Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Damian Walczyk

Strony: [1] 2 3 4
1
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 13 Styczeń 2022, 21:12:25 »
Hej, w załączniku przesyłam porównanie obecnie obowiązującego statutu z propozycjami zmian Jacka Zachary i zarządu Klubu przygotowane przez Kubę.

2
Zapraszamy Was na techniczny wyjazd nurkowy na Honoratkę, który dedykowany jest osobom ze stopniem PN2 lub wyżej.

Osoby nie posiadające takich uprawnień też są mile widziane, jednak pierwszeństwo będą miały osoby z PN2.

Chcemy wyjazd techniczny rozbić na dwie części - teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna: spotykacie się z instruktorem w klubie w środę 15.09 przed wyjazdem gdzie przypomnicie i przegadacie wiedzę z PN2. Część teoretyczna nie jest obowiązkowa niemniej jednak zachęcamy do wzięcia udziału. Jeśli ktoś z niższym stopniem ma ochotę przyjść i posłuchać to również zapraszamy, jednak na wstępie chcemy powiedzieć, że nie będzie to wykład od podstaw.

Z racji tego, że teorii deko jest dużo, dlatego wszystkich zainteresowanych wykładami zachęcamy do wypełnienia formularza i wybranie najlepszego, według Was, tematu.

Link do ankiety: https://forms.gle/iGa2gEBCXpksame49
Tematy do wyboru:
- konfiguracja sprzętowa do nurkowań z przyspieszoną dekompresją
- patofizjologia gazów pod wysokim ciśnieniem
- choroba dekompresyjna
- modele dekompresyjne
- okienko tlenowe
- planowanie nurkowań dekompresyjnych

Tematy z największą liczbą głosów zostaną omówione na spotkaniu, które ok. 3-4 godzin.


Teraz trochę o części praktycznej:
Wyjeżdżamy z Krakowa w piątek po południu (powrót w niedzielę wieczór). W sobotę zaczynamy nurkowania na Honoratce, tam liczenie, planowanie i wykonanie nurkowania. Między nurkowaniami oczywiście grill. Niedziela wygląda bardzo podobnie - planowanie, nurkowanie, a wieczorem powrót do Krakowa.
Link do zapisów: https://docs.google.com/.../1YbVQItRfBeAUXCz.../edit...

3
Forum ogólne / Walne Zebranie Członków AKP Krab AGH 2021
« dnia: 16 Maj 2021, 10:20:18 »
Zapraszamy na Walne Zgromadzenie Członków AKP Krab AGH


W tym roku zebranie ma charakter sprawozdawczo - wyborczy.
Na zebraniu przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności Klubu oraz odbędzie się głosowanie nad wyborem nowego Zarządu i Rady Klubu.

Przypominamy, że prawo głosu w głosowaniach mają jedynie aktywni członkowie Kraba, pozostałych członków zapraszamy do opłacenia składki członkowskiej za 2021 rok lub w roli słuchaczy.

Dane do przelewu na konto składkowe: 45 1750 0009 0000 0000 3600 5588
AKP KRAB AGH ul.Reymonta 21a
Wysokość składki członkowskiej uzależniona jest od stopnia nurkowego:
P3 - 75 zł
P2 - 100 zł
PE - 125 zł
P1 - 150 zł

Prosimy o zapoznanie się także z proponowanymi zmianami w statucie Klubu: https://krab.agh.edu.pl/forum/index.php?topic=5293.0

Walne Zebranie Członków odbędzie się 12.06.2021 w sali 104w budynku D1 (czekoladka) o 18:30.

Prosimy o stosowanie się do zasad podwyższonego reżimu sanitarnego i zabranie własnych długopisów :)

4
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 05 Maj 2021, 22:26:34 »
E tak łatwo to nie będzie. Klub ma zostać Klubem. Każdy instruktor, który chce szkolić w Krabie musi dojść przynajmniej do stopnia P2 zrobionego w Krabie i działać potem jako przewodnik P3 lub DM też przynajmniej 2 lata. Dopiero potem może sobie zrobić kurs instruktorski w dowolnej organizacji i zacząć szkolić w Krabie na takich samych zasadach jak inni instruktorzy.

Jacku, ale to co napisałeś to wizja, a rzeczywistość to co innego. Obecnie nie ma zbyt wielu chętnych na pozostanie instruktorami (mimo dużego potencjału)
i nie uważam żebyśmy mogli tu dyktować jakiekolwiek warunki ile kto ma w Klubie udzielać się jako przewodnik, czy ma prowadzić baseny itp.

Nikt nie będzie robił sobie prywatnych kursów tylko jak się zbierze grupa po ogłoszeniu to dopiero taki instruktor może zacząć szkolenie tej grupy. Tak to widzę bo inaczej upadnie klubowość

Jak rozumiem zebrać ma się grupa na konkretny kurs np. PADI OWD lub CMAS P1 ogłaszany przez Klub? Wg mnie korzyści dla Klubu są znikome w takiej dywersyfikacji szkolenia, naprawdę, natomiast duże jest zagrożenie przekształcenia w wypożyczalnię sprzętu. Jeżeli mamy czekać na zebranie grupy na konkretny kurs, to może dojść do sytuacji kiedy mamy 2 osoby na OWD i 3 na P1, co wtedy?
Czy my jako Klub będziemy musieli zdecydować jaki kurs rusza i czy przenosimy miedzy nimi osoby czy instruktor będzie o tym decydował? Kursy mimo, że podobne to nie tożsame i determinują w dużej mierze najbliższą przyszłość nurka.

5
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 23 Kwiecień 2021, 11:53:52 »
Czyli jak rozumiem postulujesz aby szkolenie w Klubie dopuszczało także możliwość szkolenia w innych federacjach nurkowych?
Tak właśnie postuluje bo KDP PTTK nie ma monopolu na szkolenia nurkowe.  Coraz więcej naszych instruktorów ma uprawnienia więcej niż jednej federacji i aż żal z nich nie skorzystać jak pojawi się w Klubie taka potrzeba.
Z punktu widzenia klubu nie ma tu zbyt wielu korzyści - jest natomiast ryzyko utworzenia taniej wypożyczalni sprzętu. Jeżeli do klubu przyjdzie instruktor XY i będzie chciał sobie wyszkolić kursanta w federacji np. PADI, to certyfikat zostanie wystawiony przez instruktora XY, z klubu pobrany zostanie jedynie sprzęt. Właściwie istnienie Klubu jako takiego jest w tej sytuacji zbędne, bo po co z tego, że kursant zapłaci śmieszną składkę klubową jak sprzęt na kursy pod szyldem instruktora weźmie za pół darmo? Jaka w tej sytuacji jest funkcja klubu poza słupem ogłoszeniowym i wypożyczalnią?

O jakich uprawnieniach instruktorów innych federacji mówisz?

Co do samego organizowania wypraw, to jest to statutowy element działalności Klubu, a skoro Zarząd ma realizować postanowienia statutu, to jak najbardziej odnosi się to do jego działalności. Masz rację, walne zebranie nie planuje wyjazdów dlatego też w tym punkcie jest odniesienie do statutu Klubu, który mówi, że Klub organizuje wyjazd.

6
Aktualności / Rekrutacja 2021
« dnia: 30 Marzec 2021, 14:44:39 »
Hej, rozpoczynamy tegoroczną rekrutację.
Trochę później niż zwykle, ale ze względu na zamknięcie basenów możemy zaproponować na ten moment jedynie szkolenie na wodach otwartych i/lub obóz, a rekrutowanie na kurs ponad pół roku przed jego startem to raczej niespotykana praktyka.

Spotkania będą odbywać się online na platformie Webex od 06.04.2021 do 30.04.2021 w każdy wtorek, piątek i niedzielę o 20:00.

Link do pokoju:
https://selfsi20201005gnup0570.my.webex.com/selfsi20201005gnup0570.my/j.php?MTID=m03471c1efed3d5e3a97e0ed6f804a66c
Hasło:
Rekrutacja

Do każdego spotkania można dołączać bezpośrednio z przeglądarki na 5 minut przed startem.

Nie będę tu opisywał jakie tematy porusza się na spotkaniu rekrutacyjnym, na forum są obecni raczej klubowicze, którzy na takim spotkaniu co najmniej raz byli :)

Jeżeli znacie osoby zainteresowane dołączeniem do klubu to oczywiście przesyłajcie informacje dalej :)

7
Ahoj!

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Safari Nurkowym Fury Shoal + Rocky Zabargad

Zapraszamy nurków na wszystkich poziomach zaawansowania i zapewniamy, że na safari na pewno odnajdą się osoby rozpoczynające swoją przygodę z Morzem Czerwonym.
To safari idealne również dla fotografów, którzy będą mieli mnóstwo czasu na uchwycenie szczegółowych ujęć i przyjrzenie się rafie bez pospiechu.

Termin: 20.03.2021 - 27.03.2021

Cena uzależniona od liczby uczestników:
do 10 osób: 810 EUR + 1550 zł za przelot
od 11 osób: 760 EUR + 1550 zł za przelot

DO 10.02.2021 ZAPISY (poprzez formularz) WRAZ Z ZALICZKĄ, CAŁOŚĆ PŁATNA DO 20.02.2021

Zapisy poprzez formularz:
https://forms.gle/V1WEURd1QHXsWJ2K7

Cena zawiera:
* transfer na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko (tylko przy zakupie przelotu w Nautica Safari)
* 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
* trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
* polskiego przewodnika nurkowego,
* butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem),
* balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
* napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
* 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia safari,
* ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne

Cena nie zawiera (opłaty na lotnisku i na łodzi):
* napiwku dla załogi 50 EUR,
* napiwku dla przewodników 10 EUR,
* opłaty środowiskowej Reef Protection Fee 50 EUR,
* opłaty portowej w Port Ghalib – 2x10 EUR (tylko w przypadku korzystania z portu na początku lub końcu safari, jednorazowo 10 EUR)
* testu na COVID,
* aktualnie turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r.

Wszystkie szczegóły dostępne pod linkiem:
https://docs.google.com/document/d/191A2Bu1NGcAfifP5-J3gX-8A30Gd_k0Grykad6XJjRA/edit?fbclid=IwAR1PxLwkoTBHoUT1gKsh38ghH8llYi2m2meVWvb8UOxg549S1bxmYbbPVFc

W związku z ograniczoną ilością miejsc, o wyjeździe decyduje pierwszeństwo wypełnienia formularza.

DO OSÓB, KTÓRE ZDECYDUJĄ SIĘ NA WZIĘCIE UDZIAŁU W SAFARI WYSŁANA ZOSTANIE ODDZIELNA KORESPONDENCJA DOTYCZĄCA SPOSOBU PŁATNOŚCI.

8
Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Safari Nurkowym Wraki Północy!
Trasa została stworzona nie tylko dla entuzjastów nurkowań wrakowych, ale też dla miłośników pięknych raf Morza Czerwonego, których na naszej drodze nie zabraknie.
Termin: 04.02.2021 - 11.02.2021
Cena: 740 EUR + 1500 PLN przelot
Zapisy poprzez formularz:
https://forms.gle/X2kdj7vrofD1FVKF9
Cena zawiera:
* transfer na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko (tylko przy zakupie przelotu w Nautica Safari)
* 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
* trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
* polskiego przewodnika nurkowego,
* butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem),
* balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
* napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
* 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia safari,
* ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne
Cena nie zawiera (opłaty na lotnisku i na łodzi):
* napiwku dla załogi 50 EUR,
* napiwku dla przewodników 10 EUR,
* opłaty środowiskowej Reef Protection Fee 50 EUR,
* opłaty portowej w Port Ghalib – 2x10 EUR (tylko w przypadku korzystania z portu na początku lub końcu safari, jednorazowo 10 EUR)
* wizy egipskiej 25 USD (ok. 23 EUR, cena może ulec zmianie)
* testu na COVID
[aktualnie turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r.
Wszystkie szczegóły dostępne pod linkiem:
https://docs.google.com/document/d/16zNkZ4q24wXZ1eP0wbqQB9jxkoEP5avJediHSfLGKBg/edit?usp=sharing
W związku z ograniczoną ilością miejsc, o wyjeździe decyduje pierwszeństwo wypełnienia formularza.
DO OSÓB, KTÓRE ZDECYDUJĄ SIĘ NA WZIĘCIE UDZIAŁU W SAFARI WYSŁANA ZOSTANIE ODDZIELNA KORESPONDENCJA DOTYCZĄCA SPOSOBU PŁATNOŚCI.

9
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 02 Styczeń 2021, 17:38:38 »
W §4 napisane jest że "Klub w zakresie szkolenia nurkowego działa w oparciu o przepisy wydane przez Komisję Działalności Podwodnej Zarządu Głównego PTTK" moja natomiast propozycja była taka by W zakresie szkolenia nurkowego Klub działał w oparciu o aktualne akty prawne obowiązujące w Polsce i UE oraz przepisy  wewnętrzne organizacji nurkowych. Wynika to oczywiście z mojego szerokiego zainteresowania możliwościami szkoleniowymi w różnych systemach oraz ułatwiania naszym Członkom realizowania się w drodze do profesjonalnego nurkowania i zdobywania uprawnień wymaganych w bazach zagranicznych.

Czyli jak rozumiem postulujesz aby szkolenie w Klubie dopuszczało także możliwość szkolenia w innych federacjach nurkowych?

W §13 jest napisane ze Członek Klubu ma obowiązek "Przestrzegania wytycznych KDP PTTK w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi". A co inne organizacje nie mają swoich wytycznych w zakresie bezpieczeństwa nurkowania ? Dlatego proponuję też - dla osób które nie posiadają uprawnień CMAS - zapis Przestrzegania wytycznych Kadry klubowej i organizacji nurkowych w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi.

Myślę, że ten punkt w obecnym kształcie jest po prostu konsekwencją postanowień §4. Jeżeli Klub ma pozostać jednofederacyjny to powinien stosować się do zasad tejże federacji.

I na koniec jeszcze  jedna ważna sprawa. Jednym z kluczowych działań Klubu jest jak wynika z §6 oprócz szkolenia "Organizowanie aktywnych form rekreacji dla członków Klubu i Organizowanie wyjazdów turystyczno-nurkowych". A kto ma to organizować bo jak wynika z §21 Zarząd nie ma takiego obowiązku więc kto ? Kto ma organizować tzw. wyjazdy/wyprawy klubowe ? Nautica, Nautilus czy Basia Białek ? Nie, to powinno też znaleźć się w obowiązkach Zarządu w §21

Czy nie wynika to z podpunktu "Realizacja uchwał Walnego Zebrania Członków oraz postanowień statutu" z §21?

10
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 15 Grudzień 2020, 16:54:37 »
Jeszcze ze zmian, które widzę, to nowy status likwiduje wymóg posiadania stopnia KDP CMAS* przez członków (dopuszcza inne organizacje).

Jest już na czerwono zaznaczone co zostało zmienione

Strony: [1] 2 3 4