Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - IWAN

Strony: 1 ... 58 59 [60]
591
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne /
« dnia: 27 Lipiec 2004, 09:29:42 »
Odpada praktycznie mozna nurkować od 15 06 do 15 09 i tyle w innym okresie zapomnij fale są jak autobusy a widoczność 2-3 metry . Jak nie wierzysz to ci pokażę zdjęcia zatok . Plaże tam składją się tylko i wyłącznie z muszli małża -niema ani grama piasku niczego tylko muszle wyrzucone przez morze zimą które tworzą 6 m wysokości nasypy . Jak idziesz to sie łamią pod stopami bajkowy krajobraz  :mrgreen: zatem tylko obóz letni  =D>

592
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Wróciłem z Raju
« dnia: 26 Lipiec 2004, 20:13:57 »
Tak na wstępie chciałbym zaznaczyć że ten tekst jest umieszczony na forum wewnetrznym Kraba i chciałbym aby tu pozostał zatem nalegam aby zadna dobra dusza czy to miejscowa czy też zabłakana nie ważyła sie go puscic gdzieś dalej mam tu na mysli inne grupy dyskusyjne .
Do meritum: wróciłem z rozpoznania na morzu czarnym i jestem naprawdę pod wrażeniem . Miejscowość Primorsko na miejscu jest profesjonalna w sense technicznym baza - dobra spręzarka filtry jako takie sprzet normalny aczkolwiek słowa serwis , resurs , atest nie zostały jeszcze przetłumaczone na jezyk Bułgarski . Co pod wodą ?? Dla mnie raj dla innych oceńcie sami :
1 widoczność do 15 m rególuje nia fala jak falowanie jest bardzo mocne spada do 4-5 m zazwyczaj jest to 10 m
2 głebokośc miejsc nurkowych w tym rejonie od 7 - 24 m generalnie morze płytkie
3 życie pod wodą moim skromnym zdaniem kosmiczne setki krabów szkaradnic fletnic itp. a do tego lasy porostów .alg , gorgoni i do tego setki slimaków .
4 odnośnie rybek to sa generalnie niewielkie i jest duzy deficyt ryby w tym rejonie . Jedyną dużą rybą do zjedzenia jest Makrela niestety importowana z Turcji . A co do naszych zamiłowań klubowych to dobrze strzela się ławice szproty  nocy szkaradnice . Można także dziabnąć nożem fląderkę lub Turbota na ostatnim nurku złapałem rękami 1,5 kg Turbocika (naprawde dużaaaaa rybka) Dodam ze w knajpie płaci się za ten przysmak ok 9 euro za 100 g .
5 wraki generalnie wszystkie sa rozwalone bo morze jest dzikie w zimie a w dodatku płytkie zatem wraki są rozniesione na dużym terenie . w kierunku sozopolu leży francuski parowiec żaglowy Jack Forese w 1923 roku wpłynoł we mgle na skały . po penetracji pierwszej dziury znalazłem rozwalone drzwi z których wydziobałoem mosiezna tabliczkę
ale jest tam jeszcze mnóstwo fajnych rzeczy . oprócz tego kupe złomu w porcie przy cyplu na 7 m . cdn.

[ Dodano: Pon 26 Lip, 2004 20:41 ]
ciąg dalszy : Odnosnie wraków to 3 miesiące przed moim przyjazdem do bułgari rosyjskie muzeum porozumiało sie z bułgarskim odnośnie zatoniecia w czasie II wojny swiatowej drobnicowca wiozącego wiedeńską porcelane . Wysłano ekipe nurków z muzeum na poszukiwania . szukali tydzień i nie znaleźli poniewaz namiary były niedokładne ostatniego dnia jeden zabłądził i wpłynoł do zatoki i podrodze znalzał wrak . A ze chłopcom skończyło sie powietrze to też wraku nie przegrzebali . Bułgar prowadzący bazę gdzies sie pokatnie dowiedział sie o całej sprawie . O czywiście wychlapał to czechowi który u niego pracował jako niby instruktor (oczywiście gostek zrobił OWD w Naui ale jak to sie mówi tu jest bułgaria i wszystko wolno :mrgreen: ) Bułgar nie chciał aby ktokolwiek tam nurkował ale moi swierzo poznani kompani z Torunia wyciagneli przy okowicie z czecha wszysko . Potem juz tylko potajemne ładowanie butli i wyjazd autem chłopaków na wrak . To naprawde fantastyczne uczucie byś 3 czy 4 osoba która nurkuje na wraku . A co do ładunku to faktycznie wiózł wiedeńska porcelane a precyzyjniej kible , flizy i pisuary  :mrgreen: Kamrat z Torunia wyciągnoł cynkowego pieska . A  co do  chłopaków z torunia to jeden wyciągnoł w starym porcie całą amforę . Bułgar jak mu o tym powiedzieli to pił kilka dni . Dodam ze Bułgar jest maniakiem i ma fisia na punkcie kopania w ostatni dzień 1,5 godziny wydrapywali bulaj z wraku (fantastyczny) Niemniej wyciagnać cała amforę to jakby trafić w totka i nie dziwie sie że sie rozchorował . Bułgarskie muzeum pewnie takowej nie posiada . Niestety mi nie dane było zanurkowac w starym porcie bo baba z muzeum bułgarskiego rozkopała drogę . Potem chłopaki pojechali i zakopali . ale jak mielismy jechac to sie okazłao że wmurowali stalowe słupki i znowu klapa . Ale spoko bo pojechali i wycieli te słupki szlifierką . No tylko ze jak sie cała ta ciuciubabka z policja i muzeum skończyła to ja musiałem jechać ](*,) dupa zbita . Ale nurkowałem w jaeszcze starszym porcie i naładowałem całą siatke na ryby skorupami tak średno datowanymi na 800 lat wybrałem kilka a resztę wywaliłem także cos tam mam  :mrgreen:
No to co chłopaki ??? jak wam się to podoba ??
może za rok ( da sie nurkować tylko 3 miesiące ) mały wypadzik ??
Kilka konkretów :
kwatera 7 lewa 3,5 euro za dobę
ładowanie butli (awarynie ) 6 lewa 3 euro
wynajęcie łodzi 15 nurków ok 10 euro
browar 0.25 euro czyli 1.15 PLN
no i co to chyba jest raj  :mrgreen:

Strony: 1 ... 58 59 [60]