Autor Wątek: EGIPT faraonów i podwodny  (Przeczytany 7129 razy)

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
EGIPT faraonów i podwodny
« dnia: 06 Czerwiec 2005, 16:55:41 »
Pomimo wielokrotnych wyjazdów do Egiptu - jak dotąd nie udało mi się zobaczyć tego co ma on do zaoferowania typowym turystom. Również na zaprzyjaźnionych nurków stanowiących trzon kolejnego wyjazdu wzrosła presja kochanek, żon i dorastających dzieci by wreszcie zobaczyć piramidy :) - stąd pomysł dwutygodniowego wyjazdu: najpierw rejs po Nilu kuksusowym statkiem ze zwiedzaniem największych atrakcji rozrzuconych u wybrzeży świętej rzeki na trasie od Luksoru do Kairu a później to co tygrysy lubią najbardziej (poza ... oczywiście) czyli stacjonarny pobyt w 4*hotelu Shams Safaga z nurkowaniami - m. in. wrak Salem Express. Także na tym wyjeździe będzie kręcony pamiątkowy film dla uczestników. Jeśli ktoś z przeglądających to forum ma w 2 połowie pażdziernika czas i ochotę oraz przewiduje rychłą wygraną w totolotka lub spadek po bogatym wujku i jest poważnie zainteresowany odrobiną lata późną jesienią i dołączeniem do nas proszę o kontakt (bogun@interia.pl; 0602-55-72-12) - podeślę więcej informacji.

Pozdrawiam - Gunio.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline nataniel

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.lukaszklima.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2005, 17:25:10 »
Rzucaj informacje na forum, chetnie bym skoczyl do Egiptu w pazdzierniku.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez nataniel »
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?
Łukasz Klima
<a class=\"postlink\" href=\"http]

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2005, 13:48:10 »
To co na tą chwilę wiadomo na temat jesiennego Egiptowa:
 
Wyjazd w drugiej połowie października - wyjazd jest przez biuro Alfa Star. Zaczniemy od rejsu po Nilu, by później po intensywnym zwiedzaniu można było wypocząć w nadmorskim kurorcie. Ponieważ zapowiada się, że nasza grupa będzie dość liczna (wobec biura Alfa Star występujemy jako grupa - stąd cena jest dość atrakcyjna jak na tą porę roku - tzw. wysoki sezon) - koszt całej imprezy - 2650 zł obejmuje cały pobyt (zarówno rejs po Nilu ***** statkiem jak i pobyt w ****hotelu w Safadze) oraz przelot, wyżywienie na statku FB (trzy posiłki dziennie), oraz w hotelu w Safadze HB (dwa posiłki dziennie), transfery itd. Dodatkowym wydatkiem jest pakiet nurkowy (10 nurkowań z łodzi) w Safadze - tu również jako grupa mamy wynegocjowaną cenę 150 $ obejmującą nurkowanie na wraku promu Salem Express. Ponadto wiza Egipska 15$ oraz napiwki. Ponieważ biuro musi dokonać dla nas wstępnej rezerwacji (z grupą jest dużo większy problem niż z klientami indywidualnymi, których można upychać w różnych hotelach i kurortach w miarę wolnych miejsc, a my chcemy być nie dość, że konkretnie w Safadze to w jednym hotelu) musimy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł/os do połowy lipca. Pozostałą kwotę należy wpłacić na trzy tygodnie przed wylotem. Ponieważ chcąc-niechcąc zacząłem załatwiać całą imprezę pewnie ja będę zbierał wszystkie zaliczki by razem wpłacić je do biura i zarejestrować tam oficjalnie całą imprezę. Oczywiście - jak zawsze na wyjazdach w których biorę udział będzie kręcony pamiątkowy film dla uczestników wyjazdu zarówno nad jak i pod wodą.
 
Wg biura impreza ma wyglądać następująco:
 
Hurghada - Luxor-Edfu - Kom Ombo - Assuan / Abu SImbel/- Kom Ombo-Edfu-Luxor - Hurghada
IMPREZA DWUTYGODNIOWA



PRZEDSTAWIONY PROGRAM OPISUJE TYLKO CZĘŚĆ OBJAZDOWĄ
POZOSTAŁE DNI POBYTU STANOWI WYPOCZYNEK W HOTELU WYBRANEJ KATEGORII

(w naszym przypadku ****Hotel Shams Safaga - opis poniżej)



1 dzień (poniedziałek ) – wczesna pobudka, śniadanie w formie suchego prowiantu, wyjazd do Luxoru /ok. 270 km – ok. 4,5 godz/, zwiedzanie Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatchepsut - Deir El Bahari , Kolosy Memnona, w czasie przejazdu "rzut oka" na Ramsseseum, przepłynięcie na Wschodni Brzeg Nilu, lunch, zwiedzanie Kompleksu Świątynnego Karnak, przy wyjeździe ostatnie spojrzenie na Dromos, zaokrętowanie, kolacja i nocleg.

2 dzień (wtorek) – śniadanie, rejs do Edfu, wizyta w świątyni Horusa, obiad, czas wolny, kolacja, nocleg.

3 dzień (środa) – śniadanie, rejs , obiad, zwiedzanie świątyni Boga Nilu Sobka w Kom Ombo, kolacja, nocleg.

4 dzień (czwartek) –śniadanie, zwiedzanie Assuanu Niedokończony Obelisk [kamieniołomy assuańskie], Wielka Tama Assuańska, widok na Jezioro Nasera oraz świątynię Kalabshe, kolacja i nocleg.

5 dzień (piątek) – wczesna pobudka, odbiór śniadania w formie suchego prowiantu, wyjazd na wycieczkę do Abu Simbel - zwiedzanie Świątyni Ramzesa II i świątyni Nefertari, powrót do Assuanu, obiad i kolacja.

6 dzień (sobota) -śniadanie, czas wolny (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych świątynia Izydy na wyspie FILE ok. 25$, Wioska Nubijska ok. 20$ , obiad , kolacja , nocleg.

7 dzień (niedziela) - śniadanie, powrót do Luxoru, po drodze podziwianie uroków płynąc statkiem, możliwość opalania. Obiad i kolacja.

8 dzień (poniedziałek) - śniadanie, dopłynięcie do Luxoru, wykwaterowanie, czas wolny, obiad, wyjazd do Hurghady, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


PROGRAM RAMOWY I MOŻE ULEC DROBNYM ZMIANOM, JEDNAK WSZYSTKIE MIEJSCA I OBIEKTY PRZEWIDZIANE DO ZWIEDZANIA ZOSTANĄ ZACHOWANE, CHOĆ BYĆ MOŻE W INNEJ KOLEJNOŚCI. PRZEDSTAWIONY PROGRAM OPISUJE TYLKO CZĘŚĆ OBJAZDOWĄ POZOSTAŁE DNI POBYTU STANOWI WYPOCZYNEK W HOTELU WYBRANEJ KATEGORII.


SZCZEGÓŁY PODAJE REZYDENT NA SPOTKANIU INFORMACYJNYM



Powyższy program jest programem ramowym a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane. Minimalna ilość uczestników wycieczki: 10 osób.

Rozpoczęcie rejsu po Nilu może nastąpić z Luksoru nie zaś z Assuanu [w zależności od rozkładu rejsów statków].

Środki transportu wymienione w planie mogą ulec zmianie w wyniku działania siły wyższej lub rozporządzeń władz lokalnych.


Cena zawiera : zakwaterowanie w Hurghadzie lub w jednym z kurortów ościennych: El Gouna, Safaga, Makkadi Bay w hotelach wg. wybranego wariantu i wybranej opcji wyżywieniowej, zakwaterowanie na statku 5* (FB – trzy posiłki dziennie ), w pokojach dwuosobowych z łazienkami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu, przejazdy mini-busami, costerami lub autokarami z klimatyzacją, opiekę polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu w Hurghadzie i polskojęzycznego pilota podczas programu zwiedzania, przewodników miejscowych, VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do dodatkowo zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, dodatkowych posiłków, napoi, opłaty za fotografowanie i filmowanie dodatkowych wycieczek fakultatywnych oraz wydatków własnych

Napiwki podczas rejsu +15 USD - opłata obligatoryjna, wiza wjazdowa do Egiptu płatna 15 USD po przylocie.



Wszystkie dni wylotów uzależnione są od lotnisk wylotowych dlatego w pierwszym i ostatnim dniu pobytu mogą zachodzić zmiany wynikająca z w/w przyczyn, niezależnie od tego część objazdowa wycieczek zaczyna się od poniedziałku.

Nasz hotel SHAMS SAFAGA przedstawia się następująco:

KATEGORIA ALFASTAR: ****

Hotel składa się z budynku głównego oraz wolnostojących bungalowów. Usytuowany bezpośrednio przy plaży. Oddalony o ok. 65 km od Hurghady.  


W HOTELU:
- 374 pokoi z możliwością 2 dostawek
- 90% pokoi z balkonami lub tarasami
- serwis hotelowy - 18h
- kantor wymiany walut
- opieka medyczna
- klub dla dzieci
- basen
- bar przy basenie
- sauna
- łaźnia turecka
- jacuzzi
- salon masażu
- wieczorny program rozrywkowy
- dyskoteka
- wyżywienie - szwedzki stół
- restauracja
- kawiarnia międzynarodowa
- bar
- prywatna plaża: leżaki, parasole, materace - gratis
- bar na plaży
 
     
SPORT:
- centrum nurkowania
- centrum windsurfing Club Mistral
- korty tenisowy
- kort do sqasha
- piłka siatkowa
- mini-golf
- fitness klub
- tenis stołowy
- bilard
 
W POKOJACH:
- klimatyzacja
- telewizja SAT
- telefon
- prysznic
- toaleta
 
 


UFF - to chyba wszystko na razie - Pozdrawiam - Gunio.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline nataniel

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.lukaszklima.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2005, 14:04:25 »
A czy w tej licznej grupie miłośników nurkowania będzie jakiś stary wyga/weteran z wyższym stopniem co by mi podijał nurkowania międzystopniowe? Nigdy nie byłem na takim wyjeździe więc nie za bardzo wiem jak to technicznie wygląda.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez nataniel »
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?
Łukasz Klima
<a class=\"postlink\" href=\"http]

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2005, 14:26:54 »
Tylko nie stary :)

Będę oczywiście ja jesli wystarczy Ci instruktor ** CMAS, Będzie również instruktor PADI jak i wielu innych sympatycznych ludzi z egipskimi divemasterami zatrudnionymi w bazie z której usług bedziemy korzystać - wszyscy z chęcią potwierdzimy w Twoim logbooku że z nami nurkowałeś - oczywiście jesli zanurkujesz. Realnie biorąc powinniśmy zrobić co najmniej 10 nurkowań - to w pakiecie z wrakiem Salem Express włącznie. Może dokupimy jeszcze jakieś dodatkowe nury np. nocne.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2005, 09:15:44 »
Cytat: "Małgorzata"
Potwierdzam - jestem baaaaaaaaardzo poważnie zainteresowana tym wyjazdem. Tylko czy się nas zbierze dziesięcioro?


Na dzień dzisiejszy liczebność naszej grupy to kilkanaście osób + wiele "baaaaaaaaardzo poważnie zainteresowanych" - tak, że wyjazd na pewno dojdzie do skutku.

Małgosiu - dalsze informacje i ustalenia na priva: bogun@interia.pl lub 0602-55-72-12
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline kuba9989

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipiec 2005, 17:53:20 »
A co ze sprzętem??? Będzie możliwość pożyczenia z klubu, czy trzeba zainwestować w jakies określone rzeczy? Bo ja mam tylko swoje ABC:/
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez kuba9989 »

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lipiec 2005, 11:50:33 »
w sprawach sprzetowych musisz sie zwrocic do Malysza, ale generalnie nie ma problemow z pozyczaniem. W koncu to sprzet nas wszystkich - klubowiczow :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
EGIPT - raz jeszcze
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2005, 12:27:28 »
Znalazło się już dużo chętnych na ten wyjazd - nasza grupa liczy ponad 20 osób. Niestety z powodów urlopowo-rodzinnych dwie osoby muszą zrezygnować z wyjazdu (jeśli nikt nie trafi na ich miejsca stracą całe zaliczki) stąd niniejszy post. Jeśli ktoś z różnych względów nie mógł wcześniej podjąć decyzji w sprawie wyjazdu a ostatnio dostał niespodziewany dodatkowy urlop w październiku lub właśnie wygrał w totolotka to ZAPRASZAM. GUNIO.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Jeszcze raz EGIPT FARAONÓW I PODWODNY - zamknięcie tematu
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień 2005, 12:21:40 »
Nie do końca w  tej przegródce powinien znaleźć się ten post - ale niejako nawiązuje do tematu : "EGIPT FARAONÓW", a przy aktualnej pogodzie może lepiej zanurkować w pubie - w nurkowym towarzystwie i przy filmie spod wody.

Jakiś czas temu zachęcałem Was do dołączenia do naszej wyprawy - kilka osób skorzystało z tej propozycji.

Zarówno te osoby jak i wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli do nas dołączyć serdecznie zapraszam na pokaz filmów z naszego ostatniego wyjazdu do Egiptu - trochę starożytności w ramach rejsu po Nilu oraz nurkowania w Safadze (m. in. wrak Salem Ekspress). Tym razem postaraliśmy się o komentarz do całych filmów - może więc zainteresują nie tylko tych którzy wzięli udział w wyjeździe.

    Spotykamy się o 15.00 w pubie NAUTICA przy ul. Toruńskiej 5 - będzie okazja do spotkania, polotkowania i zaplanowania następnych wyjazdów :) w atmosferze nurkowej knajpy.

    Wieczorem po naszym spotkaniu w NAUTICE będzie spotkanie ze znanym fotografem podwodnym Jeremiuszem Dutkiewiczem - można zostać i dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Serdecznie zapraszam - Bogdan Guniewicz
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...