Autor Wątek: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement  (Przeczytany 2267 razy)

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń 2012, 08:26:15 »
Ahoj!

Tu juz nie chodzi tylko o sama umowe ale rowniez o sposob jej wdrazania i generalnie sposob w jaki jestesmy o pewnych rzeczach (nie) informowani.

Cytuj (zaznaczone)
Poland will sign ACTA despite massive protests, Global Voices Online reports, citing Polish Minister of Administration and Digitisation Michal Boni. Unfortunately, it appears that the Polish minister does not shy away from telling his citizens blatant lies, in order to get the controversial ACTA agreement signed. According to Global Voices, Mr. Boni said in a radio interview in Polish that it was ”impossible not to sign the agreement, because it was too late: Poland joined the negotiation process in 2008 and all the other European countries have already signed it”. If Mr. Boni did in fact say this (I don’t speak Polish, so I cannot verify independently), it is an outright lie. Not a single one of the 27 EU Member States has signed the agreement yet. Poland is the first country scheduled to do so, tomorrow on January 26. The European Council of Ministers has taken a decision that it wants the EU to sign the agreement, but that is a completely different thing. ACTA is a so called ”mixed agreement”, that has to be signed by both the EU and each of the member states. On the national level, no member state has taken the formal decision to sign the agreement yet. Global Voices further reports that Mr. Boni said that Poland ”should attach a clause to the treaty that would show how we interpret these articles”. If it is true that he said this, it is also a direct lie. There is no way of attaching any further clauses to the ACTA agreement. The negotiations have been concluded, and the only thing left for the EU and the individual member states to do now is to say either ”yes” or ”no”. Being a minister in the Polish government, Mr. Boni would of course know this. It is apparent that the game of telling EU citizens whatever lies may be necessary to get the ACTA agreement signed has begun. Poland is only the first of 27 EU member states. Do not get surprised if the story repeats itself in your own country in the coming months

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń 2012, 10:03:58 »
ACTA podpisana.

Że się premier nie boi...?

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline ZAAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • BHP Niedzielscy
  • Stopień nurkowy: M1
Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń 2012, 10:45:34 »
Cytat: "POSTER"
Tu juz nie chodzi tylko o sama umowe ale rowniez o sposob jej wdrazania i generalnie sposob w jaki jestesmy o pewnych rzeczach (nie) informowani.

Właśnie to jest zatrważające, bo jak jasno wynika z przytoczonego przez Ciebie tekstu, minister Boni kłamie w żywe oczy. Nie dość, że żaden kraj nie podpisał tego aktu, to jeszcze Polska zrobi to jako pierwsza i pomimo tego, że "niby" dołączymy do niej jakąś klauzulę "doprecyzowującą", to w rzeczywistości żadne klauzule nie są dozwolone.

Teraz ACTA, jutro INDECT http://www.indect-project.eu/front-page (koordynowany przez AGH - nota bene przez moją katedrę)
Oficjalny materiał http://www.youtube.com/watch?v=9gVBFJg1AbA
Nieoficjalny materiał http://www.youtube.com/watch?v=1SA8oqCebW0

Każda rzecz może służyć do dobrego albo do złego. Zależy kto ją używa i w jakim celu wprowadza. Jeżeli jednak ktoś stara się coś zrobić za moimi plecami to od razu zapala mi się czerwona lampka i pojawia się pytanie... czy to aby na pewno będzie dla mnie dobre. Myślę, że nie jestem odosobniony w takim postrzeganiu tematu.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Nuno Gomez zszedł na 320 metrów. Chuck Noris robił tam pierwszy przystanek dekompresyjny.

Offline ZAAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • BHP Niedzielscy
  • Stopień nurkowy: M1
Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2012, 11:39:42 »
Cytat: "Yeald"
ACTA podpisana.
No właśnie... http://niezalezna.pl/22396-polska-podpi ... ienie-acta
Czytam
Cytuj (zaznaczone)
ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE.
Widać jak na dłoni, że ten akt najbardziej dotknie nieobecnego na tej liście największego "podrabiacza" różnych dóbr. Mam na myśli Chiny.

Dostają chińczycy ostatnio w kość. Co rusz gdzie zainwestują to jakaś rewolta. A teraz jeszcze ta ACTA.
(Sudan) http://sudaninfo.wordpress.com/2010/10/ ... z-sudanem/
(Libia) http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ty-w-Libii
(Nigeria) http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -rafinerie
(Iran) http://www.stosunkimiedzynarodowe.info/ ... na_Teheran

Mają pecha. Najwyższe PKB, kwitnąca gospodarka, inwestycje na całym świecie. No wzór. Uwzięli się na te Chiny czy co  :idea: ;) Ot takie spostrzeżenie obok dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Nuno Gomez zszedł na 320 metrów. Chuck Noris robił tam pierwszy przystanek dekompresyjny.

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń 2012, 11:43:11 »
Cytat: "Yeald"
ACTA podpisana.

Z tego co wyczytałem, teraz piłka jest po stronie parlamentu, który musi zatwierdzić przyjęcia ACTA, czy sie mylę?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline Ramin

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2012, 12:20:50 »
Sejm musi wyrazić zgodę na związanie się umową międzynarodową, potem piłka idzie do prezydenta, który umowę ratyfikuje bądź nie. Nie czytałem samej umowy i nie wiem czy przenosi jakieś uprawnienia na organ międzynarodowy, ale jeżeli tak to wymaga się zgody 2/3 w sejmie i senacie (przy połowie ustawowej liczby obu izb). Jeżeli nie przenosi to nie musi być kwalifikowana większość - czyli łatwiej przepchnąć. Jednak sądząc po dyskusji w mediach nikt nie podnosił kwestii przeniesienia uprawnień na podmiot zewnętrzny, tak więc będzie to raczej opcja druga, czyli obecnie rządząca koalicja może przepchnąć to sama.

Swoją drogą świetnie pijarowskie zagranie ze strony ministra Boniego, który twierdzi, że przecież umowa nie wchodzi jeszcze w życie, bo musi się wypowiedzieć sejm. Jednak jeżeli jest to już na takim etapie, to wystarczy przeczekać z tą kwestią do wygaśnięcia bojowych nastrojów społecznych, potem szybko wrzucić głosowanie nad umową do porządku obrad sejmu i potem już samo pójdzie.

Cytat: "ZAAN"
że "niby" dołączymy do niej jakąś klauzulę "doprecyzowującą", to w rzeczywistości żadne klauzule nie są dozwolone.
Nie ma takich klauzul - są załączniki, protokoły. Jednak kiedy umowa jest parafowana (co kończy etap negocjacji) można ją tylko przyjąć lub odrzucić. Chyba, że strony powrócą do etapu negocjacji. Jednak łatwiej powrócić do etapu gdy się jeszcze umową nie zwiążę, bo potem na wszelkie zmiany wymagana jest zgoda drugiej strony. Tak więc minister Boni gada głupoty. Tak sam mówiąc, że ta umowa niczego nie zmienia - przecież nie podpisujemy jej dla zgrywy

Abstrahując od kwestii własności intelektualnej i jej wymiaru bardziej mnie ciekawi co Polska z tego ma. Interes takich państw jak USA, Japonia czy Singapur jest dla mnie oczywisty, przy czym naszego zupełnie nie rozumiem.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »