Autor Wątek: Zdjęcie miesiąca  (Przeczytany 69680 razy)

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Styczeń 2006, 09:42:59 »
Cytat: "jazz"
Wolnego waszmościowie!
To nie konkurs National Geographic. Nie wyskakujmy z armatą na muchę.
Na muchę? Które zdjęcie to mucha, no które? ;-) Nie musi być regulamin na 3 strony łącznie z podaniem Sądu właściwego do rozstrzygania sporów, ale przydałoby się jednoznaczne określenie terminów zgłaszania zdjęć, głosowania, ogłoszenia wyników. I nie uważam, żeby 11 głosujących to było mało.

Cytat: "jazz"
Nie do końca. Tak było tylko w grudniu ale tylko dlatego, że było to zwykłe opóźnienie spowodowane brakiem sensownego sposobu wyłaniania zwycięzcy.
A ja myślałem, że to była realizacja mojego postulatu. :-)

Cytat: "jazz"
Nie. Pod uwagę brana jest sumaryczna liczba głosów oddanych na zdjęcie (bez względu na to w którym miesiącu głos został oddany).

To, jeśli dobrze rozumiem, zdjęcie które zostało zgłoszone w ostatnim tygodniu, może wygrać w dwóch kolejnych edycjach. Jaka jest wada rozwiązania, że zarówno czas zgłaszania (do danej edycji) jak i czas głosowania wynosi 1 miesiąc, ale te czasy są przesunięte względem siebie o tydzień? Zgodność okresu zgłaszania do danej edycji z miesiącem kalendarzowym pozwala łatwo rozpoznać w Albumie zdjęcia z obecnej edycji.

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Styczeń 2006, 04:58:47 »
Cytat: "tatar"
To, jeśli dobrze rozumiem, zdjęcie które zostało zgłoszone w ostatnim tygodniu, może wygrać w dwóch kolejnych edycjach.
Spodziewałem się tego stwierdzenia z Twoich... palców, prędzej czy później :) Oczywiście zdjęcie może wygrać tylko raz.

Cytat: "tatar"
Jaka jest wada rozwiązania, że zarówno czas zgłaszania (do danej edycji) jak i czas głosowania wynosi 1 miesiąc, ale te czasy są przesunięte względem siebie o tydzień?
Prawie nie ma. "Pięć tygodni wstecz" zaoszczędza trochę miejsca w regulaminie :) Zauważ, że Twoje "pięć tygodni wstecz bez ostatniego, czyli cztery" tak naprawdę zawiera się w moim "pięć tygodni wstecz", a różnica tego jednego tygodnia wpływa na różnicę w wyniku głosowania z bardzo małym prawdopodobieństwem, a jeśli już to tylko pozytywnie (to wciąż będzie wtedy zwycięzca miesiąca X ogłoszony na początku miesiąca X+1) :)
Ale jeśli się upierasz to nie mam nic przeciwko, ot taki ze mnie układowy gość :)

Cytat: "piroman"
Zastanawiam się czy nie lepiej by było pokazywać ocenę zdjęcia dopiero po zagłosowaniu na nie. Ustrzegło by to przed sugerowaniem się ocenami danymi przez innych.

Słuszna uwaga. Rozważę.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Styczeń 2006, 08:30:54 »
Howgh!

To ja mam tylko jedną prośbę.
Proszę o spisanie wszelkich ustaleń, abyśmy wiedzieli:
- kiedy nadsyłać zdjęcia
- kiedy możemy głosować
- co jest jawne a co nie (ile ocen, kto głosował, ...)
- które zdjęcie wygrywa
- co w sytuacji gdy kilka zdjęć jest ocenionych tak samo


Pozwoli to uniknąć wszelkich niespodzianek i sytuacja będzie klarowna
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Styczeń 2006, 09:17:02 »
Taka refleksja mnie naszla przegladajac ten wątek, ze za niedlugo trzeba bedzie powolac w klubie
Komisję Kontroli Gier i Zakładów :mrgreen:
czuwającą nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkursów  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Styczeń 2006, 09:21:12 »
Cytat: "Bartolomeo"
Taka refleksja mnie naszla przegladajac ten wątek, ze za niedlugo trzeba bedzie powolac w klubie
Komisję Kontroli Gier i Zakładów :mrgreen:
czuwającą nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkursów  :wink:

i idąc z duchem czasów Urząd Kontroli Antykorupcyjnej, który bedzie kontrolował komisje kontroli gier i zakładów :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Styczeń 2006, 15:50:44 »
Cytat: "wodzu"
Proszę o spisanie wszelkich ustaleń

Dołączam się do prośby żeby opublikować na forum ostateczną wersję regulaminu.

I mam jeszcze jedną propozycję. Aby w jakiś sposób zaznaczyć zdjęcia, które biorą udział w konkursie na zdjęcie miesiąca. Wprawdzie jak będzie regulamin to będzie można po dacie sobie je samemu namierzyć, ale jak by były w jakiś sposób wyróżnione to by ułatwiło sprawę (może zrobić osobną stronę ze zgłoszonymi zdjęciami do konkursu, lub umieszczać je na innym kolorze tła). Takie rozwiązanie ułatwiło by przyszłym głosującym, bo po jakimś czasie to o regulaminie najwyżej będą pamiętać osoby zgłaszające zdjęcia.

Mam jeszcze uwagę co do zróżnicowania ocen. Moim zdaniem jest zbyt duży kwant. Przydałoby się zmniejszyć skok. Pozwoliło by to na bardziej precyzyjne wyrażenie swojej opinii na temat zdjęcia. Myślę, że dodanie ocen połówkowych (1.5, 2.5, .. , 4.5) w zupełności by wystarczyło.

pozdro
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Styczeń 2006, 00:09:43 »
Cytat: "wodzu"
- kiedy nadsyłać zdjęcia
Kiedy tylko zechcesz. Nie wpłynie to na ocenę.

Cytat: "wodzu"
- kiedy możemy głosować
Kiedy tylko zechcesz.

Cytat: "wodzu"
- co jest jawne a co nie (ile ocen, kto głosował, ...)
Na razie tylko średnia ocen na zdjęcie, oraz zwycięzca recz jasna.

Cytat: "wodzu"
- które zdjęcie wygrywa
Najlepsze :)
Czyli takie, które otrzymało przynajmniej 3/4 maksymalnej liczby głosów na zdjęcie i najwyższą ocenę.

Cytat: "wodzu"
- co w sytuacji gdy kilka zdjęć jest ocenionych tak samo

Zwycięża zdjęcie z największą liczbą głosów. Jeśli to nie wyłoni zwycięzcy to mamy wielu zwycięzców. Dogrywka, powołanie komisji, czy też losowanie raczej nie wchodzą w rachubę.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Styczeń 2006, 10:37:06 »
Cytat: "jazz"
wodzu napisał/a:   
- kiedy nadsyłać zdjęcia   

Kiedy tylko zechcesz. Nie wpłynie to na ocenę.
Wpłynie, bo od tego zależy z jakimi zdjęciami zdjęcie konkuruje. :-)

Cytat: "piroman"
Aby w jakiś sposób zaznaczyć zdjęcia, które biorą udział w konkursie na zdjęcie miesiąca.
Dlatego jestem za zgodnością okresu zgłaszania zdjęć z miesiącem kalendarzowym - wtedy po widocznej dacie zgłoszenia można łatwo rozpoznać zdjęcia z obecnej edycji.

Cytat: "jazz"
Czyli takie, które otrzymało przynajmniej 3/4 maksymalnej liczby głosów na zdjęcie i najwyższą ocenę.

3/4? Fiu, fiu. Próg liczby głosów uzasadniłeś tym, że pojedynczy głos z wysoką oceną jest mało reprezentatywny. Ale średnia ocena z 4 głosów już jest dość reprezentatywna, a ma chyba małe szanse na zakwalifikowanie się. Dlaczego taki wysoki próŋ? A co jeśli kiepskie zdjęcie zbierze dużo głosów - oczywiście negatywnych? Będzie miało ocenę ok. 2 i wygra (bo żadne inne nie będzie miało 3/4 liczby głosów)? Czy możesz jako przykład podać rozkład liczby głosów w którejś edycji? Boję się, że taki wysoki próg a prori odrzuca z konkurencji większość zdjęć i to w sposób niespodziewany dla głosujących (bo liczby głosów nie widzą).

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Styczeń 2006, 13:11:22 »
Howgh!

Cytat: "jazz"
Cytat: "wodzu"
- co w sytuacji gdy kilka zdjęć jest ocenionych tak samo
   

Zwycięża zdjęcie z największą liczbą głosów. Jeśli to nie wyłoni zwycięzcy to mamy wielu zwycięzców. Dogrywka, powołanie komisji, czy też losowanie raczej nie wchodzą w rachubę.


A ja mimo wszystko obstawałbym za tym, że powinno być jedno zdjęcie miesiąca i ewentualnie zdjęcia wyróżnione w miesiącu

Dlaczego losowanie nie wchodzi w grę?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Styczeń 2006, 14:18:43 »
Cytat: "wodzu"
Dlaczego losowanie nie wchodzi w grę?

No chyba dlatego nie wchodzi w grę bo to ma być konkurs na zdjęcie miesiąca a nie na szczęściarza miesiąca ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".