Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maćq

Strony: [1] 2 3 ... 13
1
Witam
Ja Was proszę, tylko nie przebierajmy się za "prohibicje" - jakoś smutno mi się jawi ten bal, czyż nie lepiej przebrać się za ludzi świętujących jej zniesienie ? ;D

Pozdrawiam

2
Forum ogólne / zna ktoś laryngologa ?
« dnia: 03 Sierpień 2011, 06:34:00 »
Witam

Potrzebuje dobrego larygologa, który ma pojęcie o nurkowaniu - macie może jakieś namiary ?

Pozdrawiam
Maciek

3
Forum ogólne /
« dnia: 19 Maj 2011, 08:14:15 »
Witam

A więc jestem jednym ze sterników - potrzebuje na łódź przynajmniej jednej sprytnej osoby, co to umie wiosłować (w razie czego, (nie przewidujemy machania wiosłami, ale ta umiejętność jest zawsze wymagana od załogi :P )) i chce przesiedzieć niedziele na środku Wisły - szczegóły i uzgodnienia w piątek po 19 w Krabie pod okiem miłościwie nam panującego Kilera ze Świtą :).

Pozdrawiam
Maciek

4
Sprzęt /
« dnia: 22 Kwiecień 2011, 20:18:38 »
Witam

A ja natomiast, przy małej dziurce,  zrezygnował bym z klejenia pęcherza skrzydła łatkami a zalał ją AQUASURE'm ale skrzydła łatałem rzadko i mogę się mylić :P

Pozdrawiam świątecznie
Maciek

5
Szkolenia /
« dnia: 24 Luty 2011, 22:58:39 »
Witam

Ja też chce, ale nie wiem czy nie na majowy termin

Pozdrawiam
Maciek

6
Szkolenia /
« dnia: 31 Styczeń 2011, 16:15:15 »
Witam Wszystkich

Moim zdaniem jednym z powodów wyboru kursów nurkowania pod egidą CMASu dla wielu jest właśnie chęć zaoszczędzenia pieniędzy związanego z szerokimi (w porównaniu z innymi organizacjami) uprawnieniami, jakie dają kursy w tej właśnie organizacji; mam tu na myśli brak specjalizacji typu nurkowanie z łodzi/z pontonu/ ze skalistego brzegu/w morzu/ w jeziorze/ w rzece/w kałuży pod domem/ nocne/ przy zachodzącym słońcu/ o brzasku/ z kompasem/ z głębokościomierzem itp. Ludzie też liczą kasę i swój wolny czas, więc skrócenie kursu o 1 może 2 nurkowania nie skróci ilości dni w całym kursu (P1 dalej 5 dni- jak myślę) a to samo można zrobić w PADI, NAUI, itp. w dni 3 lub krócej, a cena ta sama i żeby potem zanurkować na safari w nocy to i tak trzeba dokupić kurs.
Z punktu widzenia instruktora - dobrze, kursanta już nie specjalnie

Nie uważam żeby to było dobre. Jeśli chodzi o nieobowiązkowy kurs patofizjologii w KOMH przed P3 to wręcz uważam to za krok do tyłu jeśli chodzi o jakość przekazywanej wiedzy i podnoszenie bezpieczeństwa (przywołane już w tej dyskusji).

Plastiki musiały nas dopaść prędzej czy później.

Co się tyczy Naszego Klubu
Uważam, że nie wszystkie organizacja nurkowe muszą być do cna skomercjalizowane, CMAS był do tej pory niszą dla ludzi, którzy nie koniecznie dysponowali ciężką kasą na wyłożenie na kurs, wielu z nas nigdy nie zaczęłoby nurkowania gdyby nie KRAB. Gdyby Nasz Klub działał w organizacji komercyjnej od początku nie można by było oczekiwać, że ktoś będzie pracował w nim za "uścisk dłoni prezesa"
Jeśli chodzi o samo rozdrabnianie się z kursami, to jako były i może przyszły kursant, uważam to za zło, bo skoro mam zapłacić tyle samo za P3 (DM) to zrobię sobie gdzieś gdzie będą za mną butle nosić i nikt mi nie powie, że dzisiaj sprężarka nie działa.
Wniosek: jako Klub oparty w wielu polach na "pomocy koleżeńskiej" przy proponowanych zmianach leżymy na całej długości. Na mój gust, jeśli to wejdzie i będzie postępować zostaną tylko bazy, w których ludzie pracują na pełny etat, a harcerskie..., akademickie ... itp. albo upadną albo się skomercjalizują.

Pozdrawiam
Maciek

7
Hajdpark /
« dnia: 18 Listopad 2010, 12:03:32 »
Witam

Temat Zakrzówka pojawiał się już kilkakrotnie dla zainteresowanych wątek który jest poruszany od paru lat przy okazji kolejnych pomysłów na zagospodarowanie
http://www.krab.agh.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=2009

Przy okazji powiem iż moje zdanie na temat Zakrzówka i jego wykorzystania się nie zmieniło

Pozdrawiam
Maciek

8
Forum ogólne /
« dnia: 30 Wrzesień 2010, 17:54:22 »
Musze nie zgodzić się z przedmówcą - w przypadku przewrócenia, upadku na zawór butli, będącej w dobrym stanie technicznym, dzieje się - NIC - zawór się gnie i tyle - wiedzą o tym wszyscy którzy położyli butle na stole / ławce na Zakrzówku i wrócili do Kraba lub Krakena z butlą nabitą do 200 bar i zaworem w kształcie półksiężyca (co roku trafia się kilka takich delikwentów).
Film pokazuje najwyżej co się dzieje jak obetnie się zawór na wysokości szyjki butli, pokazują ile zostaje w szyjce butli z zaworu. Jeśli zawór zostanie wyrwany z butli (a nie obcięty) siła odrzutu będzie jeszcze większa (bo będzie większy otwór przez który wydobywa się sprężony gaz), ale krótszy czas latania butli.

Nadal uważam że to przykre i nieprawdopodobne zdarzenie, o przyczynach którego dowiemy się, mam nadzieję, gdy chorwacka policja zakończy dochodzenie.

9
Forum ogólne /
« dnia: 28 Wrzesień 2010, 11:19:58 »
Wypadek zdarzył się na łodzi. Z nabitej butli, będącej własnością chorwackiego przewodnika nurkowego, "wypadł" zawór, w skutek czego butla zaczęła latać po pokładzie co spowodowało śmierć dwóch osób osób, a dwie poważnie poranione przebywają jeszcze w szpitalu. Butla należała do chorwackiej bazy nurkowej z Vis'u, której pracownik miał być obecny podczas nurkowania polskiej grupy.  
Informację o wypadku z pierwszej ręki możecie znaleźć na stronie http://www.nautilus.com.pl/

Bardzo przykry i mało prawdopodobny wypadek

P.S.
Właśnie wróciłem z Jezer - jakby się ktoś zastanawiał skąd wiem

10
Aktualności /
« dnia: 22 Wrzesień 2010, 08:16:25 »
Cytuj
bardzo podoba mi się ten fragment, szczególnie wzmianka o darmowym sprzęcie :D
to może być pierwsza reforma nowego zarządu :smt045 :smt045

Pozdrawiam
Maciek

Strony: [1] 2 3 ... 13