Autor Wątek: Wyjazd nurkowy do HERMANIC w sobotę 4.12.2004  (Przeczytany 16925 razy)

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
Svobodne Hermanice
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Listopad 2005, 11:58:01 »
Zapraszam na jednodniowy wyjazd nurkowy do Hermanic w Czechach koło Opawy.
Wyjazd moim busem VW Transporter 11.11 o 6 rano, powrót ok 20 wieczorem
W planie dwa nurkowania, gril i degustacja czeskiego piwa.
Zbiornik w Hermanicach to zalany kamieniołom łupków bazaltowych położony na wys. ponad 500m n.p.m. z max gł. 36m. widoczność waha się od 5-8 m na powierzchni do nawet 12m głębiej, tem. wody poniżej termokliny ok. 6 stopni. Wiecej danych o zbiorniku na stronie Kraba w dziale Nurkowiska.
Koszt wyjazdu 100zł od osoby. Cena nie zawiera sprzetu nurkowego. Jesli ktoś decyduje się na dwa nurkowania należy zabrać dwie butle. Latarki nie konieczne. Wskazane ciepłe pianki lub suche skafandry i ciepłe ubrania.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Listopad 2005, 18:37:14 »
No i najwazniejsze chyba, o czym Jacek nie wspomnial to to, ze samochody zostawia sie w Krakowie, jesli wiecie o czym mowie ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Listopad 2005, 17:39:27 »
wiemy wiemy  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Listopad 2005, 18:15:26 »
Na razie nie wybieram się ponownie na Hermanice ale opiszę jak było bo widzę że dużo ciekawskich zagląda.
Wyruszyliśmy ok. 6.30 rano i pomknęliśmy autostradą pod same Gliwice. Droga ekstra ale po skręcie na Racibórz niestety musielismy wykonać objazd, który kosztował nas stratę ok. 30min w dojeździe do granicy. Na granicy bez problemów przejechaliśmy i na miejscu byliśmy o godz. 10.
Jakież było nasze zdumienie jak zobaczyliśmy cały plac zajęty przez Armie. Tak był to batalion Czeskiej Armii w sile 50 chłopa i nie tylko, 10 samochodów bojowych dwa pontony z silnikami i dwie komory deko na samochodach. Po prostu wybrali się na manewry nurkowe nad Hermanice i do 12 akwen był częściowo niedostepny.
Chcąc nie chcąc poszliśmy szukać dojścia do zbiornika z drugiej strony ale czescy samorządowcy zasypali drogę zwałami ziemi i nie dało się tam dojechać.
 ](*,) Manewry manewrami ale nie za bardzo uśmiechało nam sie nurkowanie w małym zbiorniku z krążącymi nad głową pontonami.
Dodatkowo w ten świąteczny dzień o czym nie wspominałem wcześniej przyjechało z Poski ze 20 samochodów z nurkami więc było tak jak na Zakrzówku w lecie.
My jednak nieustraszeni problemami podzieliliśmy się na dwie grupy i po krótkich przygotowaniach poszlismy pod wodę.
Tomek z Kingą zanurczyli  do 36m ja z Romkiem, Krzysiem i Maćkiem w drugiej grupie bez problemu doszliśmy prawie do 30m.
Widoczność miejscami dochodziła do 8m ale było dużo parti zamąconych.
Po wyjściu okazało się że Armia odjechała więc zrobiło sie więcej miejsca.
Wszyscy przestawili samochody i ja też. I tutaj znowu kolejne zdziwienie.
Za wycieraczką znalazłem wezwanie na lokalną policję. Okazało sie że w czasie naszego nurkowania właściciele kopalni wezwali policje bo samochody polskich nurków blokowały dojazd do niej. No i policja szybko zadziałała. [-X  Blokowały,  oczywiście nieznacznie stojąc na poboczu drogi dojazdowej, ponieważ cały plac przed akwenem zajety był przez Armie Czeską.
No cóż wezwanie wezwaniem ale program nurkowy przewidywał jeszcze drugie nurkowanie
więc nie namyślając się długo, posileni ciepłą herbatką poszliśmy ponownie pod wodę.
W tych samych grupach Tomkowi i Kindze udało się zejść do studzienki na 37m a ja mimo początkowego zgubienia grupy i problemów z uszami ponownie osiągnąłem gł. ok 30m.
Po nurkowaniu Tomek pokazywał zdjęcia zrobione swoim Olympusem, ja zacząłem przygotowywać grila a reszta  delektowała się czeskim piwem na rozgrzewkę, kupionym wcześniej w Potravinach (czeski spożywczak ). W trakcie gorącej degustacji ustaliliśmy że wracamy innym przejściem granicznym bo mogą na nas czaić się na granicy ( w związku z tym wezwaniem na policję). Postanowilismy więc wracać przez Ostrawę. Po wyjeździe ok. godz 17 szybko dotarliśmy do granicy i bez problemu na szczęście przekroczyliśmy ją a potem to już tylko szybka jazda autostradką do Krakowa.
W klubie zjawiliśmy się cali i zdrowi około 20 wieczór gdzie powitali nas  uczaestnicy hucznej imrezy zorganizowanej przez Małysza i grupa Tomka Tatara, która wróciła z nurkowań koło Opola.
Generalnie było fajnie   :D  
I to na tyle opowieści.
Do zobaczenia tym razem nad Pogorią
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Listopad 2005, 21:51:11 »
z zolnierzami to tez juz tam mielismy swego czasu klopoty :)

na lekture zapraszam na www.deepdiversteam.prv.pl do spektkularnych akcji nurkowych ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"