Autor Wątek: Obóz szkoleniowy w Chorwacji  (Przeczytany 17398 razy)

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Styczeń 2009, 14:29:33 »
Cytat: "killer"
a do tego 158 nurków na każdy m3 wody!  :mrgreen:

dlatego najlepiej nurkować na Zakrzówku zimą :D
--> niewielu nurków, cisza, spokój, harmonia...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline iska

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Styczeń 2009, 14:48:07 »
Cytat: "PabloSz1970"
Nurkowania w lecie na Zakrzowku mozna zaliczyc do czystych przyjemnosci zwlaszcza w piekne sloneczne dni! Nie zla widocznosc, ciepla woda, fajne widoki i sporo ryb plus podwodne atrakcje.
Watpie aby nurkowanie na Zakrzowku zniechecilo kogokolwiek zajawionego na nurkowanie!!!

hmmm..Zakrzówek owszem nie odstrasza a zdecydownie zachęca, ale nalezy dodać, że obóz odbywa się nad odległym jeziorkiem ;) a nie w kamieniołomie. Na Zakrzówku odbywają się majowe "łikendówki" i niezawsze (baaardzo rzadko) jest wtedy pięknie i słonecznie ( podczas mojego kursu pioruny rozświetlały niebo a deszcz urokliwie przemywał drogę zjazdową  :lol: ). Mimo wszystko zdecydowanie polecam polskie wody - zgadzam się, iż łatwiej z zimnego i ciemnego przenieść się do ciepłych mórz no i wrażenia są wtedy dwa razy większe niż dostać od razu to co "przyjemniejsze".
A co do atrakcji, to u nas też jest nienajgorzej. Ubiegłoroczne jeziorko oferowało nawet .."wraki" ;) już nie wspomnę o satysfakcji, jaką Wam da taki kurs (wiecznie zimne, mokre pianki, 100% wilgotność w namiocie ;) itp, itd)
pozdrawiam serdecznie  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez iska »

Offline goya

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Styczeń 2009, 16:21:30 »
Cytat: "PabloSz1970"
Watpie aby nurkowanie na Zakrzowku zniechecilo kogokolwiek zajawionego na nurkowanie

zgadzam się , gdyby nie zakrzówek wielu z nas nigdy nie odkryłoby nurkowania

Cytat: "killer"
a do tego 158 nurków na każdy m3 wody


to śwadczy o wyjątkowości tego miejsca
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez goya »

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Styczeń 2009, 16:25:35 »
Cytat: "goya"
to śwadczy o wyjątkowości tego miejsca


raczej o braku konkurencji... :) ale ja tam Zakrzowek lubie, w umiarkowanych dawkach! :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline goya

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Styczeń 2009, 16:42:53 »
Cytat: "killer"
ale ja tam Zakrzowek lubie

no to jest nas dwoje
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez goya »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Styczeń 2009, 17:20:43 »
Hmmmm.....  widze w spoleczenstwie duza doze zawisci!!!!  Czyzby panowalo ogolne rozumowanie - "skoro mi tylek wymarzl w Insku lub w Łagowie to dlaczego Ci w tym roku maja miec lepiej i bardziej komfortowo??" - czyz nie o to chodzi?
Ogolnie moim zdaniem warunki chorwackie nie sa ani gorsze ani lepsze, poprostu sa inne. Caly komfort wyjazdu polega na lepszym klimacie, a poniewaz nic nie jest za darmo to poprostu trzeba wyskoczyc z odrobie wiekszej kaski. Pytanie tylko czy tegoroczni kursanci sa sklonni zaplacic ta roznice!!!
Mysle ze to tyle w temacie
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline doktor

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Styczeń 2009, 00:16:15 »
Co prawda nie mam za dużego stażu/doświadczenia przynajmniej porównując do osób które się tutaj wypowiadają ale spróbuję coś dodać od siebie. Przed przeczytaniem tego wątku uważałem że jedyna słuszna metoda to polskie zimne "trudne" wody bo tak bezpieczniej. Chorwacja i tego typu podobne miejsca jak słusznie zauważono mają jednak swoje uroki tak dobre i złe które zostały wymienione vide falowanie, prądy, większe ryzyko trudniejszych do opanowania zaczepów itd. W tej chwili myślę że tak naprawdę nie ma to tak dużego znaczenia gdzie będziemy się uczyć. Odpowiednie podejście do swoich umiejętności i zdobytego doświadczenia powinny grać większą rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeżeli osoby które zdobywając certyfikat w późniejszym czasie wybiorą się na nura w zgoła odmienne, całkiem nowe dla nich warunki okażą respekt, wybiorą się z kimś doświadczonym kto o nich zadba, dokładnie przemyślą co mają zamiar zrobić to wszystko będzie ok.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez doktor »
Michał Swolkień

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Styczeń 2009, 09:51:39 »
Hej,

Podczas wyprawy na Elbę odbył się kurs na P1. Wiem na pewno, że co najmniej 3 osoby, które zrobiły tam kurs nie "odważyło się" więcej zanurkować w Polsce ("ee za za zimno i nie ma nic ciekawego").

Czy jest ktoś na forum z tamtej ekipy (kurs prowadził Węgorz z asystą Sylwka) - może oni by się wypowiedzieli?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline Agi(Marjolka)

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Styczeń 2009, 13:53:13 »
Jak dla mnie, prosta sprawa...Jeśli kogoś zafascynuje nurkowanie to będzie chciał schodzić pod wodę w każdych warunkach, a nie wydziwiać że tu to zanurkuje bo ciepła woda, a tu nie bo zimna :!: ale to moje zdanie :wink:
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Agi(Marjolka) »
DreamLikeYouAreGonnaLiveForever, LiveLikeYou\'llDieTomorrow!

Offline goya

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Styczeń 2009, 15:45:27 »
każdy nurkuje tam gdzie mu się podoba, jeśli ktoś nie ma ochoty moczyć tyłka w zimnej wodzie to go nikt do tego nie zmusi
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez goya »