Autor Wątek: Wyjazd do Kenii - szczepienia  (Przeczytany 944 razy)

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
Wyjazd do Kenii - szczepienia
« dnia: 21 Październik 2011, 14:09:04 »
Hej.

Mój kumpel wybiera sie do Kenii i ma dylemat które szczepienia zrobić.
A że w Klubie jest pare osób, co spokojnie na tyłku w domu nie wysiedzą i się szwendali po Czarnym Lądzie, to może mogli by doradzić, kótre szczepienia trzeba zrobić koniecznie, a które nie??

Z góry dziękuję
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Yeald »

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2011, 14:24:46 »
Ahoj !

Nie ma sensu szczepic sie na wszystko co potencjalnie w danym miejscu moze sie przytrafic. Napewno radzilbym zaszczepic sie - o ile jeszcze nie jest - na zoltaczke A+B; z tym nie ma zartow; tym bardziej, ze juz sam fakt bycia obywatelem Polski dla watroby zbyt dobrym nie jest ... ;)

Czesto tez ludzie pytaja o malarie - na to akurat nie ma szczepionki; odradzam jednak kupowanie pigul w Polsce - sa drogie i malo skuteczne; najlepsze efekty daja te kupione na miejscu; nie kosztuja duzo a co najwazniejsze sa skuteczne.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez POSTER »

Offline kruczi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2011, 14:47:41 »
witam

żółtaczka - jeśli był szczepiony to proponuję najpierw sprawdzić poziom przeciwciał i w razie potrzeby przyjąć jedną dawkę

żółta febra - w Kenii jest to szczepienie obowiązkowe. Przy wjeździe powinni to teoretycznie sprawdzić. Na lotnisku w Nairobi i na granicy z Tanzanią nikt nas o to nie pytał, ale na lotnisku w Zanzibarze od chłopaków tego wymagali.

malaria - nie ma szczepionki, są tablety które trzeba regularnie łykać. Ja nie stosowałem i się nie zaraziłem, ale większość czasu spędziliśmy w górach gdzie komarzyc brak ...

EDIT:
Tu masz listę szczepień obowiązkowych i zalecanych

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez kruczi »
506 492 362

anarchista

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2011, 22:18:56 »
Na Konferencji Naukowej PTMHiTN było ze 3 lata temu wystąpienie dotyczące tej tematyki jest to w PHR w formacie *.pdf. Jest wiele terminów wykonania szczepień i jest to dłuższy proces. O malarii też było, zachęcam do dotarcia do profesjonalnych materiałów.

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anarchista »

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2011, 18:52:20 »
z tego co pamiętam moje szczepienia przed wyjazdem do ww . krajów robiłem przez rok (jakieś tam przerwy) w warszawie w Przychodni Chorob Tropikalnych

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez artur lipko »
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy