tych elaboratow co wszyscy tu wypisuja

Ja jesli moge wejsc za free i podczas nurkowania zaladowac worek tym co i tak mnie tam na dnie wk...a to chetnie to zrobie
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline mozg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Wrzesień 2009, 14:30:49 »
Cytat: "PabloSz1970"
Ja jesli moge wejsc za free i podczas nurkowania zaladowac worek tym co i tak mnie tam na dnie wk...a to chetnie to zrobie


Popieram, chętnie się wybiore na wielkie sprzątanie, tak czy siak chciałem ponurkować w weekend, mam nadzieje ze zbierze się z klubu jakaś chociaż mała ekipa co by nie było nudno, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mozg »
CARPE DIEM!:)

Offline D 'Ogi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Wrzesień 2009, 20:16:40 »
Ja będę. Ktoś jeszcze? :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez D 'Ogi »

Offline D 'Ogi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Wrzesień 2009, 23:05:45 »
Kurka :/ Szukam partnera, bo planowany się zbył...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez D 'Ogi »

Offline Patryk_

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Wrzesień 2009, 15:31:14 »
Czy ktoś z wybierających się na nurkowanie 19 września byłby tak miły i podrzuciłby mi sprzęt na zakrzówek? Ja Dawidzie chętnie z Tobą zanurkuję jeżeli ktoś mi sprzęt podrzuci.
Pozdrawiam, Patryk
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez papiq »

Offline D 'Ogi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Wrzesień 2009, 16:33:53 »
To super :)
W sobotę rano chyba jakaś grupa robi kurs. Wtedy można by wziąć sprzęt, bo mnie w piątek nie ma (tzn jak będzie trzeba to przyjadę, ale stracę przez to dość dużo-a nie chodzi o kasę). Na sobotę mam załatwiony transport spod magazynu na Zakrzówek i powrót.

Oby tylko rano w sobotę był otwarty magazyn... Ktoś ma informacje na ten temat?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez D 'Ogi »