Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - panq

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 64
31
Forum ogólne / Impreza
« dnia: 15 Wrzesień 2014, 13:25:58 »
Cześć!
Serdecznie zapraszamy wszystkich w środę (17.09) na 19.00 na małą imprezkę do klubu :)
Coś tam nam zostało po weselu do konsumpcji ;).

Serdecznie pozdrawiamy!
Ania i Bartek

32
Sprzęt / Odp: Okazje
« dnia: 15 Wrzesień 2014, 13:07:58 »
Jak po nią pojedziesz do Szczecinka :P
Wersja 160 przeznaczona jest do gazów technicznych. Do powietrza jest 160p. W Agencjach Mienia Wojskowego trafiają się używane w cenach 700-100 zł/szt. Trzeba szukać.

33
Forum ogólne / Odp: Zaawansowane warsztaty sprzętowe
« dnia: 15 Wrzesień 2014, 12:13:06 »
Proszę Artur byś pamiętał, że zdecydowana większość w klubie nurkuje turystycznie. Nie mam nic przeciwko propagowaniu nurkowań zaawansowanych, ale dawanie odczuć osobom, które tak nie  nurkują, nie mają zamiaru, że są gorsze, słabsze, itd.... by udowadniać wyższość płetwonurków w konfiguracjach nie przeznaczonych do nurkowań turystycznych  nad tymi, dla których płetwonurkowanie to turystyka kwalifikowana jest co najmniej nie w porządku.

Z drugiej strony w klubie jest sporo osób, które chcą się rozwijać i klub powinien dawać im taką możliwość. Oczywiście absolutnie nie powinno się wartościować charakteru czyjegoś nurkowania, dopóki jest to nurkowanie bezpieczne. Oferta klubu musi być dla każdego. Jeśli ktoś poświęca swój czas i energię na organizowanie warsztatów, należ być mu jak najbardziej wdzięcznym i promować taką działalność. Tym bardziej, że uczestnictwo jest przecież całkowicie dobrowolne. Niech coś się cały czas dzieje w klubie, żeby ludzie przychodzili. Inaczej będzie tylko kurs P1, a potem jedynie imprezy w Gwarku. Im więcej robimy, tym lepiej dla nas.

Serdecznie pozdrawiam,
Panq

34
Sprzęt / Odp: Serwis suchych skafandrów i automatów Apeks
« dnia: 08 Wrzesień 2014, 23:01:27 »
Foka, dostarcz do mnie, to zobaczymy co da się zrobić :)

P.S.
Skoro tak wszyscy mogą się reklamować, to nadmienię, że zarówno ja jak i Tomek Urban (vel "Obły") również serwisujemy sprzęt ;)

35
Szkolenia / Odp: Płetwonurek w konfiguracji bocznej (PKB)
« dnia: 06 Wrzesień 2014, 12:08:02 »
Tak sobie czytam tą dyskusję i czytam...
Wiecie co?
Nie ma "jedynej słusznej" konfiguracji. Każda ma swoje wady i zalety, które trzeba znać i rozumieć. Bez wyszkolenia każda konfiguracja może być uciążliwa, a czasami wręcz zabójcza. Ja osobiście śmieję się z twinowców-bombowców z toną sprzętu idących na rekreacyjnego nura na Zakrzówku. Kiedyś sam dałem się wciągnąć w DIR-gonitwę nie wiadomo do czego, ale dzięki temu zdałem sobie sprawę, że na zwykłe nie wymagające deko nurki spokojnie starcza jedna flaszka i skrzydło, a wręcz czasem jacket (komfort szybkiego ubrania się i rozebrania w wodzie). Do archeo podwodnej często stosuje się konfiguracje nietypowe, wymuszane przez charakter prac, jak na przykład butla z samym noszakiem i wyporność na suchym (kto widział na Elbie, ten wie :)). Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i co zastosować.
Generalnie moim zdaniem bez względu na to, jaką konfigurację się stosuje, przede wszystkim trzeba MYŚLEĆ!

Pozdrawiam!
Panq

36
Hajdpark / Odp: Zaproszenie
« dnia: 02 Wrzesień 2014, 14:41:43 »
Dziękujemy wszystkim! :)

37
Hajdpark / Zaproszenie
« dnia: 02 Wrzesień 2014, 10:12:33 »
Serdecznie zapraszamy! :)
38
Forum ogólne / Odp: Gazetka klubowa
« dnia: 02 Lipiec 2014, 20:33:53 »
Super! Chętnie poczytam :)

39
Sprzęt / Odp: kryza szyjna
« dnia: 29 Czerwiec 2014, 02:38:55 »
Samo wywijanie nic nie da. Ja gazety zbierałem "z taboretu" - babcie zostawiały koło koszy na śmieci w reklamówkach stare gazety w sobie tylko znanym celu. Na wykopie się przydawały i przy innych okazjach również. W butach jest słabe parowanie, więc coś musi "wyciągać" wilgoć - najlepsza i najtańsza jest gazeta.

Zdradzę drugi patent na suszenie suchego: nabywamy farelkę, najlepiej z płaskim, wąskim i prostokątnym frontem oraz dwa węże karbowane (mogą być stare od odkurzaczy). do frontu farelki montujemy maskownicę z dwoma otworami pasującymi średnicą do węży. Węże mocujemy w otworach maskownicy. Jeden wąż do jednej nogawki, drugi do drugiej i na małym biegu niech się suszy. Końcówki węży najlepiej zostawić "otwarte", żeby nie spalić farelki. Można też porobić w dolnej partii węży otwory na obwodzie, żeby uchodziło powietrze, jeśli farelka się dławi i ciężko pracuje.

Pozdrawiam!
Panq

40
Sprzęt / Odp: Rezygnacja
« dnia: 29 Czerwiec 2014, 02:33:11 »
Już za późno - pojechałem :)
Pozdrawiam z Eire sącząc Guinessa!
Dzięki Dan za dobre słowo!

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 64