Jak co roku na początku wakacji odbędzie się obóz szkoleniowy. W tym sezonie postanowiliśmy wrócić do Łagowa, miejscowości leżącej nad jednym z najczystszych w Polsce jezior - Trześniowskim. Miejscowość znajduje się w okolicach Zielonej Góry w województwie Lubuskim. Więcej na temat Łagowa znajdziecie pod adresem
www.lagow.pl.
Terminy:
Obóz rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 17 lipca. Całość podzielona będzie na dwa turnusy, rozdzielone tradycyjnym chrztem w nocy z 9 na 10 lipca. Zarówno w czasie pierwszego jak i drugiego turnusu będzie możliwość zrobienia stopnia podstawowego P1, średniego P2 oraz wyższego P3. Jeśli będą chętni przeprowadzone zostaną także kursy specjalistyczne.
I turnus:
P1 od 3 do 9 lipca
P2 od 3 do 9 lipca
P3 od 4 do 14 lipca
Zakwaterowywać się w ośrodku można dla osób pod namioty od 2 lipca od godziny 12:00, dla osób w domkach od 3 lipca od godziny 12:00. Rejestracja na obóz odbędzie się 3 lipca o godzinie 18:00 przy jeziorze pod magazynem.
II turnus
P1 od 10 do 16 lipca
P2 od 10 do 16 lipca
Zakwaterowywać się w ośrodku można w dowolnym momencie po przyjeździe. Polecamy przyjechanie na chrzest 9 lipca, żeby nie musieć przechodzić chrztu w następnym roku
Kurs nitroxowy odbędzie się 2 lipca. Osoby zainteresowane proszę o osobisty kontakt. Planuję też drugi kurs nitrozowy w niedzielę 10 lipca, lub w innym terminie.
Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie w ośrodku organizowane jest za pośrednictwem klubu. Po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa w obozie rezerwujemy miejsca, z tym, że liczba miejsc w domkach jest ograniczona. Miejsca pod namiotem są nielimitowane, pragnę jednak zaznaczyć, iż Klub nie dysponuje namiotami, dlatego proponujemy zorganizować się w grupach tak, żeby każdy nie przywoził namiotu.
Wyżywienie:
Istnieje możliwość wykupienia sobie całodniowego wyżywienia w ośrodku, lub wykupienia tylko poszczególnych dań. Osoby, które nie skorzystają z tej opcji będą musiały zorganizować sobie wyżywienie we własnym zakresie. Na miejscu są dobrze zaopatrzone na czas wakacji sklepy. W domkach są kuchenki gazowe. Osoby pod namiotami muszą sobie same zorganizować kuchenki polowe, bądź dogadać się z „Domkowiczami”
Szkolenia:
Dla osób rozpoczynających przygodę z nurkowaniem w naszym klubie polecamy wzięcie udziału w pierwszym turnusie, aby po pozytywnym zaliczaniu kursu i otrzymaniu stopnia mieć możliwość zostania na dłużej i ponurkowania sobie rekreacyjnie, przy okazji robiąc nurkowania międzystopniowe. Osoby ze stopniem, które pragną podnieść swoje kwalifikacje mogą skorzystać z możliwości nurkowania przed kursem. Pomoże to lepiej się do niego przygotować, lub ewentualnie dorobić wymagane nurkowania międzystopniowe. Na miejscu zapewniamy dyspozycyjność kadry, będzie więc można uzyskać potwierdzenia wykonywanych nurkowań.
Szkolenia na stopnie odbywać się będą w czasie obu turnusów. Osoby szkolące się na czas trwania kursu będą miały zapewniony cały sprzęt nurkowy, poza podstawowym (maska, fajka, płetwy) .
Kursanci muszą mieć ze sobą na obozie:
1. ABC
2. Ważne badania lekarskie
3. jedną fotografię do książeczki (dotyczy P1)
4. Śpiwór lub pościel
Rekreacja:
Dla osób ze stopniami przewidujemy możliwość nurkowań rekreacyjnych. Zorganizowane grupy z wyznaczonym kierownikiem akcji nurkowej będą mogły korzystać ze sprzętu klubowego. Warunkiem koniecznym będzie zgłoszenie akcji kierownikowi rekreacji poprzez dostarczenie podpisanej przez grupę karty nurkowań. Dla osób pragnących zrobić trudniejsze nurkowania organizowane będą specjalne akcje, kierowane przez instruktorów. Wszystkie osoby, które mają opłacaną składkę sprzętową będą mogły na zasadach ogólnych korzystać z wypożyczalni sprzętu oraz z darmowego nabijania butli.
Oczywiście istnieje też możliwość zabrania ze sobą nienurkujących osób towarzyszących. W takim wypadku osoby te pokrywają tylko koszty pobytu.
Dojazd:
Dojazd uczestnicy organizują sobie sami. Proponujemy wystawiani ogłoszeń o wolnych miejscach w prywatnych samochodach na tablicy ogłoszeń w magazynie oraz na forum Jak zawsze można skorzystać z darmowego przejazdu w przypadku pomocy przy pakowaniu i rozpakowywaniu busa. Szczegółowe informacje o terminie wyjazdu podamy później.
Inne uwagi:
Osobom, które w tym roku będą przechodzić chrzest polecamy zabranie starych strojów kąpielowych, ponieważ mogą zostać uszkodzone w czasie zabawy.
Adres ośrodka: ośrodek wypoczynkowy Zielona Dolina 66-220 Łagów Lubuski, ul. Chopina 159. Dla osób, które były już w Łagowie – ul. Chopina to następna przecznica od ul. Szkolnej idąc od centrum.
Ceny:
Miejsce w domku od osoby za dzień 20 zł bez pościeli
Miejsce pod namiotem od osoby za dzień 10 zł
Całodzienne wyżywienie (3 obfite posiłki) 30 zł
Książeczka nurkowa (dokumentacja ukończenia kursy) 75 zł Zapisy:
Zapisy na obóz zbierane są w magazynie klubowym w dni klubowe albo mailem na adres
krab@agh.edu.pl. Warunkiem wpisania na listę będzie wypełnienie zapłacenie zaliczki.
Zarząd AKP Krab AGH