Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maćq

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13
31
Aktualności /
« dnia: 09 Kwiecień 2010, 13:49:24 »
Witam

Dzisiaj (tj. 09.04.2010) od 18.00 wkręcamy kóka do stojaków w siedzibie w slumsach. Chętnych do pomocy zapraszamy. Jeśli będzie nas więcej to zożone stojaki można by zacząć malować.

Pozdrawiam
Maciek

32
Aktualności /
« dnia: 08 Kwiecień 2010, 00:09:27 »
Witam

Chciałbym podziękować Wszystkim, którzy stawili się dzisiaj i pomogli w doprowadzeniu siedzib do stanu używalności.
Z mojej strony szczególnie chciałbym podziękować klubowiczom, którzy pomagali przy sprężarkowni, ponieważ pomimo kilku zmian koncepcyjnych i piętrzących się przeciwności losu udało się wykonać założony na dzisiaj dla kontenera plan w stu procentach :)

Pozdrawiam - licząc, przy pracach w Klubie, zawsze na taki odzew jak dziś
Maciek

33
Aktualności /
« dnia: 06 Kwiecień 2010, 06:02:55 »
Witam

Święta minęły i czas ruszyć ze zdwojoną siłą. W środę 07.04.2010r. ogłaszam kolejny etap prac przy szeroko pojętej organizacji siedziby.

od 18.00 - prace przy sprężarkowni - PLAN: przekręcenie półek i obcięcie regałów (min 3/4 osoby, w tym przynajmniej jedna umiejąca posługiwać się szlifierką kątową (tzw. boszek, kątówka itp.), ustawienie regałów i przerzucenie na nie butli, prace ogólnoporządkowe, może powieszenie bilbordu.
od 19.15 - prace w siedzibie w "slumsach" - malowanie stojaków na pianki i krw (min. 3 osoby różne od tych na 18.00) - jeśli ich stopień wyschnięcia zdąży być satysfakcjonujący, rozwieszenie pianek i krw na stojakach

Oczywiście im nas będzie więcej tym prace będą szły szybciej. Dużo jeśli chodzi o wykonalność planu zależy od pogody (tak czy inaczej trzeba to zrobić i nie ma zmiłuj).
Imiennych zaproszeń do pomocy przy organizacji siedzib nie będzie.

Pozdrawiam i czekam przed 18-stą na Was w okolicach sprężarkowni w środę
Maciek

34
Hajdpark /
« dnia: 05 Kwiecień 2010, 22:22:29 »
A według mnie i mojej wiedzy (może nie pełnej) na temat Zakrzówka sprawa wygląda tak:

Miasto miało mały udział w terenach zwanych dzikimi, natomiast większa część była prywatna od zawsze. Kraken ponieważ dogadał się z właścicielami i za to że zabezpieczał potencjalnie niebezpieczny teren (do czego prywatni właściciele byli zobowiązani) dzierżawił od nich teren pod bazę. Ponieważ prywatni właściciele sprzedali swoje udziały deweloperowi, może on tam zrobić co chce (musi zabezpieczy teren) bo miasto nie miało pomysłu/pieniędzy/itp. aby odkupić to od właścicieli i zrobić  tam coś o czym mówicie. Uważam więc, że jeśli deweloper nie chce osuszyć akwenu i postawić tam bloków, tylko zrobić coś dla ludzi, to nie należy mu przeszkadzać za bardzo. Jakby ktoś z Was był właścicielem terenów w środku miasta, to też raczej by nie myślał jak wszystkim zrobić dobrze, tylko o tym jak najkorzystniej sprzedać lub jak najwięcej zarobić na ziemi, którą posiada. Zakrzówek od zawsze był prywatny i prawo do decyzji należy do właścicieli (teraz do właściciela = dewelopera). Wszystkie inne pomysły z wywłaszczeniami włącznie skończyły się 1989r. Jedynym motywem niepozwalającym na budowę jakiejkolwiek infrastruktury jest park/otulina wokół parku narodowego, ale uwierzcie mi nie chcielibyście by właścicielami takich gruntów.

Konkluzja:
PRIMO: Rowerzysto /nurku (w tym ja) jak zrobią tam strefę chronioną to nie ma szans abyśmy tam weszli i ponurkowali/ jeździli
PRIMO ULTIMO: Czy jako właściciel prywatny liczyłbyś się z kimkolwiek, kto chce coś dla dobra ogółu, który i tak się na ciebie wypnie?

35
Aktualności /
« dnia: 29 Marzec 2010, 22:40:35 »
Witam

Ponieważ dzisiejsza akcja sprzątania wyszła kiepsko - tylko ja i Grzesiek, chciałem uświadomić Wszystkim, że wizja nabijania butli odciąga się coraz bardziej. Jednym z warunków podłączenia nas do prądu przez AGH jest umycie przez nas kontenera (udało nam się zacząć 3 z 4 ścian, bo było mało rąk do pracy). Pozostaje jeszcze wykonanie instalacji powietrznej i elektrycznej dla sprężarki wewnątrz kontenera, których to w ogóle nie udało się ruszyć dzisiaj, a chciałem to przynajmniej zacząć.

W związku z dużym zainteresowaniem kiedy można będzie nabijać butle odpowiadam wszystkim - JEŚLI TO BĘDZIE MOŻLIWE POINFORMUJĘ O TYM NA FORUM.
Z mojego punktu widzenia nie nastąpi to szybko, bo mam tylko dwie ręce, a zostało dużo do zrobienia i nie wszystko się da w pojedynkę, a we dwójkę zajmuję to znacznie więcej czasu niż mogłoby.

W tym tygodniu nie będzie już żadnego zrywu na organizację sprężarkowni, bo już czuć w powietrzu Święta.

Pozdrawiam
Maciek

36
Aktualności /
« dnia: 28 Marzec 2010, 18:32:19 »
tak 29.03.2010 - sorki za pomyłkę

37
Aktualności / Sprzątanie sprężarkowni
« dnia: 27 Marzec 2010, 20:01:35 »
Witam wszystkich

Ponieważ lada dzień AGH podłączy naszą nową sprężarkownię do prądu, ogłaszam wielkie sprzątanie  w/w kontenerze. Wszyscy, którzy chcą pomóc, zbiórka pod kontenerem o 18 w poniedziałek. Planowany zakres robót: odkurzanie środka (sprężarki, butli,półek itp.), umycie zewnętrza kontenerka, powieszenie jednej z tablic na jego ścianie, wykonanie przyłącza powietrza dla sprężarki.

Pozdrawiam i czekam na Was w poniedziałek 29.03.2010 o 18.00
Maciek

P.S.
LOKALIZACJA nowej sprężarkowni - tak to będę nazywał bo to brzmi dumnie :).
Na terenie Wydziału Fizyki (bud. D10) stoją dwa blaszane hangary, a tuż obok nich, pod bilbordem Kraba (prorocze to takie), mały, biały, brudny kontenerek. To właśnie ON :)

38
Hajdpark /
« dnia: 27 Luty 2010, 13:14:03 »
a do oglądał ktoś do momentu jak koleś robi na zatrzymanym , albo dwa kółka, z których "późniejsze" wyprzedza to "wcześniejsze", albo jak dwa kółka się łączą - niestety aby zobaczy naprawdę wypasione kółka trzeba przetrzymać cały film do końca :)

39
Hajdpark / kto tak umie
« dnia: 27 Luty 2010, 07:37:08 »
Kto umie puszczać takie kółeczka pod wodą??

http://www.funiaste.net/obrazki/2010/lu ... avi/pokaz/

40
Aktualności /
« dnia: 25 Luty 2010, 11:25:54 »
Balet we wcześniejszym czasie miał strych w budynku A0 AGH, a teraz chodzi o strych w akademikach „slumsach”. Wątpię aby komuś chciało się zrywać podłogę ze strychu przy wyprowadzce :)

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13