Autor Wątek: Gdzie kupowac? Pianka/jacket  (Przeczytany 4459 razy)

Offline Anonymous

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Gdzie kupowac? Pianka/jacket
« dnia: 15 Czerwiec 2008, 21:28:20 »
Mam pytanko. Gdzie najlepiej w Polsce/Krakowie kupic pianke? (tylko nie mowcie, ze na allegro :P)

I jakiej grubosci ja najlepiej kupic na nurkowania i w Polsce, i w wodach cieplych?

Moze polecacie jakas konkretna w miare tania, czy moze w przypadku pianek firma i jej rodzaj wiekszej roznicy nie robi?

Druga sprawa to jacket. Lepiej kupic wlasny czy pozyczac w bazach/krabie? Domyslam sie, ze pewnie poczatkujacemu P1 roznicy nie bedzie robilo, gdy bedzie plywal we wlasnym lub pozyczal? Czy moze - jesli wiemy, ze bedziemy w miare czesto nurkowali - zebrac sie i kupic wlasny jacket?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Anonymous »

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2008, 22:03:21 »
Cześć!
Na początek polecam Ci kupno pianki, bo wiadomo jak jest z pożyczanymi. Kup nową, albo używaną w idealnym stanie. Już piszę o co chodzi. Neopren ulega starzeniu, a tak naprawdę zwiewają z niego pęcherzyki gazu (opary oleju) które pełnią rolę izolującą. Dobre właśiwości izolacyjne neopren ma prze pierwsze 4 lata. Jak kupisz 3 letnią piankę... to wiesz jak jest ;)
Jaki skafander na polskie wody? Zdecydowanie 2 x 7mm. Przyda się również na wypady nad Morze Śródziemne, Adriatyk itd. Będzie również pełnił rolę skafandra rezerwowego na wyprawach na zimniejsze akweny. Skafander musi być bardzo dokładnie dopasowany, każdy luz wypełni się zimną wodą. Musi mieć również świetne manszety. Nie daj się nabrać na wynalazek Bare i 2cm manszeciki w rekawie. Jest to dobry patent na ciepłą wodę.
Pianka ma byc w typie dual dive... czy jak to się tam pisze ;)
Ja kupiłem ostatnio kolejny skafander, jak zwykle polskiej sprawdzonej firmy eques, model ultimate. Jest naprawdę rewelacyjny! Ale poszukaj coś bardziej renomowanych firm: może scubapro, cressi... Ważne żeby nie przepłacić ;)

Z jacketem można się jeszcze trochę wstrzymać. Będzie to napewno kolejny Twój zakup, oraz automat. W wątku Miłosza jest dyskusja o skrzydłach i jacketach, polecam.

pozdrawiam, Sylwek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline anita

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2008, 22:32:58 »
fajnie że zotał poruszony ten temat:) chciałam prosić o adresy jakichs sprawdzonych krakowskich sklepów...bo słyszałam ze nautica to najdroższa opcja.
czy kupno pianki bez rękawów(7mm)+docieplacz z rękawami(7mm) to dobra kombinacja?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anita »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2008, 09:03:16 »
Ja kupilem swoja na allegro za ponad pol ceny nowej, w bardzo dobrym stanie i wcale neopren nie byl zuzyty. trzeba tylko polowac pare tygodni ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2008, 11:57:54 »
Polecam Sea-Fish w Bytomiu. Mają fajne ceny i różne promocje przy zakupach więcej niż jednego elementu. Prowadzą też sklep internetowy, ale nie korzystałem jeszcze z niego. Są b. dobrze zaopatrzeni, więc można na miejscu wybrzydzać ile wlezie. Adres znajdziecie bez probemu.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2008, 12:06:47 »
prawda! kupowalem u nich przez internet buty neporenowe SeaMann'a i zaplacilem ponad 30% mniej niz u "rodzimego dostawcy" :) obsluga OK, dostawa tez...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline neuro

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2008, 09:05:36 »
Cytat: "anita"
fajnie że zotał poruszony ten temat:) chciałam prosić o adresy jakichs sprawdzonych krakowskich sklepów...bo słyszałam ze nautica to najdroższa opcja.
czy kupno pianki bez rękawów(7mm)+docieplacz z rękawami(7mm) to dobra kombinacja?


   Anita, idź do Nautiki, przymierz pianki i wybierz tą, która Ci pasuje, a następnie zamów taką samą na Allegro lub e-bay ;) Ja mam 5+7 z tej przyczyny, że włożenie/zdjęcie overalla 7mm to duże wyzwanie w porównaniu z piąteczką.

Pozdrawiam,
p.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez neuro »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2008, 10:50:47 »
Ja mam 7+7 i nie mam problemow z wbiciem sie w 7mm, a pod woda zdecydowanie odczuwalna jest roznica miedzy 5mm a 7mm, przynajmniej w polskich wodach ;)
Poprostu trzeba poprzymierzac i samemu ocenic co jest dla mnie dobre.

Iron.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline anita

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwiec 2008, 23:05:51 »
macie racje, musze wykonać szybki skok do nautici żeby jeszcze przed obozem dokonać zakupu:) dzięki, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anita »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2008, 22:21:39 »
Ja kupiłem żonce fajową przebajerowaną pianke 7 mm Cressi w Dahabie na deptaku w sklepie nurkowym za 330 zł polskich. Mysle ze cena niezła  =D>
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl