Autor Wątek: Walne Zgromadzenie Członków 2010  (Przeczytany 5417 razy)

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrzesień 2010, 12:31:29 »
Witam

Czytając te posty na temat "programu" i kiełbas wyborczych nasuwają mi się pytania, czego, jakich deklaracji się spodziewacie od kandydatów ? Czy to coś w stylu (np.):
1. Klub otwarty codziennie, a także w święta na telefon
2. Darmowe wyprawy zagraniczne bez endu i dla wszystkich
3. Zupełnie nowy, wysokiej klasy i całkowicie darmowy sprzęt nurkowy przekazywany w wieczyste użytkowanie członkom klubu
4. Darmowe powietrze dla klubowiczów i ich rodzin do 10-tego pokolenia
5. Zniesienie składek członkowskich
6. Transfer klubowiczów wraz ze znajomymi na Zakrzówek i opłacanie dla nich wejściówek
Czy może wystarczy deklaracja: kontynuowanie polityki prowadzonej przez wcześniejsze zarządy czyli organizacja w miarę możliwości wyjazdów nurkowych oraz dbanie o unowocześnianie bazy sprzętowej w miarę możliwości finansowych klubu.
Nad ostatnim stwierdzeniem nie trzeba się długo zastanawiać, a chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie potraktował by żadnej z deklaracji 1-6 poważnie (w sensie, że też nie ma się nad czym zastanawiać)

Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline krzyh

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
    • http://www.bookdepository.co.uk/?a_aid=go2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrzesień 2010, 17:11:03 »
Hej,
ja niestety nie bede w kraju kiedy odbedzie sie walne, wiec skorzystam z tej okazji by zadac moje pytanie. Jak dla mnie to wystarczylby jeden postulat:

1. Zorganizowanie systemu ktory uczyni realnym bezproblemowe wypozyczenie dwoch butli z powietrzem w sezonie kazdego dnia klubowego.

Krab ma promowac nurkowanie i ulatwiac doskonalenie techniki - mysle ze bez powietrza w butli zaden z tych celow nie zostanie zrealizowany.

A jak to zrobic to juz w gestii przyszlego Prezesa/Zarzadu.
ja myslalem ze jest kilka stosunkowo prostych opcji dla ulepszenia obecnej sytuacji:
a) przeznaczenie czesci funduszy ze skladek dla pracownika, ktory nabijalby butle w sezonie
(plus wymog oddawania butli przed klasycznymi godzinami klubowymi)
b) przeszkolenie paru mlodszych klubowiczow ktorzy maja sporo wolnego czasu i mogliby te nieszczesne butle nabijac w zamian za darmowe powietrze/sprzet.

Nie wiem na ile to jest realne, byc moze sa jakies przeszkody ktorych nie widze.

Tyle ode mnie, mam nadzieje ze w przyszlym sezonie mimo rozczlonkowanej siedziby z flaszkami bedzie latwiej. W tym bylo z mojej perspektywy bardzo ciezko, mimo tego ze Maciek poswiecal swoj czas zeby choc troche flaszek bylo.

Mysle ze w pozostalych obszarach Klub dziala dosc skutecznie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez krzyh »
"And now briefing: we jump in the water, and we dive."

Offline Roman WALCZYK

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 610
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 Instruktor Freedivingu mobile: +48 530 503 007
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Wrzesień 2010, 20:17:46 »
Ja osobiście nie chcę żadnych deklaracji, kiełbas wyborczych i tym podobnych pierdół!!
Ja tylko chciałbym wiedzieć kto kandyduje? Czy to jest jakaś wielka tajemnica??
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Roman WALCZYK »
If you are good at something never do it for free.

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Wrzesień 2010, 21:13:11 »
krzyh, jeden merytoryczny głos w debacie ;)
czuje się zobowiązany krótko odpowiedzieć - przez rozczłonkowanie siedziby faktycznie mamy utrodnione nabijanie butli i przydałoby się to jakoś poprawić. Właśnie tego typu postulaty możecie zgłaszać na Walnym, od tego ono jest i każdy 'szeregowy' członek klubu może mieć wpływ na funkcjonowanie Kraba. To nas odróżnia od firm komercyjnych.

Cytat: "krzyh"
(plus wymog oddawania butli przed klasycznymi godzinami klubowymi)
kiepsko widzę przestrzeganie nakazu przez klubowiczów, nie raz ktoś dzwonił do mnie, Maćka czy kogoś kto był w klubie o 20.58 mówiąc 'poczekajcie za 15 minut przyjadę oddać sprzęt'... Było chyba kiedyś takie ogłoszenie że sprzęt oddajemy od 19 do 20 i umarło śmiercią naturalną
Cytat: "krzyh"
b) przeszkolenie paru mlodszych klubowiczow ktorzy maja sporo wolnego czasu i mogliby te nieszczesne butle nabijac w zamian za darmowe powietrze/sprzet.
aktualnie butle nabijają dwaj młodsi krabowicze ;) trzeba będzie wdrożyć to na większą skalę

Cytat: "Roman WALCZYK"
Ja tylko chciałbym wiedzieć kto kandyduje? Czy to jest jakaś wielka tajemnica??

Kandydatów zgłasza się 'z sali' w czasie Walnego, więc do momentu zgłoszenia formalnie nikt nie kandyduje..
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Wrzesień 2010, 21:29:18 »
Cytat: "krzyh"
b) przeszkolenie paru mlodszych klubowiczow ktorzy maja sporo wolnego czasu i mogliby te nieszczesne butle nabijac w zamian za darmowe powietrze/sprzet.


bardzo podoba mi się ten fragment, szczególnie wzmianka o darmowym sprzęcie :D
to może być pierwsza reforma nowego zarządu  :smt045  :smt045
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »

Offline Roman WALCZYK

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 610
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 Instruktor Freedivingu mobile: +48 530 503 007
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrzesień 2010, 21:57:57 »
Kandydatów zgłasza się 'z sali' w czasie Walnego, więc do momentu zgłoszenia formalnie nikt nie kandyduje..
Czyli wielka tajemica!! ŻENADA  ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Roman WALCZYK »
If you are good at something never do it for free.

Offline Ramin

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Wrzesień 2010, 00:21:40 »
Cytat: "maćq"
Czy może wystarczy deklaracja: kontynuowanie polityki prowadzonej przez wcześniejsze zarządy czyli organizacja w miarę możliwości wyjazdów nurkowych oraz dbanie o unowocześnianie bazy sprzętowej w miarę możliwości finansowych klubu

Ja na niego głosuję ;]

Oczywiście w pierwszych postach ironizowałem. Chodziło mi o to, że warto by przedstawić co nas czeka na Walnym (poza absolutorium dla byłego zarządu i wyborem nowego), by nie było to zrobione tak jak w roku ubiegłym  (hip hip hura, bądźmy organizacją pożytku publicznego, ale co się z tym wiąże i jakie z tego płyną korzyści mało kto wiedział). Jeżeli zarząd lub inni wnioskodawcy mają jakaś inicjatywę, którą chcą zaproponować na Walnym to warto wspomnieć o tym wcześniej, by kolejna decyzja (bądź jej brak) nie były podjęte w ferworze chwili, ale gruntowym przeanalizowaniu. Zwłaszcza, że Walne nie odbywa się co chwilę. A zgłoszenie nowego kandydata/kandydatów na prezesa jest taką inicjatywą.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Ramin »

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2010, 08:16:25 »
Cytuj (zaznaczone)
bardzo podoba mi się ten fragment, szczególnie wzmianka o darmowym sprzęcie :D
to może być pierwsza reforma nowego zarządu :smt045 :smt045

Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrzesień 2010, 10:28:58 »
Cytat: "Roman WALCZYK"
Czyli wielka tajemica!! ŻENADA
Żenadą jest pisanie takich postów, taki jest stan faktyczny przeczytaj sobie statut klubu.
Wiadomo że są osoby które noszą się z zamiarem kandydowania ale jak chcą to same to tu napiszą a jak nie chcą to NIE MUSZĄ. Mogą też zmienić zdanie i nie muszą się wcale wsześniej deklarować. A ja nie jestem upoważniony żeby pisać kto takie deklaracje wyrażał. Tak reguluje statut i tyle.
Cytat: "Ramin"
Chodziło mi o to, że warto by przedstawić co nas czeka na Walnym (poza absolutorium dla byłego zarządu i wyborem nowego)

Mam nadzieję że merytoryczna dyskusja nad funkcjonowaniem klubu, pomysłami nad jego ulepszeniem itp. Zarząd (przynajmniej stary ;)) żadnych niespodziewanych zmian nie szykuje. Nie będziemy też głosować przekształcenia się w OPP.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Wrzesień 2010, 12:07:25 »
Cytat: "Roman WALCZYK"
Kandydatów zgłasza się 'z sali' w czasie Walnego, więc do momentu zgłoszenia formalnie nikt nie kandyduje.. Czyli wielka tajemica!! ŻENADA

otoz Romku, tak wlasnie skonstruowana jest nasza ordynacja wyborcza, ktora nie przewiduje wczesniejszego zglaszania kandydatow, zbierania podpisow, czy prowadzenia kampanii wyborczej i nie ma w tym zadnej zenady, a jedynie utrwalona, wieloletnia praktyka...

jesli jednak uwazasz, ze nie jest to prawidlowy mechanizm, to kazdy czlonek Klubu ma prawo do zgloszenia propozycji zmian w Statucie, ktore - jesli spotkaja sie z szersza akceptacja - zostana pozniej poddane pod glosowanie...

tak jak wspomnial Bartek, kandydaci na Prezesa i czlonkow Zarzadu, oraz ich program sa zglaszani bezposrednio na Walnym, natomiast normalnym jest tez istnienie wczesniej pewnej "gieldy" kadydatow, na ktorej pojawiaja sie nazwiska potencjalnych kandydatow i osoby regularnie pojawiajace sie w Klubie doskonale sie orientuja co w trawie piszczy  :D

Cytat: "Ramin"
Killer nie chce Cię ponaglać

OK, wywolany do tablicy, czuje sie zobowiazany odpowiedziec...

TAK, planuje zgloszenie swojej kandydatury na Prezesa w kolejnej kadencji  8)

co do personalnego skladu Zarzadu, to w zasadzie jest on juz ustalony, ale prezentacje konkretnych nazwisk zostawie sobie na Walne...

jesli chodzi o sklad funkcjonalny, to pozostanie on najprawdopodobniej niezmienny tj. Prezes, V-ce ds. organizacyjnych, V-ce ds. technicznych oraz Skarbnik, ale planuje takze zaangazowanie w szerszym zakresie w biezaca dzialalnosc Klubu - ale nie na zasadzie pospolitego ruszenia, tylko stalej, zorganizowanej wspolpracy - nieco wiekszej liczby osob, natomiast kwestie tego w jakiej roli i na jakich zasadach ponownie pozostawiam na Walne...

Cytat: "Ramin"
Lud pragnie kiełbasy wyborczej

sezon grillowy sie w zasadzie skonczyl wiec kielbasy nie bedzie!!  :smt003 przestal byc aktualny, albo przynajmniej byl mniej uciazliwy...

mam nadzieje, ze udalo mi sie, przynajmniej czesciowo, odpowiedziec na Wasze watpliwosci; wierze, ze wszystkie emocje, ktore znalazly wyraz w tym watku sa dowodem na zainteresowanie zarowno biezaca jak i przyszla dzialalnoscia Kraba i przeloza sie zarowno na wysoka frekwencje na Walnym, jak i przyszla aktywnosc w Klubie, bo w taki wlasnie sposob powinno sie ono uzewnetrzniac   :D   :niemalekko2:

wreszcie na koniec zastrzegam sobie prawo do niezgloszenia swojej kandydatury w trakcie Walnego, na wypadek gdyby w ciagu dzisieciu dni jakie do niego zostaly zaszly jakies istotne okolicznosci, ktore rzutowalyby na moje mozliwosci dzialania w Klubie przez najblizsze dwa lata, co - mam nadzieje - jednak nie nastapi  :)

pzdr,

killer
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe