Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maćq

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13
21
Szkolenia / Sprzętowiec na obóz
« dnia: 19 Maj 2010, 15:59:22 »
Witam

Poszukujemy sprzętowca na obóz szkoleniowy 2010. Do obowiązków należy opieka i zarządzanie całym sprzętem klubowym, a także zapewnienie ciągłości dostaw pełnych butli na nurkowania w trakcie obozu szkoleniowego. Osoba powinna posiadać przynajmniej podstawowy stopień nurkowy. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody ze sprzętem nurkowym trochę z innej strony. Być może udział w obozie w szeregach kadry będzie pierwszym krokiem do rozpoczęcia kariery v-c prezesa ds. technicznych w Naszym Klubie (wybory już w tym roku).

Oczywiście klub zapewnia "wikt i opierunek" - szczegóły w siedzibie w dni klubowe
Obecny "wiosenny" czas kursów i akcji klubowych sprzyja nabrania pewnej sprzętowo-magazynowej wprawy, więc chętnych zapraszamy już teraz - im wcześniej tym lepiej.

Z własnego doświadczenia:
Będąc sprzętowcem na obozie nie trzeba posiadać zaawansowanej wiedzy o sprzęcie nurkowym - bardziej liczą się zdolności organizacyjne - w razie trudniejszych spraw, starsi stażem koledzy na pewno pomogą. Ja pierwszy raz byłem sprzętowcem w następnym roku po kursie (mając P1 zaledwie rok) i tak rozpocząłem swoją przygodę z magazynem klubowym :)

Pozdrawiam i czekam na Was
Maciek

22
Aktualności / Sprzęt przed nurkowaniem zerówki
« dnia: 15 Maj 2010, 16:32:24 »
Witam

Ponieważ w sobotę 22.05.2010 planowane jest nurkowanie zerówki, cały wypożyczony sprzęt klubowy musi wrócić do magazynu do środy 19.05.2010. Sprzęt musimy przeglądnąć i uzupełnić ewentualne braki. Od środy sprzęt nie będzie wypożyczany do zakończenia akcji nurkowej w sobotę.

Termin oddania sprzętu nie podlega żadnej negocjacji.

Pozdrawiam licząc na zrozumienie Klubowiczów
Maciek

23
Aktualności /
« dnia: 22 Kwiecień 2010, 23:48:45 »
Odpowiadając na wszelkie wątpliwości

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak - sprężarkownia działa od poniedziałku
Ogólne zasady i godziny podane zostaną w terminach późniejszych.

W przyszłym tygodniu będzie działać to tak:
W dni klubowe 19- 20 w sprężarkowni - w godzinach tych będą nabijane butle dla klubowiczów i butle klubowiczów (chyba że jakieś nagłe basenowe wypadki)
W klubie (slumsy) jest ktoś zawsze od 19 - ja w miarę możliwości będę od 20

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość
Maciek

24
Aktualności /
« dnia: 22 Kwiecień 2010, 18:13:27 »
Witam

Jeszcze do wątku sprężarki: W piątek będę w sprężarkowni od 19 - 20 ale z powodu zapowiedzianego już nurkowania grupy P0 na basenie nie będzie możliwości i czasu aby nabić jakieś butle poza basen. (szansa jak zwykle istnieje ale obiecać nie mogę)

Jak wspominałem wcześniej postaramy się jakoś zorganizować od poniedziałku tak aby wszyscy którzy chcą mieli pełne butle

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość
Maciek

25
Aktualności / Klubowa sprężarka
« dnia: 21 Kwiecień 2010, 19:32:53 »
Witajcie

Ponieważ panowie elektrycy podłączyli nam prąd pomału uruchamiamy nabijanie butli - w tym tygodniu pierwszeństwo mają grupy basenowe P0 których nurkowania zostały odwołane z powodu braku możliwości nabicia butli. Planujemy od poniedziałku ruszyć pełną parą, być może uda mi się nabić przez weekend trochę butli - bo nie ma żadnych pełnych

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość
Maciek

26
Forum ogólne /
« dnia: 20 Kwiecień 2010, 12:49:12 »
Witam

Ja tam biologoczymśtam nie jestem (nawet nie stałem koło kogoś takiego) ale słyszałem że siarkowodór w wodzie jest efektem rozkładu biomasy bez dostępu tlenu. Na Zakrzówku był bo usytuowanie i głębokość zbiornika nie pozwalała, aby wiosną i jesienią cała woda się wymieszała i natleniła. Zalegała więc warstwa wody nie natleniana (nie mieszana). Jeśli woda się wymieszała i natleniła to i siarkowodór poszedł, a i biomasa rozkładając się z tlenem go nie produkuje. Tak więc bałt zniknąć mógł z powodu nurków, którzy go „rozmieszali” (dali mu tlenu), a także jakiś nowych źródełek bijących od dna, które zaopatrują owe dno w tlen.
Na pocieszenie teoria ta daje nadzieję, że jeśli "nie natleniać" wody to bełt wróci.

Jakiegoś biologa wodnego proszę o sprostowanie, jeśli bzdury napisałem lub o uzupełnienie jeśli zbyt po łepkach.

Pozdrawiam
Maciek

27
Aktualności /
« dnia: 15 Kwiecień 2010, 14:08:29 »
Witam

Dziękuję Wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli wczoraj w nałożeniu drugiej warstwy farby na stojaki.

Wszystkie "cięższe" prace zakańczamy. Zostało jeszcze wszystko posprzątać i poukładać. Chętnych do pomocy przy szeroko rozumianych pracach porządkowych zapraszamy w każdy dzień klubowy do naszej siedziby między 19.00 i 21.00

Pozdrawiam
Maciek

28
Aktualności /
« dnia: 12 Kwiecień 2010, 23:37:08 »
Witam

Dzięki za pomoc dzisiaj (osoby uczestniczące czynnie wg tabelki). Do pomocy zapraszamy we środę w grę wchodzą: malowanie (druga warstwa) lub rozwieszenie pianek i krw (to do końca jest nie jasne co będzie do roboty)  

Pozdrawiam
Maciek

P.S.
Do stworzonej przez Kilera tabelki nadal można się wpisywać

29
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne /
« dnia: 12 Kwiecień 2010, 23:31:47 »
Cytuj
prąd jest juz podpiety? mozna juz ladowac buteleczki? ;)


NIE

Jak już często powtarzam, jeśli podepną nam prąd i będzie sprężarkownia działa normalnie, to na pewno się o tym fakcie dowiecie (poinformujemy na forum i jeszcze gdzieś).

Pozdrawiam
Maciek

30
Aktualności /
« dnia: 10 Kwiecień 2010, 12:07:41 »
Witam

Zdążyliśmy już założyć kółka do 2,5 / 3 wieszaków więc w poniedziałek (12.04.2010) zapraszamy do pomocy przy ich malowaniu

Pozdrawiam
Maciek

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13