Autor Wątek: Azon - prośba o porade  (Przeczytany 7758 razy)

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj 2009, 21:34:24 »
Cytat: "Cyborg"
Bardzo szybko rozładowuje się samoczynnie


Ponieważ ma jakiś bajerancki czujnik temperatury, który podobno ma chronić diody przed przegrzaniem się.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2009, 10:16:17 »
Cytat: "Iron"
Cytat: "Cyborg"
Bardzo szybko rozładowuje się samoczynnie

Ponieważ ma jakiś bajerancki czujnik temperatury, który podobno ma chronić diody przed przegrzaniem się.

No, taka jest teoria konstruktora tej latarki, a fakty są takie że "czujnik" pobiera wielorotnie więcej prądu niż niejeden komputer nurkowy, a sens kontrolowania temperatury, gdy emitery są wyłączone jest żaden.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2009, 12:16:48 »
Panowie nie zdziwiajmy
Prawda jest taka ze Azon to najlepsza alternatywa dla ubogich! Nic tanszego przy tej jakosci swiatla nie znajdziecie
Te kilka niedogodnosci to drobiazgi bedace kosztem tak niskiej ceny
Tym ktorym to przeszkadza proponuje latary od 1500 w zwysz (GRAL) do hohoho np 4-5 tys i wiecej
Jesli chodzi o AZONy to tezWybrac tez jest w czym wybrac w zaleznosci od potrzeb :
Cytat: "Iron"
Z tego co wiem, to jest sporo modeli AZON'a.
Obecnie na rynku są głównie 3 modele:
- AZON mid - do normalnego świecenia
- AZON mini - nadaje się głównie do komunikacji
- AZON micro - nadający się głownie na backup

Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony zwlaszcza jak widze strumien swiatla plynacy z VEGI ktora kosztuje 400 i nie swieci lepiej niz swinski ogarek

Co do przelacznika to dziala on wysmienicie tylko pasuje go odbezpieczyc przed nurkowanie bo faktycznie w rekawicach jest to odrobine utrudnione ale wcale nie niemozliwe
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2009, 13:34:12 »
Nikt tu nie wydziwia, wymieniamy tylko wady i zalety tej kontrowersyjnej latarki  :D

Tak reasumując, to wszystko rozbija się o fundusze jakimi dysponujemy.
Wiadomo, że wszystkie flagowe i markowe latarki są lepsze ale trzeba za to "lepsze" sporo wybulić. Można też bawić się w robienie grozy, ale AZON nie wiele drożej wychodzi, a jakość oświetlenie bez porównania.

Przy okazji przypomniała mi się anegdota Tomka T. jak prowadził kurs nurkowy z Panami Prezesami, i przyszli na kurs z latarkami za ponad 4k z tekstem "Fajne te latarki i tylko pomyśleć, że kogoś może na nie nie stać".

P.S. Mam nadzieję Tomku, że nie za bardzo poprzekręcałem Twoja opowieść ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2009, 15:34:00 »
Jest też jeszcze teraz jedna kwestia w sprawie wyboru latarki, oprócz samej ceny. W technologii LED w tej chwili bardzo dużo się zmienia. Co po chwila pojawiają się na rynku nowe emitery (LEDy) bijące na głowę parametrami te, które jeszcze parę miesięcy temu były „na topie”. Czołowi producenci dopiero wprowadzają swoje pierwsze produkty oparte na LED i te są jeszcze stosunkowo drogie. Technologia LED niewątpliwie wyprze HID, przynajmniej w latarkach do poziomu średniej mocy.
Można teraz kupić takiego AZONA, który świeci całkiem przyzwoicie i przeczekać rok-dwa, aż będzie można spokojnie wybrać dopracowane produkty (odpowiednie skupienie wiązki, regulacja kąta skupienia, długie czasy pracy) za rozsądne pieniądze.
Przynajmniej ja takimi kryteriami się kierowałem.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj 2009, 16:52:24 »
Cytat: "PabloSz1970"
Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony zwlaszcza jak widze strumien swiatla plynacy z VEGI ktora kosztuje 400 i nie swieci lepiej niz swinski ogarek


No nie!! Trochę szacunku dla tej kiedyś najlepszej latarki nurkowej. Nieosiągalnego marzenia dziesiatek płetwonurków.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj 2009, 23:30:21 »
Cytat: "Iron"
Przy okazji przypomniała mi się anegdota Tomka T. jak prowadził kurs nurkowy z Panami Prezesami, i przyszli na kurs z latarkami za ponad 4k z tekstem "Fajne te latarki i tylko pomyśleć, że kogoś może na nie nie stać".

P.S. Mam nadzieję Tomku, że nie za bardzo poprzekręcałem Twoja opowieść

Nie, tylko trochę. :D Po pierwsze to nie prowadziłem kursu, tylko byłem kursantem (tak, zdarza mi się). Po drugie pod dyskusję poddana była moja nowa latarka Gralmarine LED (za jedyne ok. 1400 zł), a teza wygłoszona z pewnym niedowierzaniem przez kolegę dyrektora brzmiała "I pomyśleć, że niektórzy uważają tę latarkę za drogą". :mrgreen:

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maj 2009, 01:06:28 »
Cytat: "Tomek Tatar"
"I pomyśleć, że niektórzy uważają tę latarkę za drogą".  

Hehehe pelen odjazd! Ale co to za frajda jak czlowieka na wszystko stac
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj 2009, 11:08:25 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Nie, tylko trochę.


 #-o ehh wiedziałem, że mocno zamieszałem tą opowieść  :oops:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline martaz25

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 416
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Maj 2009, 12:30:12 »
Cytat: "Cyborg"
Można teraz kupić takiego AZONA, który świeci całkiem przyzwoicie i przeczekać rok-dwa, aż będzie można spokojnie wybrać dopracowane produkty (odpowiednie skupienie wiązki, regulacja kąta skupienia, długie czasy pracy) za rozsądne pieniądze.
Przynajmniej ja takimi kryteriami się kierowałem.

I tu kłania się teoria Sylwka, że najlepiej kupować sprzęt, który już jest jakiś czas na rynku i jest sprawdzony przez innych. O  tym co będzie pogadamy za rok-dwa. Jak ktoś teraz potrzebuje latarki to wybierze z latarek, które teraz posiadają najlepszy stosunek ceny do jakości. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez martaz25 »