Autor Wątek: Nowa pianka [sucha czy półsucha]  (Przeczytany 9943 razy)

Offline niedzielna

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • http://www.niedzielnezdjecia.republika.pl
  • Stopień nurkowy: P2
Odp: Nowa pianka [sucha czy półsucha]
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwiecień 2014, 10:42:10 »
Osobiście też mam piankę półsuchą (co może mało zauważalne, bo korzystałam z niej tylko w Egipcie i ewentualnym nurkowaniu na bezdechach w Polsce, np. przy kursie p2;) ale w takim celu kupiłam. Zeby się woda nie wlewała to musi być super dopasowana, bo mi się wlewa od szyi po karku:) Jak się juz raz wleje to zostaje na stałe. _<-Tułów nieco mniej dopasowany niż dół, dodatkowa pianka do serfingu Tribord pomaga albo kamizelka. Dlugo zalowałam, ze nie dokupiłam kaptura w komplecie, bo używam od suchego i to za pewne negatywnie wpływa na szczelność karku. Oryginalny kaptur do zestawu ma gumowy kolnierz, ktory "sklejalby" chyba sie z kolnierzem skafandra. Moj półsuchy to Camaro 5mm Seamless overall kupiony z 2giej ręki. 
Jesli nie suchy, to niech ta kryza szyjna będzie dobrze przylegala, pianka będzie dobrze dopasowana do figury, bo same manszety nie pomogą. Ta wygląda nie źle - zwłaszcza szyja:)
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2014, 12:34:34 wysłana przez niedzielna »

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Odp: Nowa pianka [sucha czy półsucha]
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwiecień 2014, 09:14:51 »
Półsuchy to "pół środek", tylko nie wiadomo do czego... Są na rynku już od wielu lat, wielu płetwonurków przechodziło przez ten etap i nikt przy nich nie pozostał. Niech to będzie najlepszą puentą w tym wątku  ;)

Jak woda jest zimna, cokolwiek to znaczy, to nurkujemy w suchym. Przynajmniej taki skafander jest optymalnym rozwiązaniem. Jak woda jest ciepła, każdy chętnie zakłada mokrą pianę stosownej grubości do temperatury i cieszy się z nurkowania i przebywania w wodzie, a nie siedzi w "batyskafie" odizolowany od środowiska.
Nurkowanie na zatrzymanym w półsuchym? Nawet w zimie poluje się na ryby w mokrych piankach. Chodź widziałem w Egipcie kogoś nurkującego płytko w półsuchym przy temp. 26 st, gdy 99% nurków ma wtedy mokre z zakresie 3-5mm. Każdy inaczej odczuwa zimno, stąd czasem można spotkać kogoś trochę inaczej ubranego.

Kiedyś "próbowano" półsuchych,  bo suche były kosmicznie drogie. W Krabie w 1999 roku był na obozie tylko 1 suchy skafander, na 150 osób ;) Zerknijcie na Zakrzówek w ładny dzień, na ok 333 nurkujących, zdecydowana większość ma suche, tylko początkujący wchodzą w mokrych, półsuchych jak na lekarstwo.
Jak nie wiadomo w czym nurkować, można podglądnąć tych co częściej nurkują. Nie znajdziecie wśród nich nikogo w półsuchym w naszych wodach. Gdyby półsuchy w połowie ceny suchego, był w połowie tak dobry jak suchy, to może połowa płetwonurków nurkowała by w ... a już się pogubiłem ;)


pozdrawiam serdecznie,
Sylwek
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline niedzielna

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • http://www.niedzielnezdjecia.republika.pl
  • Stopień nurkowy: P2
Odp: Nowa pianka [sucha czy półsucha]
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Kwiecień 2014, 14:04:36 »

Nurkowanie na zatrzymanym w półsuchym? Nawet w zimie poluje się na ryby w mokrych piankach. Chodź widziałem w Egipcie kogoś nurkującego płytko w półsuchym przy temp. 26 st, gdy 99% nurków ma wtedy mokre z zakresie 3-5mm. Każdy inaczej odczuwa zimno, stąd czasem można spotkać kogoś trochę inaczej ubranego.

Są półsuche i "półsuche", wielu mokrym skafandrom tylko z dodatkowymi manszetami daje sie taki opis - ja mam taki. Tj. w internecie u sprzedawców jako półsuchy, ale suwak nie jest jak w suchym i nie ma szyjnej kryzy, mokra pianka z manszetami doszczelniającymi odnóża.

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Odp: Nowa pianka [sucha czy półsucha]
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwiecień 2014, 14:58:20 »
Są półsuche i "półsuche", wielu mokrym skafandrom tylko z dodatkowymi manszetami daje sie taki opis - ja mam taki. Tj. w internecie u sprzedawców jako półsuchy, ale suwak nie jest jak w suchym i nie ma szyjnej kryzy, mokra pianka z manszetami doszczelniającymi odnóża.
[/quote]
Półsuchy to półsuchy, a nie mokra pianka. Jak sprzedawca do kąpielówek zawiesi kartkę garnitur, to co ;)
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu