Autor Wątek: karty nurkowań  (Przeczytany 20087 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
karty nurkowań
« dnia: 31 Październik 2007, 15:42:35 »
Cześć!
Nie od dziś chciałem wrócić do pieknej tradycji prowadzenia tego rodzaju sprawozdań z naszych akcji. Pamiętam stare archiwa Klubu, gdzie można było znaleźć karty nurkowań z każdego wypadu na nurka.
Z obowiązku prowadzenia tego rodzaju dokumentacji nikt nigdy nikogo w Krabie nie zwolnił. Od dziś zaczynamy na nowo zbierać karty nurkowań . W Magazynie pojawią się niebawem gotowe karty do zabrania na akcje nurkowe. Każdy będzie miał obowiązek wypełnienia karty przed nurkowaniem i podpisania się na niej. Zasady prowadzenie tego rodzaju dokumentacji wszystkim z Was są znane. W magazynie będzie również segregator na wypełnione karty nurkowań. Nie zdanie prawidłowo wypełnionych kart po akcji będzie równoznaczne z zawieszeniem możliwości korzystania z magazynu (pożyczanie sprzętu, ładowanie butli, itd).

pozdrowienia, Sylwek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2007, 15:54:04 »
no to sie zaczelo!!  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline lukaszw28

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2007, 16:07:50 »
Cytat: "killer"
no to sie zaczelo!!  ](*,)


Nie bedzie tak źle, za niedługo  każdy młody Krab bedzie mógł odbębnić wojsko w klubie :):):)
A dla bardziej ambitnych przyszłość w elitarnej jednostce 'GROM'  :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez lukaszw28 »
Łukasz +353 858484820

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik 2007, 16:32:52 »
Korzystanie z kart nurkowań jest obowiązkowe w świetle obowiązujących w Polsce przepisów. Dotyczy to wszystkich nurkowań (szkoleniowych, stażowych, turystycznych, itp). Nie widze powodów dla których Killer z Łukaszem mieli by być zwolnieni z takiego obowiązku.
Nie chce się rozpisywać o wypadkach nurkowych i odpowiedzialności instruktorów i innych płetwonurków. Podpisując się na karcie nurkowań oświadczamy, że jesteśmy przygotowani do nurkowania i nurkujemy dobrowolnie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik 2007, 17:49:27 »
Zgadzam się, karty są jak najbardziej potrzebne. Zwłaszcza podpis w rubryce mogę nurkować.
Tak od razu mam pytanie czy jak się ktoś podpisuje na karcie ze może nurkować to znaczy, że tym samym podpisuje się pod tym, że ma aktualne badania lekarskie? Czy badania powinno sprawdzić się osobno? Oczywiście jak znamy się to wiemy, kto ma badania a kto nie ma, bo je przeważnie razem w magazynie załatwiamy. Ale jak nurkujemy z kimś nowym to nie mamy tej informacji.

pozdr
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2007, 11:38:06 »
Cytat: "piroman"
czy jak się ktoś podpisuje na karcie ze może nurkować to znaczy, że tym samym podpisuje się pod tym, że ma aktualne badania lekarskie?

Nie, podpis "mogę nurkować" to raczej oświadczenie, że jesteś świadomy ryzyka i akceptujesz go.
Przepisy na pewno mówią, że badania są potrzebne na kursie. Wydaje mi się, żę brak badań w czasie nurkowań rekreacyjnych może co najwyżej zaważyć na wypłacie odszkodowania, jeżeli Twoja umowa ubezpiecznia nurkowego takich badań wymaga. W DAN np. badania lekarskie w czasie nurkowań rekreacyjnych nie są wymagane.
Sprawdzę, jak to wygląda po zmianach i dam Wam znać.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline lukaszw28

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2007, 15:16:18 »
Cytat: "Sylwek"
Nie widze powodów dla których Killer z Łukaszem mieli by być zwolnieni z takiego obowiązku.


Ja też nie widze zadnych przeciwskazań, do wszystkiego sie dostosuje  :shock:

Pozdr
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez lukaszw28 »
Łukasz +353 858484820

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad 2007, 16:21:38 »
Cytat: "Sylwek"
Nie widze powodów dla których Killer z Łukaszem mieli by być zwolnieni


a kto o tym wspominal??
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline Dariusz Bodura

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 145
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2007, 17:43:36 »
Karty nurkowań to fajna rzecz mogłem sprawdzić ile nurów zrobiłem przed uzyskaniem stopnia w 1993. Dzięki temu wiem ile razy nurkowałem z dokładnością do 10 nurów.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Dariusz Bodura »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2007, 22:05:30 »
Ja jestem miłośnikiem płodzenia papierów  =D>
Komuna mi sie wtedy przypomina. Mam taka retrospekcję z chodzenia po urzędach i wypisywania kwitów :mrgreen:  
  Największe zamiłowanie mam do tych gówno wartych w stylu jestem zdolny, biore na siebie odpowiedzialość, jestem przebadany itd. Fajnie że są ale każdy prawnik nawet ten o ilorazie inteligencji upośledzonego szympansa podważa je w jedną nanosekunde  :^o  
 Także te kwitki to tak naprawdę fajne Pele - Mele ( taka przedszkolna forma pamiętnika) można sobie nurki sprawdzić, powspominać i to na tyle .

   Ale tak czy siak dyscyplina i dryl musi być wszak nowa stara władza wróciła :-)

ŻOŁNIERZU !!! ZAPOMNISZ WYPEŁNIĆ PELE MELE TO SIE ŁADUJ W FIRMIE 'K' I SPRZET TEŻ SE TAM POŻYCZ JAK ZOBCZYSZ RACHUNEK TO JESZCZE DO KOMUNIZMU ZATĘSKNISZ I SKRUSZONY NA ŁONO KRABA WRÓCISZ :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl