Autor Wątek: Zdjęcie miesiąca  (Przeczytany 73457 razy)

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Styczeń 2006, 20:18:00 »
Cytat: "piroman"
Aby w jakiś sposób zaznaczyć zdjęcia, które biorą udział w konkursie na zdjęcie miesiąca.
Cytat: "piroman"
może zrobić osobną stronę ze zgłoszonymi zdjęciami do konkursu, lub umieszczać je na innym kolorze tła

Brzmi bardzo rozsądnie ale...
Na początku był Album. A Album pochodził od Forum. I powiedziało Forum Albumowi "Tobie będą przydzielane oceny" i ostrzegło "Konkursów urządzał nie będziesz albowiem nie leży to w wydanej wersji twej". I widziało Forum, że Album spełnia założone oczekiwania a wszystko co Album prezentował było dobre. I pojawił się tego czasu Użytkownik Natrętny. I zwiódł Użytkownik Natrętny Album i powiedział "Urządź konkurs, a zobaczysz to co widzi Forum". I zrobił Album jak Użytkownik Natrętny powiedział i zobaczył wtedy Album swoją wersję i zawstydził się, że jego wersja nie wspomaga konkursów.

Chodzi o to, że ten cały konkurs jest tworem abstrakcyjnym, bazującym na ograniczonej funkcjonalności albumu. Wszystkie proponowane przez Was zmiany na pewno wpłynęłyby pozytywnie na przeprowadzenie konkursu, ale wymagałoby to 1) wciskania "łatek" w skrypty forum, albo 2) napisania własnego "silnika" do przeprowadzania konkursów.

Cytat: "piroman"
Mam jeszcze uwagę co do zróżnicowania ocen. Moim zdaniem jest zbyt duży kwant. Przydałoby się zmniejszyć skok. Pozwoliło by to na bardziej precyzyjne wyrażenie swojej opinii na temat zdjęcia.
Zgadzam się. Mnie też tego trochę brakowało. To akurat nie wymaga wielkiego zachodu tak więc ustawiłem skalę ocen od 1 do 10 (oceny wystawione dotychczas przemnożyłem x2).

Cytat: "tatar"
Dlaczego taki wysoki próŋ? A co jeśli kiepskie zdjęcie zbierze dużo głosów - oczywiście negatywnych? Będzie miało ocenę ok. 2 i wygra (bo żadne inne nie będzie miało 3/4 liczby głosów)? Czy możesz jako przykład podać rozkład liczby głosów w którejś edycji?

Podczas ostatniej edycji próg 3/4 odciąłby 2 zdjęcia. Ale jestem w tej kwestii elastyczny. Przypadek kiedy zdjęcie z oceną "2" wygrywa jest raczej mało prawdopodobny, bo człowiek zazwyczaj nie kwapi się do oceniania kiepskich zdjęć. Ale oczywiście przed tym też można się zabezpieczyć odcinając zdjęcia ze średnią poniżej 4.0 - jakby nie było zdjęcie miesiąca musi prezentować odpowiedni poziom.

Cytat: "piroman"
Cytat: "wodzu"
Dlaczego losowanie nie wchodzi w grę?
No chyba dlatego nie wchodzi w grę bo to ma być konkurs na zdjęcie miesiąca a nie na szczęściarza miesiąca


Dokładnie. Przypadek to takie draństwo, które zabija podczas snu :)

Ze względu na fakt, że nasz konkurs wciąż jeszcze raczkuje (bez podtekstów, proszę) chciałem uniknąć podawania jakichkolwiek oficjalnych regulaminów. Niestety, presja otoczenia zmusza mnie do tego, tak więc, po wysłuchaniu opinii szanownych forumowiczów, proponuję co następuje.

1. Zdjęcia kandydujące do zdjęcia miesiąca M
  a) muszą zostać zgłoszone w miesiącu M,
  b) muszą zostać zgłoszone w kategorii "Podwodne",
  c) muszą nawiązywać do tematyki kategorii.
2. Ocenianie zdjęć odbywa się na bieżąco wg funkcjonalności udostępnianej przez Album.
3. Do klasyfikacji na zdjęcie miesiąca M uwzględniana jest średnia ocen zdjęcia z okresu od początku miesiąca M do 7. [do negocjacji] dnia miesiąca M+1 włącznie.
4. Zdjęciem miesiąca M zostaje zdjęcie, które
  a) uzyskało co najmniej 50% [do negocjacji] maksymalnej liczby głosów na zdjęcie,
  b) uzyskało ocenę średnią co najmniej 7.5/10,
  c) ma najwyższą ocenę średnią po uwzględnieniu a) i b),
  d) ma największą liczbę głosów jeśli c) nie wyłoniło zwycięzcy.
5. Postanowienia końcowe [ ;) ]:
  a) jeśli pkt 4. nie wyłonił zwycięzcy, zdjęciami miesiąca zostają wszystkie zdjęcia zgodnie z pkt. 4a-d;
  b) zdjęcie miesiąca M ogłaszane będzie 8. (z kilkudniową tolerancją) miesiąca M+1;
  c) zdjęcie miesiąca będzie opublikowane na stronie głównej wraz z imieniem i nazwiskiem zwycięzcy (o ile zwycięzca wyraźnie nie oznajmi, że sobie tego nie życzy).

Możecie się teraz nad tym znęcać.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Styczeń 2006, 22:25:51 »
Cytat: "jazz"
Na początku był Album. A Album pochodził od Forum (...) I zrobił Album jak Użytkownik Natrętny powiedział i zobaczył wtedy Album swoją wersję i zawstydził się, że jego wersja nie wspomaga konkursów.

Jazz powinieneś zostać kaznodzieją ;) rozwaliłeś mnie tym kawałkiem :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Styczeń 2006, 23:32:54 »
mi to pasi ( ale mi to wszystkie propozycje pasily :) )
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Styczeń 2006, 09:24:10 »
Cytat: "jazz"
a) uzyskało co najmniej 50% [do negocjacji] maksymalnej liczby głosów na zdjęcie,
b) uzyskało ocenę średnią co najmniej 7.5/10,

Do tych punktów mam pewne zastrzeżenia, ale nie dzielmy włosa na czworo. Ważne, że regulamin jest - dajmy mu szansę sprawdzić się w praktyce. Jeśli zdaży się, że spowoduje on nieoczekiwane i nielogiczne rozstrzygnięcia, to możesz na nas (Natrętnych Użytkowników) liczyć, że podniesiemy larum. ;-)

Teraz nic, tylko zgłaszać zdjęcia i głosować. :-D

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Styczeń 2006, 11:22:02 »
czy zdjecie z herbatka jest aby podwodne? :)

no i czy beirze udzial w konkursie?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Styczeń 2006, 11:30:58 »
:twisted: Teraz bedzie problem, jak to regulaminowo rozstrzygnac :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Styczeń 2006, 20:46:02 »
Cytat: "mroowek"
Teraz bedzie problem, jak to regulaminowo rozstrzygnac

Nie widzę problemu, przeczytaj punkt 1c)  :twisted:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Styczeń 2006, 21:28:32 »
no tak, ale mimo wszysto "nwiazuje". Nie jest napisane, ze ma "dotyczyc" :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Styczeń 2006, 21:53:43 »
Cytat: "mroowek"
no tak, ale mimo wszysto "nwiazuje". Nie jest napisane, ze ma "dotyczyc" :)

Mroowek, przez takich jak Ty, prawników cholernych, ten świat jest taki skomplikowany! ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Luty 2006, 21:17:42 »
Kurcze, ale wysokie te noty za zdjecia. Najgorsze maja wiecej niz 5 (czyli srednie). Ciesze sie, ze mamy tak dobre wyniki :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »