Autor Wątek: Suunto czy Uwatec ??  (Przeczytany 19764 razy)

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj 2006, 12:31:55 »
Nikt nie odgadł zagadki  :mrgreen: Napisał ci że komputer ma 20 nurkowań ponieważ tyle zapamiętuje i niema jak zmazać . Gdyby komputer zapamiętywał 5 nurkowań to by ci napisał że komp ma 5 nurów . To zupełnie jak na allegro tam wszystko co sprzedają było zaledwie kilka razy w wodzie i jest idealne funkiel nuweczko prawie nie śmigane . Potem kupujesz np: Suchy skafander wielozadaniowy który możesz z dużym powiodzeniem stosować do nurkowania jak i do odcedzania ziemniaków  :mrgreen: itp.itd. Generalnie czujnie z używanymi rzeczami . Sprawdź sobie też czy da się jednostki zmieniać bo możesz miec stopy zamiast metrów . Choć pokazywanie w stopach jest fajne. Można potem z takim kompem laski bajerować ( bajer na nieustraszonego nurka ekstremaliste )  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maj 2006, 15:47:17 »
W sumie nie koniecznie. Ja mam suunto vypera (od niedawna co prawda) ale oprocz ostatnich ilustam zapamietanych nurkowan pokazuje tez calkowita liczbe wykonanych nurkowan i max osiagnieta kiedykolwiek glebokosc. Wiec prawdopodobnie w tym tez mozna ustalic prawdziwa ilosc nurkowan.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj 2006, 15:56:56 »
jesli nie jest skatowany to za tą cene cieżko ci bedzie cos kupić sensownego uwatec'i mają tą "fajną" ceche ze trzeba wysłać do serwisu zeby baterie wymienili i czesto ci moga powiedzieć ze sie nie da wymienic i trzeba dopłacic to nowy obstalują czy coś w tym stylu Martin kiedyś na nich psioczył, o ile dobrze pamietam. W suunto koszt wymiany to 3zeta no chyba ze chcesz wymienic w nautice to chyba wiecej. Ma tryb głębokościomierza, nitrox,można zrzucać dane na PC, nie ma przełączania gazów pod wodą ale do takich zastosowań to najlepiej komputera nie uzywac tylko, no właśnie co sie robi???? :wink:  

ponadto suunto zachwala ten swój RGBM jako bardziej zaawansowany od innych modeli dekompresyjmych (czytaj uwatec'a) no oczywiście oprócz VPM
 
tak wiec na początkujący komputer za 650zł to niezła opcja ale jak masz do wywalenia pare koła to ja bym brał VR3  :wink:
ale Ogr ma racje z zakupami na allegro/ebay trzeba uważać

tu jest link do manuala jak jeszcze nie znałazłeś:

manual mosquito


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Maj 2006, 17:06:19 »
Cytat: "maciek"
nie ma przełączania gazów pod wodą ale do takich zastosowań to najlepiej komputera nie uzywac tylko, no właśnie co sie robi????
Myśli się. :) Używa się runtime'u na tabliczce albo "ratio deco".

Cytat: "maciek"
ponadto suunto zachwala ten swój RGBM jako bardziej zaawansowany

To jest taki RGBM jak ja Jarrod Jablonski :D
http://www.nurkomania.pl/nurkowanie_zab ... etnika.htm (9. od końca akapit)

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline TomekB

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2006, 08:56:22 »
Hej!
Od jakiegos czasu mam wlasnie Suunto Mosquito i jestem bardzo zadowolony. Ma bardzo duzo waznych opcji i dosc latwo sie w nich polapac. Wiem ze niektorzy maja problemy z malym wyswietlaczem ale mi to akurat nie przeszkadza. Co do kupowania z Allego to naprawde trzeba uwazac. Znajomy kupil Cobre czy jakos tak i byla super tylko nie dalo sie podlaczyc interfejsu do kompa:(
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez TomekB »
2Dive or not 2Dive?
That\'s not a question!
2Dive 4 sure!!!

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj 2006, 20:59:06 »
Na piwko to w środe. W sobote to będą hulanki swawole a piwko to tylko taki dodatek ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline Gracek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
Wybór kompa?!
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwiec 2006, 11:23:44 »
Witam wszystkich:)
Mam maly dylemat z wyborem komputera, wymienie tylko te ktore mnie zainteresowaly (tzn glownie chodzi tu o cene:) )

Wszystkie Wymienione ponieżej komputery maja 3 tryby pracy air,nitrox i guage oraz mozliwosc podlączenia do kompa
(oprocz Gekko)

Suunto Vyper - 1240 zeta.
Suunto Gekko - 2 tryby pracy air,nitrox(brak mozliwosci podlaczenia do kompa) - 950 zeta.
Suunto Mosquito  - 1200 zeta.
Aeris Atmos xr2 albo Atmos 2(starszy model) - 1000 zeta.
Uwatec Aladin Prime - 1220 zeta.
MARES Nemo - 1350 zeta
MARES M1 RGBM - 1000 zeta

Jakby mi mogl poradzic co wybrac bo w sumie to najbardziej zastanawiam sie nad Vyper`em i Atmosem
Vyper`a sporo ludzi chwali ze jest wporzadku natomiast Atmos ma powiedzmy (zeby nie powiedziec PRAWIE;)) to samo za 250 zeta mniej podobnie M1.
A moze jakies inne sugestie z gory dziekuje za jakiekolwiek porady i wypowiedzi.

Ceny powyższe sa powiedzmy najniższymi jaki mi sie udalo znaleźć.

Jestem tez zainteresowany sprzetem uzywanym tylko od pewnego źródła ;).


Pozdrowionka.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Gracek »

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwiec 2006, 16:46:29 »
Hej, na wstepie odrzucilbym Maresa. Maja swoj "maresowski" algorytm, ktorego zalozeniem jest nurkowanie scisle rekreacyjne, a jezeli zamierzasz kontynuowac przygode z nurkowaniem w Krabie (P3), to moze Ci przestac wystarczac.

Atomosa tez bym nie wybral, bo w razie jakichkolwiek awarii serwis moze byc klopotliwy(nie wiem jak tam na przyklad z bateriami - czy mozna samemu wymieniac)

Tak wiec pozostaje odwieczny dylemat - Suunto, czy Uwatec. Oba sa swietne, oba maja szerokie zastosowanie, a przy wyborze ludzie sugeruja sie zazwyczaj gustem. Ja wybralem Uwateca, bo wydawal mi sie prostszy, czytelniejszy (co ma znaczenie zwlaszcza na wiekszych glebokosciach) i latwiej go bylo podlaczyc do kompa.
Pozniej nurkowalem tez na Suunciakach i docenilem mozliwosc regulowania rezimu dekompresji. Jest to na pewno wygodniejsze w pierwszych etapach nauki nurkowania, ale pozniej, kiedy jest sie juz calkowicie swiadomym nurkiem - bezuzyteczne, bo i tak caly czas ma sie wlaczony rezim najlagodniejszy, a nurkuje sie ostroznie.

Wybierajac komputer zastanow sie, do jakich nurkowan bedziesz chcial ich uzywac. Wydaje mi sie, ze najbardziej uniwersalny bedzie Vyper, nie mniej jednak wybralbym Prime, gdyz:
1. Jest nowszy, a wiec technologocznie bardziej zaawansowany
2. Jest ze Szwajcarii, co daje podstawy przypuszczac, ze bedzie bardziej precyzyjny ;)
3. Sam mam Uwateca Aladina Pro Ultra i nie zamienilbym go na nic innego, poza nowym modelem Aladina

Jezeli ktos ma odmienne zdnie - chetnie popolemizuje ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwiec 2006, 16:58:04 »
Vyper ma ta zalete, ze samemu mozna wymienic baterie, no nie?

biorac pod uwage, ze inne cechy sa podobne, a do czytelnosci ekranu mozna sie przyzwyczaic po jakims czasie, jest duza konkurencja dla Aladina

sam tez sie zastanawiam co bym wybral juz jakis czas, wiec rownizez ciekaw jestem opinii :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec 2006, 17:25:48 »
Cytat: "wwwojtus"
a do czytelnosci ekranu mozna sie przyzwyczaic po jakims czasie

I owszem, na powierzchni, ale czy na głębokości 40 m też będzie to takie łatwe? Chociaż ten nowy Prime pod tym względem robi krok w tył w stosunku do poprzednika. Nie wiem też jak to jest, jak ktoś od razu używa Suunto
BTW http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=10008
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »