Autor Wątek: sobota 31.03  (Przeczytany 22049 razy)

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Kwiecień 2007, 18:41:37 »
Cytat: "maciek"
niektórzy ubierają żylete do tego


A co, nie wolno? :P Ja tam jeszcze wkladam skarpety neoprenowe, mimo ze mam buty 6.5 mm ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Kwiecień 2007, 23:49:08 »
Prawda prawda maćku, jak się nie ma tej naturalnej to trza kombinować  :wink:  ja bez żylety nawet już nie nurkuje! kiedyś to tam się kozakowało z 1 warstwą 7mm  :D

Oprócz wymienionych pianek swietne są także Cressi (ze swojej jestem bardzo zadowolony - swietna szczelność, trwałość i wygoda w ubieraniu) i Bare, pozatym ładną stylistyke mają.
 
z Equesami różnie bywa
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Kwiecień 2007, 08:55:42 »
Jak już tak chwalimy firmy to ja mam scubapro i też jestem zadowolony. Raz nawet ponad godzine pod lodem wytrzymałem  #-o
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Kwiecień 2007, 09:24:12 »
i tak pewnie wszystkie/wiekszosc czolowych firm szyje z neoprenu od tego samego producenta, wiec kwestia wyboru ogranicza sie do tego jak lezy, jak jest wykonane, gdzie ma zameczki itp gadzety, jakie ma kolorki no i... ile kosztuje

hmm, to jednak calkiem sporo kryteriow  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Kwiecień 2007, 23:49:17 »
Cytat: "ARTUR"
pozatym ładną stylistyke mają.
 


a co okonie sie beda z ciebie smialy? ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Kwiecień 2007, 00:08:02 »
Moj eqes clasik ma 10 lat i "kilka" nurkowan na karku, nic mu sie nie dzieje, poza tym ze z 2x7 zrobilo sie 2x3. Jest to juz z tych "nowych" lepszych equesow, pamietam te starsze clasiki, neopren sztywnial i sie lamal jak deska. Calymi zimami przesiadywalem przed kominkiem w starym krabie z klejem do neoprenu igla i nitka...ciekawe czy sa jeszcze jakies z tamtych pianek...
Wczesnej byly made in ZSRR, rece w nich nalezalo zaplesc, tak by uniemozliwic szybki przeplyw wody. Plynac z wyprostowanymi rekami woda wlewala sie przez nadgarstki, orzezwiajac cialo i ducha  :mrgreen: za to wychodzac spod termokliny b.szybko mozna bylo wymienic wode na cieplejsza :)
Zapytajcie Piotra Kurasia, jak sie nurkowalo kiedys...brrr, a Wy teraz wybrzydzacie w....kolorach  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline fiefiora

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Kwiecień 2007, 00:49:32 »
I tak oto twoj wróg nr wśród organizacji konkurencyjnych wymusił postęp, objawiający sie miedzy innymi mozlioscia wbicia sie w skafanderek bez uzycia woreczków foliowych czy smarowania mydłem wszytkiego w promieniu kilometra (podobno takie patenty tez stosowano w zamierzchłej przeszlosci nurkowania)
No i dzieki temu mam mozliwosc dobrania pianki pod aktualny kolor oczu... szkoda tylko ze nasze klubowe sa tylko niebieskie..
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez fiefiora »

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Kwiecień 2007, 12:48:52 »
To nie moj wrog wymyslil postep, a raczej zmienilismy system polityczny i w koncu zaczal do nas docierac doskonaly sprzet z zachodu. Tak bylo z wszystkimi sportami i turystyka kwalifikowana wymagajaca profesjonalnego wyposazenia. Nie wiem czy pamietasz czekany od bazarnikow i chalpnisze raki... to byly czasy

A co do pianek pod kolor oczu, to pewnie nie uwierzysz!
Kiedys wydawalem sprzet w bazie na hvarze dla kursu. Glownie ludzie z Wawy, tacy w naszym wieku. Jeden koles podszedl do mnie i zapytal czy nie mam dla niego niebieskiej pianki...zrobilem wielkie oczy, a za chwile sie usmiechnalem, bylem przekonany ze zartuje. W troche innych klimatach uczylem sie nurkowac..., odpowiedzialem ze nie i dalem mu czarny kaptur do  kompletu. Powiedzial, ze on w czyms takim nie bedzie nurkowac. Nie moglem dojsc o co mu chodzi! Trzymal nowa pianke w rece i nawet jej nie ogladnal, a nie chcial jej przymierzyc!!! Zabral mnie na strone i poprosil chociaz o niebieski kaptur. Zrobilem jeszcze wieksze oczy. W klubie pewnie przetracil bym go juz pagajem, przeciagnal pod pomostem   :smt021
Znalazlem w koncu kaptur, ktory na zewn. byl czarny a od srodka niebieski. Gosciowi sie micha usmiechnela, oczka zaswiecily jak u 4latka, co znajduje prezent pod choinka. Zapytalem go, bo dalej nie moglem zrozumiec o co chodzi z tym niebieskim...zabral mnie ponownie na strone i powiedzial, ze w czarnym mu nie do twarzy, i ze chce miec pianke pod kolor oczu. Bylem przekonany, ze to pedal. Ze wszyscy kursanci PADI to pedaly, nawet jak na kursy przyjezdzaja z dziewczynami.
Podzikowal mi jeszcze raz za pianke, poprosilem zeby przymierzyl, a on ze napewno bedzie dobra i nie musi jej mierzyc ](*,)
Ubrali sie nie bez trudu w sliczne nowiutkie pianeczki i zamiast cieszyc sie cudownym adriatykiem robili sobie w nich fotki.

PADI...PEDI...PEDAL   :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline radeczko

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 589
    • Zobacz profil
    • http://www.blogpodrozniczy.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Kwiecień 2007, 22:58:41 »
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi dot. pianki. Widzę że mam ciężki orzech do zgryzienia.
Na szczęście zęby mam zdrowe :)

Kilka fotek z naszego nurkowania....










A właśnie - tu jest pianka o której wam mówiłem...



i filmy...

http://youtube.com/watch?v=GthEg_eBwgk

http://youtube.com/watch?v=vMuy4XvBdMo
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez radeczko »
To Dive Or No To Dive
______________________________________________________________________
GlobBlog Team http://www.blogpodrozniczy.com , http://www.molski.org tel. 500 50 60 70 (proszę o nie udostępnianie mojego numeru w celach marketingowych)

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Kwiecień 2007, 14:07:58 »
a gdzie filmik z naszym zawodowym wejsciem do wody??  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe