Autor Wątek: jarosław krzyżak  (Przeczytany 20021 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Grudzień 2006, 12:20:05 »
Cytat: "wwwojtus"
ja tez chce i to oryginal, wszystkie ksero-ksiazki jakie mialem sie popsuly...


napewno cos bedzie nie tak z Twoim orginalem, zobaczysz... napewno...
pewnie klej bedzie trefny i kartki powypadaja jak wezmiesz ja do reki
zobaczysz  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Grudzień 2006, 12:35:51 »
kurcze, moglem Agate namowic zeby napisala ze chce ta ksiazke, teraz to wszyscy sie wycofaja z inwestycji ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Grudzień 2006, 15:54:33 »
Howgh!

Cytat: "tatar"
Jeśli w cenie dwucyfrowej, to ja również.


Podzielam zdanie przedpiszcy.

Też chciałbym kupić książkę w rozsądnej cenie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline martaz25

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 416
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Grudzień 2006, 21:38:53 »
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez martaz25 »

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Grudzień 2006, 09:58:41 »
Jeśli 128 zł jest ceną wyjściową to myśle że powinno dać się utargować do dwucyfrowej 99zł :) Może tylko bedzie potrzebne większe, niż 6 stuk, zamówienie. Mnie też dopiszcie do listy.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
Moja opinia
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Grudzień 2006, 19:35:46 »
Książka z kilku powodów nie wydaje mi się być tą, na krórą tak długo czekaliśmy.
  :arrow:  Po pierwsze jest strasznie obszerna i opisuje pewne zagadnienia np. kwestie nurkowania z zatrzymanym oddechem w sposób nadmiernie drobiazgowy.
  :arrow:  Po drugie pewne zagadnienia np. podstawy dekompresji są przedstawione w sposób trudno zrozumiały i wymagają dużej wiedzy osobistej żeby temat jako tako zrozumieć.
 :arrow: Po trzecie autor chyba trochę odszedł od realiów współczesnego nurkowania opisując nie istniejące lub przestarzałe już struktury szkoleniowe LOK czy zupełnie mało nas interesujące zagadnienia związane z nurkami wojskowymi.
 :arrow: Po czwarte za mało autor poświęca uwagi zagadnieniom medycznym związanym z dekompresją i problemami fizjologicznymi dotyczącymi coraz bardziej modnych obecnie tzw. nurkowań technicznych czy mieszankowych.
 :arrow: I po piąte na pewno nie jest to ksiazka napisana dla humanistów. Wedza tam prezentowana aby była  dobrze zrozumiała naprawdę wymaga od cztającego dużej uwagi i dobrych podstaw z fizyki i fizjologi.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline nataniel

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.lukaszklima.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Grudzień 2006, 10:40:53 »
W takim razie Jacku mam pytanie... czy jest obecnie na rynku jakaś lepsza książka o tej tematyce?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez nataniel »
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?
Łukasz Klima
<a class=\"postlink\" href=\"http]

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Grudzień 2006, 17:39:43 »
Cytat: "nataniel"
W takim razie Jacku mam pytanie... czy jest obecnie na rynku jakaś lepsza książka o tej tematyce?

Niestety nie ma więc trzeba brać to co jest szczególnie jeśli ktoś nie wyniósł potrzebnej wiedzy z wykładów czy chociażby kursów fizjopatologii nurkowania  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline nataniel

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.lukaszklima.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Grudzień 2006, 18:26:22 »
Supercaliber i Nurczyca, przyznajcie się od razu że robicie w marketingu i reklamie wydawnictwa. Kryptoreklama na forum jest nam nie potrzebna, za to obiektywne zdanie konsumenta jak najbardziej.


Dzięki Jacku za odpowiedź. A może znasz jakieś pozycje na temat medycyny i patofizjologii nurkowania wydawane za granica, np. w Anglii czy USA które byłyby warte sprowadzenia. Wiem, że dla freediverów jest dostępna za granicą bardzo dobra książka "Manual of freediving". Czy słyszałeś o czymś w tymatyce medycznej dla nurków i lekarzy "nurkowych"?


A jeśli nie ma... no to zróbmy listę kto by reflektowal książkę, zbierzmy kasę i po sprawie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez nataniel »
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?
Łukasz Klima
<a class=\"postlink\" href=\"http]

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Grudzień 2006, 19:19:17 »
Cytat: "Supercaliber"
6. Dla Jackdivera nie jest to ta oczekiwana książka. Wpisz swoje uwagi na stronie książki, to może Krzyżak napisze coś pod Ciebie. Jak na razie to tylko on pisze coś z sensem dla nurków, a mędrcy z KOMH jakoś nic nie potrafią spłodzić.

Supercaliber


To tylko moja prywatna opinia po przeczytaniu kilku rozdziałów tej książki. Pomny pierwszego wydania spodziewałem się czegoś więcej. Szkoda że inni mało piszą o tych ciekawych tematach ale to nie znaczy że jak ktoś już coś napisał to mamy mu bić pokłony z tego tytułu. Nie ma rzeczy idealnych i jeżeli kolega Supercaliber nie potrafi lub boi się krytycznie oceniać tą pozycję książkową to znaczy tylko że albo jej jeszcze nie przeczytał albo ma za mało wiedzy żeby taką krytykę wyrazić.
Z całym szacunkiem dla wszystkich żądnych wiedzy nurkowej ale tak naprawdę wiedza to tylko 1/3 lub 1/4 umiejętności nurkowych. Jeśli ktoś ma ochotę to proszę może się nawet doktoryzować z tematu medycyny nurkowej ale wtedy zabraknie mu już chyba czasu na normalne nurkowanie.

Udanych nurków w całym 2007 Roku.  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl