Autor Wątek: Azon - prośba o porade  (Przeczytany 7811 razy)

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Maj 2009, 21:42:55 »
Niestety w przypadku Azona, Bulbona itp. nie można pisać o stosunku jakości do ceny raczej trzeba pisać brak jakości oraz niska cena. Moim popartym własnymi doświadczeniami zdaniem jedyną zaletą tych latarek jest niska cena więcej zalet nie zaobserwowałem  ](*,) No może jedną humorystyczną bo zawsze wszystkich śmieszyło na nurkowaniu jak się wylewało wode z kanistra w azonie albo z palnika w Bulbonie. Ja się wyleczyem z kupowania takiego g..na za dużo nerwów mnie kosztowało ciągłe grzebnie czyszczenie styków suszenie no i awarie zawsze wtedy kiedy latarka naprawde była potrzebna. no ale cóż jak niema kasy to sie kupuje chałe a potem sie siedzi i grzebie w końcu jak cos zrobili w piwnicy to i w piwnicy da sie naprawić #-o Uważam że na chwile obecną najlepszy stosunek jakości do ceny maja produkty Lola. Na Dive Rite zawiodem sie o tyle że Hid zajefajny ale ładowarka gówno warta i padła na szczęście importer zachował sie elegancko i wymienił nieodpłatnie na nową. Ja tam uważam że jak niema kasy to uzbierać i kupić coś z sensem co posłuży pare lat zamiast tandety. W myśl zasady nie stac nas na kupowanie rzeczy tanich  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline ZAAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • BHP Niedzielscy
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Maj 2009, 10:41:17 »
Ogrze nie zapominaj, że w tym klubie nurkują przede wszystkim studenci. Nikt nie ma zamiaru wydawać ponad 2K żeby kupić sobie latarkę nie mając skompletowanego w całości sprzętu takiego jak pianka, automaty, butla etc. Nikt nie przeczy zaletom latarek za 3 tys złotych, ale po co komu taki sprzęt za taką cenę jak przede wszystkim będzie ją używał do nurkowań nocnych, kilkunastu/kilkudziesięciu głębokich w Polsce i czasami do poświecenia sobie do wraku w Egipcie. Ile taka latarka będzie świecić pod wodą? Maks 80-100h w ciągu roku dla zapaleńca, 30-40h w typowych zastosowaniach? Płacić taką kasę żeby eksploatować ją w tak małym zakresie?  Bez sensu. Dopóki dla kogoś nie istotny krótki czas ładowania, mała waga, długi okres świecenia przy zachowaniu odpowiedniej jasności, dopóty nie będzie się nawet zastanawiał nad zakupem latarki za takie pieniądze.
Jeśli ktoś napiera, robi wraki, praktycznie na każde nurkowanie zabiera latarkę to już inna historia. Poza tym jak się wstępuje do grona rasowych napieraczy to w sumie nie wypada mieć nic innego jak HIDa za kilka tysiaków. Wszystko inne świeci słabo, źle i chałowato  :wink:.  
Napisałeś że zasilacz padł Ci w HIDzie (dobrze że producent wymienił, bo pewnie z 50 zł kosztuje, więc przy takim koszcie latarki to raczej nie pieniądz). O ile mnie pamięć nie myli to pierwszą rzeczą jaką zrobiłeś z pierwszym zakupionym HIDem było przerabianie w nim uchwytu na goodmanowski loli... jeszcze troszeczkę tym latarkom potrzeba żeby były warte w 100% swojej ceny.
Mam "chałowatego" bulbona którego odkupiłem od Ciebie za naprawdę niewielkie pieniądze. Służy mi do tej pory i chociaż wykonałem z nim kilkadziesiąt nurkowań różnego typu to ani razu nie zalało mi w nim palnika. Żadnych niespodzianek mi nie robił. Akumulator trzyma jak nowy, halogeny jeszcze długo pożyją. Bądź co bądź, jak będziesz sprzedawał swojego obecnego HIDa (który już może wtedy będzie chałowaty) w podobej cenie jak bulbona to ustawiam się pierwszy w kolejce  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ZAAN »
Nuno Gomez zszedł na 320 metrów. Chuck Noris robił tam pierwszy przystanek dekompresyjny.

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Maj 2009, 10:53:34 »
=D>
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Maj 2009, 11:33:17 »
Wymieniłem uchwyt w hidzie bo nie lubie tego gudmanowskiego. Ale wiąkszość nurków lubi ten uchwyt to kwestia mojej fanaberi. Ładowarka impulsowa to znacznie wyższy koszt niż 50 zł . A co do Bulbona którego ci sprzedałem to do tej pory męczyłem producenta odsyłając mu latarkę po każdej awari że musiał w końcu zrobić dobrze bo wiedział że go zamęcze :mrgreen: Odnośnie ceny to masz rację ważne jednak żeby kupując coś tanio nie nastawiać się na jakość  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Dąbek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Maj 2009, 18:13:52 »
Znalazłem coś takiego. Warta zainteresowania :?:

http://www.allegro.pl/item639892053_wra ... or_me.html
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Dąbek »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Maj 2009, 11:30:58 »
Chyba jakaś domowa robota bo ze strony producenta to nic nie wynika ale jak na taką to palnik wyglada dobrze choć trochę duży i kulfonowaty. Kanister raczej lipny i nie wiem co myslec o zasilaniu z paluszków. Ciekaw jestem na jakiej kwocie licytacja stanie 300 -400 zł to ja bym za nią dał tak dla eksperymentu ale nie wiecej :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Dąbek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Maj 2009, 17:17:43 »
Dzięki "Panie Ogrze" za pomoc  :wink: Jakaś by mi się przydała bo nie mam żadnej :oops:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Dąbek »