Autor Wątek: Winda REAKTYWACJA !  (Przeczytany 8001 razy)

pawell

  • Gość
Winda REAKTYWACJA !
« dnia: 29 Czerwiec 2005, 23:48:13 »
Po burzliwej dyskusji na temat budowy naszej krabowej windy na zakrzówku (troche nizej na forum o tym jest...) doszedłem do wniosku, że faktycznie budowa stacjonarnej windy byłaby uciażliwa poza tym problematyczne okzało sie dogadanie z krakenem oraz sprawa bezpieczeństwa... Ale pszyszła mi do głowy myśl budowy windy mobilej (winda może zbyt dumnie brzmi chodzi mi o proste urządzenie składające sie z kilku przyczepianych pływaków, metalowej konstrukcji, kołowrotka i liny z cieżarkami). Winda taka myła by prosta w konstrukcji, łatwa do transportu (po złożeniu zmieściła by sie w zwykłym samochodzie) nie było by mowy o problemach z bezpieczeństwem użytkowników czy konfliktów z krakenem. Taka winda napewno dostarczyła by dużo mocnych wrażeń pomimo swojej prostoty, byłaby też napewno atutem naszgo klubu. Jesli chodzi o koszty wykonania, myśle że nie przekroczyły by 300zl-400zl. Moim zdaniem warto zabrać sie za realizacje tego pmyslu. Czekam na wasze opinie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez pawell »

pawell

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2005, 21:39:36 »
co za zainteresowanie tematem...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez pawell »

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2005, 13:16:15 »
teraz oboz i wakcje, to w ogole malo ludzi tu zaglada
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lipiec 2005, 13:31:38 »
Jeśli ktoś w ogóle chciałby znać moje zdanie  8) to jestem temu przeciwny. Dlaczego? Bezpieczeństwo. Taka amatorka może się źle skończyć. W zamiast proponuje zwykłe schodzenie na płetewkach po opustówce. Z tego co wiem jest już ekipa, która robi to właśnie na Zakrzówku. Pewnie wystarczyłoby się tylko przyłączyć.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

pawell

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2005, 00:45:35 »
No tak, schodzenie przy linie (czy na linie "free immersion") jest dobrym terningiem, zejście na 25m ze stałym balastem nie jest takie trudne, ale pomysł budowy windy powstał nie dlatego, że nie umiemy pływać na zatrzymanym oddechu tylko dlatego żeby miec troche frajdy i żeby moc zchodzić troche głębiej, szybciej i przyjemniej  8)  no i dla hwały kraba  :D Tak poza tym to mam czasmi wrażenie, że forum opanowali fanatycy bezpieczeństwa  :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez pawell »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2005, 11:03:59 »
Cytat: "pawell"
dlatego żeby miec troche frajdy i żeby moc zchodzić troche głębiej, szybciej i przyjemniej

Polecam rollercoaster :)
Tak poważnie, inicjatywa ciekawa ale... Jeśli angażujesz w to klub to winda będzie klubowa, a co za tym idzie, każdy będzie z niej mógł skorzystać. Nawet Ci, którzy tego wcześniej nie robili (np. ja) i będą chcieli spróbować (np. ja :)). W takim przypadku trzeba zapewnić ekstra asekurację. Więc to już nie tylko kwestia budowy ale również wzięcia odpowiedzialności za korzystających z windy, ustalenia jakiś reguł i przestrzegania ich.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2005, 12:02:02 »
Co do pozyczania windy przez wszystkich, bo "klubowa" to mozna ograniczyc bez problemu, wydajac ja tylko osobom, o ktorych wiemy, ze sa godne zaufania i beda robic to zgodnie z zasadami. Wcale nie mamy obowiązku wydawać sprzet kazdemu Krabowiczowi.

A co do wykonania to mozna taniej. Duza stalowa bojka, prosiak, lina, dwa karabinki i jakis obciąznik sciagajacy i cienka linka do wyciagania tegoz.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

pawell

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lipiec 2005, 17:01:10 »
.... No to co. po krymie budujemy ?  :twisted:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez pawell »

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec 2005, 17:00:24 »
Sluze calym soba i dostepnym sprzetem w magazynie.  ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

Offline krzyh

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
    • http://www.bookdepository.co.uk/?a_aid=go2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maj 2008, 16:50:33 »
Hmm,

nie wiem czemu ten temat teraz wyskoczyl na stronie glownej forum, ale wie ktos moze czy plan sie powiodl?

Ewentualnie czy jest szansa jego reaktywacji?

Ja chetnie pomoge.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez krzyh »
"And now briefing: we jump in the water, and we dive."